Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon 6220 i Canon 6317

Semix 21 May 2005 14:41 2286 9
    Semix
    Level 15  
    Witam

1. Canon 6220
    Kserokopiarka, która chyba wymaga gruntownego remontu.
    przebieg ok 40 000 kopii

Teraz kopie są bardzo jasne i niewyraźne, lub (jak jej się zachce) za ciemne. W tym drugim przypadku widać jakby bęben nie był dobrze czyszczony podczas drukowania i np. (przy wydruku tekstu) razem z nowym tekstem nanoszony jest jeszcze raz ten który już był wydrukowany - oczywiście w postaci rozmazanej i niekontrastowej (nie wiem jak to dokładnie wytłumaczyć ale chyba wiadomo o co chodzi)

2. Canon 6317
    Czasem nie potrafi zabrać kartek z podajnika A4 (ok 1 na 5). Bierze ok 0,5cm po czym sygnalizuje zacięcia papieru. Wygląda mi na wysłużoną rolkę zabierającą (ok 42000 kopii), ale wolę spytać :). Zauważyłem jeszcze problemy z doborem odpowiedniego kontrastu.. ale podobno to normalne w canonach

z góry dziękuję za pomoc w obu przypadkach.
    pozdrawiam
    cezar80
    Level 27  
    Przedewszystkim wyczyść optykę w jednej i drugiej
    w 1 to odbicie to może być brudny wałek teflonowy i olejowy ewentualnie obróć bębnem i zobacz czy go czysci listwa wcześniej wyczyść el. transferową tą pod bębnem
    w 2 wymyć rolkę pob. papieru jak nie pomoże wymienić razem z separatorem
    xawier
    Level 29  
    To, że ci nie pobiera z boku to separator, ale za wcześnie by go wymieniać - raczej spadła taka gumka z separatora i tak będzie się działo. 40.000 kopii to mało - poprostu przegląd, ewentualnie bęben. Ja w tych modelach nie wymieniam pierwszego bębna przed 60.000 kopii. Chyba, że ma uszkodzenie mechaniczne.

Tak jak napisał poprzednik - przegląd(czyszczenie optyki, rolek)

Pozdrawiam
    Stef.krak1
    Level 14  
    1. Canon 6220
    Kserokopiarka, która chyba wymaga gruntownego remontu.
    przebieg ok 40 000 kopii

O rety , ale się ubawiłem. Przebieg kopiarki to jak samochód dzielony przez 10. To tak jakbyś chciał robić remont gruntowny samochodu po 4tys.km. Dla mnie ta kopiarka to nówka. Nigdy nie miałem kopiarki o przebiegu mniejszym niż 400 tys. i dorabiałem na niej jeszcze milion i dopiero wtedy myślałem o remoncie. Głowa do góry. Jezeli po takim przebiegu słabo sie spisuje to myślę że długo stała nieużywana.Jezeli tak , czyszczenie optyki, wywoływaczki, gumek i ew.wymiana modułu bębna.I znowu jest nowa.
    Semix
    Level 15  
    " czyszczenie optyki, wywoływaczki, gumek i ew.wymiana modułu bębna.I znowu jest nowa." - pół biedy kiedy sięjeszcze wie jak za to zabrać :) Ale i tak bardzo dziękuję za pomoc. A może ktoś by się podjął zrobienia tego za mnie? :)
    cezar80
    Level 27  
    jakby to było na Mazowszu to mogę i dziś

Dodano po 9 [minuty]:

mogę podpowiedzieć jak to zrobić Optykę odkreć dwie śruby na blasze przy szybie wymyj szybę i lustra pod nią dwa dodatkowe pod przesłoną z czarnej blachy mocowaną 4 śrubami
    Wałek teflonowy tam gdzie się kartka nagrzewa umyj rozpuszczalnikiem uniwersalnym
    i wyczyść odrywacze zeskrob z nich nadmiar toneru to te łapki co dotykają tego wałka
    z bębnem jak listwa przepuszcza nic nie zrobisz bez listwy jedynie odsyp z niego stary toner
    ]rolki najprościej wymyj benzyną ekstrakcyjną bo nie sądze abyś kupował jakiś inny preparat np. NoVOGUM
    tą elektrodę pod bębnem umyj denaturatem tylko nie zerwij tej drucianej elektrodki a i jak wyciągniesz bęben i wywoływacz z tonerem u góry jest ostatnie lustro cięzko je wyczyścić bez czyścika użyj np wygięty wkrętak owinięty szmatką To tyle tak na początek
    a sprawdż jeszcze czy rolki się nie pozsuwały

Dodano po 3 [minuty]:

coś zjadło część zdania szybę wymyj luster nie wyjmuj tylko wyczyść
    Semix
    Level 15  
    Gdzie mozna kupic części do takich kser ?
    cezar80
    Level 27  
    każdy serwis ci sprowadzi np. w Biuromax zaopatruje się sporo serisów
    primary
    Level 17  
    Witam

Taka robote kazdy serwis przyjmie z pocalowaniem reki :) :)

pozdrawiam
    marcin1109
    Level 13  
    witam, co do kopiarki 6317 to zapewne zastosowano tam nieoryginalny toner, ten model jest wyjątkowo czyły na nieoryg. toner. sugeruję przy oddawaniu kopiarki do serwisu poprosić o czyszczenie wywwoływaczki i wymianę toneru na oryginalny. pozdrawiam.