Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odpowiednia proporcja olej/benzyna do WSK 175

06 Kwi 2015 13:10 3954 10
  • Poziom 9  
    Witam. Chciał bym się dowiedzieć jak rozcieńczć benzynę i olej do WSK 175. Po prostu nie wiem ile dolać oleju do litra benzyny. Np. 30ml oleju na 1 litr benzyny. Noi jakiego najlepiej oleju? :O
    Proszę o pomoc :)
  • Poziom 40  
    Instrukcja mówi o mieszance 1:20 na dotarciu i 1:25 po dotarciu silnika. Lepsza trochę "tłuściejsza" mieszanka niż zbyt "rzadka".Na forum o WSK podają, też mieszankę 1:30.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Dużo lat zajmowałem się eksploatacją wojskowych benzynowych elektrycznych agregatów. U wszystkich typów agregatów w instrukcji były rekomendacje - na 1 litr benzyny 40 gram oleju.Przy wprowadzeniu do eksploatacji rekomendowało się powiększyć do 50 gram na litr benzyny.Dla dodania do benzyny wykorzystywał się olej, analogiczne temu, który wykorzystywało się dla korbowału.
  • Poziom 9  
    Może najlepszy będzie Sthil?
    Rozcieńczę 25 gramów na litr benzyny :D
  • Poziom 40  
    Stihl stosuje się powszechnie w pilarkach i kosach spalinowych i nic im się nie dzieje więc WSK też powinna sobie działać. Ale 100% pewności nie mam.
  • Moderator
    Kiedyś do paliwa w WSK stosowano zwykły Selektol. Był dość podłej jakości, ale wystarczał.
  • Poziom 22  
    Jak dobrze poszukasz znajdziesz jeszcze mixol,albo lux ,proporcje jak wyżej 1do 25.
  • Moderator
    adam158 napisał:
    Jak dobrze poszukasz znajdziesz jeszcze mixol,albo lux ,proporcje jak wyżej 1do 25.

Mixol był zalecany fabrycznie.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    W technicznej instrukcji na WSK175 czarno na białym napisano - System smarowania - miesankowy 1 : 30.

Dodano po 3 [minuty]:

Model 1977 roku. I jak powiedział kolega jdubowski - olej dla dwusuwow.
  • Poziom 13  
    Stihl ma bardzo dobry olej do 2-paków pod względem jakości (kupuj zawsze w litrowym pojemniku bardziej się opłaca). Zawsze jest lepiej zrobić trochę bogatszą mieszankę bo nie zaszkodzi niż wlać za mało oleju i zatrzeć silnik.
    Proporcja najlepsza 1:25 czyli na 1 litr benzyny lejesz 40ml oleju.