Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 80 b4 tdi - Wariujący centralny zamek - dziwny przypadek

06 Kwi 2015 14:32 1539 4
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich !!! Mam dość dziwny problem, więc do rzeczy.

Wariuje mi centralny zamek tzn. od strony kierowcy nie zamknę wszystkich drzwi tylko jedne kierowcy, a od pasażera jak mu się uwidzi to zamknie wszystkie ale nie zawsze. I do tego jak się zamyka to potem pompkę centralnego słychać jak chodzi może z 30 sekund lub minutę. Bagażnika wogóle nie zamknę ani od kierowcy ani od pasażera.
    A czasami wogóle nie zamknę auta a nawet nie otworze.
    Dodam że mam oryginalny centralny i oryginalny alarm, ale wyłączony jest przez kluczyk.Jak kupiłem auto to alarm był wyłączony a centralny działał jak ta lala i wszystko zamykał.

Przysłuchiwałem się czy przy których drzwiach nie syczy ale najbardziej koło wlewu paliwa bo tam jest pompka.

Co to może być ??? Pompka do sprawdzenia ? Kiedyś dużo rzeczy woziłem w bagażniku i mogło się coś uszkodzić np. przewody ? Ale sie zastanawiam gdzie one biegną którędy :D
  • Poziom 40  
    Może pękniety albo przytarty przewód na zagięciu klapy bagażnika. U mnie tak było, i powietrze uciekało przez przetarcie i były te same objawy.
  • Poziom 7  
    Xantix chodzi ci o ten czarny przewód co idzie koło siłownika klapy ???
    Aha to go sprawdzę, ale wątpię czy tam byłaby jakaś nieszczelność, bo widziałem że on jest trochę zaowijany izolacją.

Ale jutro zobacze i czy się poprawi coś.
  • Poziom 40  
    Tak, dokładnie chodzi o ten czarny przewód po prawej stronie koło siłownika klapy. U mnie był taki strasznie twardy i często się przecierał na zagięciu. W końcu wziąłem i wstawiłem w tym miejscu kawałek elastycznego przewodu gumowego i problem zniknął.
  • Poziom 7  
    Aha dzięki Xantix za info.

Jutro wybadam ten przewód,najpierw na całej dł. taśmą izolacyjną zalepię, a jak nie pomoże to wymienię kawałek przewodu na elastyczniejszy.