Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite L770-119 - brak recovery

06 Kwi 2015 18:58 1302 16
  • Poziom 6  
    Witam
    Pacjent to toshiba satellite L770-119
    system: windows 7 home premium 64 SP 1

problem: brak możliwości wystartowania z ukrytej partycji z systemem preinstalowanym. Nie zostały nagrane płyty z Recovery Media Creator.

próbowałem nagrać czysty system ale przy próbie instalacji wyskoczyła mi informacja, że są dwie partycje. jedna z systemem, a druga z preinstalowanym ok. 400MB z czego zajęte chyba ok 300. zatem sadzę, że jest gdzieś ten system ale nie jest widoczny.
    Ponadto nie jestem w stanie nagrać płyt ponieważ wyskakiwało info o braku pliku ???.exe. Usunąłem program RMC i zainstalowałem na nowo: teraz wskakuje info:
    No HDD recovery media area.
    w zarządzaniu dyskami partycja ta jest widoczna i jest przy niej napisane: (zdrowy, aktywna partycja odzyskiwania)

czy jest szansa na znalezienie tej partycji jeśli gdziekolwiek ona jest?
    jeśli jest to skomplikowana sprawa to proszę mi to wprost napisać, ponieważ jestem na bakier z komputerami.
    pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Wejdź :

Panelu sterowania ->Narzędzia administracyjne->zarządzanie komputerem -> zarządzanie dyskami

Zrób screen i pokaż.
  • Poziom 6  
    rozciągnąłem okno do sreena i chyba mam już odpowiedź, że partycja jest pusta.
    do wczoraj (wczoraj dostałem ten komputer) C: była podzielona na dwie równe partycje, które wczoraj połączyłem poprzez "zmniejszenie woluminu???" w zarządzaniu dyskami

• Poziom 29  
    Pomogłem ?? :)

Moderowany przez WojtasJD:

Za ten wielce merytoryczny post - ostrzeżenie.

• Poziom 6  
    no bardzo ale dziwi mnie fakt, że przy instalacji z czystej płyty pokazywało w tej partycji zajęte 3/4 miejsca
  • Poziom 29  
    Podejrzewam ze podczas instalacji wywaliłeś wszystkie partycje.
    (kliknij pomógł)
  • Poziom 6  
    zdjęcie z bieżącej próby instalacji. czyli niby coś jest ale nie ma ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    brzozman napisał:
    partycja jest pusta
    Nie jest pusta, specjalne partycje jak odzyskiwania są tak pokazywane w przystawce Zarzadzanie dyskami
    W tego typu Toshibach partycja 400 MiB jest pod Windows Boot Manager z towarzyszami oraz WinRE (z Toshibowym programikiem do odzyskiwania) a pliki z obrazem systemu są w D:\HDDRecovery - tyle, że wywaliłeś wolumin z D: więc teraz pozostaje instalowanie na czysto albo poszukanie jakimś programikiem do odzyskiwania tego folderu z zawartością (nie ma gwarancji, że ocalały).
  • Poziom 20  
    Ostatecznie możesz zwrócić się do producenta o płytę z systemem.
  • Poziom 6  
    Szukałem różnych programów ale bez wskazania forumowiczów nie będę tego ruszać.
    Jaki może być koszt takiej płyty u producenta?
    Czy wgranie czystego systemu i użycie klucza z naklejki jest legalne?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Np. DMDE -> szukanie NTFS, Recuva itp. (w dziale o odzyskiwaniu danych wałkowane), odzysk na inny nośnik.
    Tak.
  • Poziom 29  
    Pożyczasz sobie płytkie od kolegi, który ma takiego samego Windowsa jak ty.
    Ale podczas instalacji podajesz swój klucz ze stickera (oczywiście chodzi mi tu o wersje instalacyjną nośnika a nie recovery).
    Plusem instalacji z nośnika jest to iż masz czysty system bez zbędnego oprogramowania - które się instaluje w procesie recovery.
    Potem tylko po instalować sterowniki + dobrego antywirusa i tyle.
    Pamiętaj masz licencje na podstawie swojego unikalnego klucza.
  • Poziom 6  
    DMDE już ściągnąłem i robiłem podejście ale tak jak zaznaczyłem na początku średnio słabo się znam na tym więc wolę już nie ruszać. próbowałem uruchomić z instrukcji znalezionej gdzieś w sieci jednak nie wszystko szło po kolei wg instrukcji.
    reasumując stanąłem na etapie jak na rys.
    pytanie czy ciągnąć temat dalej czy szukać instrukcji na forum?
    generalnie program chce przywrócić dwie partycje sprzed mojego połączenia w jedną. przy czym klikając tę drugą wyskakuje info:
    system plików jest uszkodzony, czy mimo to kontynuować.
    Koszt płyty u producenta 35.9€

Dodano po 2 [minuty]:

@xoree wpisałem treść zanim odczytałem Twoją wiadomość. chyba tak zrobię, bo będzie to mniej skomplikowane niż grzebanie w czymś na czym człowiek się nie zna
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Partycja Data to skasowana D. Możesz na nią wejść i sprawdzić zawartość, odzyskać pliki. Odzyskiwanie z tego systemu jest ryzykowne, a tym bardziej zapisywanie na nowej "C" mogące spowodować nadpisanie starej D. C poprzednią da się przywrócić bezpośrednio, natomiast problem jest w tym momencie z D, bo ma uszkodzone MFT, ale MFT mirror jest ok, testdisk ma między innymi opcję przywracania MFT z MFT mirror. Możesz też odzyskiwać przez DMDE na inny nośnik ze starej D, zalecane wykonanie tego najlepiej nie z systemu uruchamianego z tego dysku, choć możesz i tak jak masz włączone DMDE po wejściu w partycję Data odzyskiwać (opcja mniej bezpieczna).
  • Poziom 6  
    reasumując proszę Was o ostateczną sugestię czy warto laikowi zabierać się za próbę reanimowania tego systemu, partycji, etc. czy pójść po linii najmniejszego oporu i zainstalować czysty.
  • Poziom 6  
    Tak zrobię ale proszę jeszcze nie zamykać tematu może coś wyskoczyć po drodze.
    Dzięki wszystkim za zainteresowanie