Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson Ariva 100 - Startuje z opóźnieniem

06 Kwi 2015 19:55 981 6
  • Poziom 9  
    Witam mam problem z tunerem Ariva 100. Mianowicie dekoder startuje z opóźnieniem. Gdy wciskam Power pokazuje się napis ON potem małymi literami on i po jakimś czasie uruchamia się. Są momenty że odpala bez zwłoki a są momenty że nawet 5 minut wyświetla on. Jak już wystartuje pracuje stabilnie. Wymieniłem pastę termo przewodzącą pod procesorem gdyż myślałem że może się przegrzewa. Niestety nic nie pomogło, żaden kondensator także nie wygląda podejrzanie. Zmieniałem soft ale objawy nadal nie mijają. Może ktoś z was miał takie objawy i będzie mógł mi podpowiedzieć.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Niestety tylko wzrokowo żaden z elektrolitycznych nie jest ani napuchnięty ani ze ściągniętą otuliną. Nie miałem czasu dziś się pobawić ale myślisz że to może być kondensatorek? Czy szukać najpierw od strony zasilania czy zacząć od płytki z procesorem jak uważasz?
  • Poziom 9  
    Jest to bardzo drażniące jak się uruchamia ponad 5 minut, mam jeszcze jeden taki sam i odpala dosłownie poniżej 30 sekund. Chyba że podmienię w nich zasilanie i wtedy będę wiedział gdzie szukać dalej
  • Poziom 9  
    Podmieniłem, zasilacz jest sprawny. Jutro jak zdarzę zajmę się kondensatorami na płytce głównej. Jest ich całe 12 wiec nie duży koszt. Dobrze kombinuje aby zacząć od tych przy wejściu zasilania?? Czy poprostu każdy może być winny?