Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kasa fiskalna Elzab mini - pamięć fiskalna

06 Kwi 2015 20:48 2280 8
  • Poziom 9  
    Witam !!

Prowadzę działalność ale zamierzam ją zamknąć.
    Kupiłem kasę fiskalną elzab mini bo jak wiadomo musiałem ją kupić a działalność mogę zamknąć dopiero w kwietniu :|
    Kasa przeszła fiskalizacje ale odkąd ją mam nie nabiłem żadnego paragonu fiskalnego kompletnie jej nie używałem na samym początku wydrukowałem kilka paragonów niefiskalnych w celu nauki .

Moje pytanie jest następujące czy mogę ją sprzedać ? Czy nabywca może zmienić dane firmy czy konieczna jest wymiana pamięci fiskalnej ?

Proszę o pomoc .
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    Kasa fiskalna jest sfiskalizowana to znaczy ,że twoje dane zostały zapisane do modułu fiskalnego.Jest to operacja ,której nie możesz cofnąć .Operacja jednorazowa.
    Kasę możesz sprzedać, po ustawowym okresie użytkowania (2 lub 3 lata ?) jeśli brałeś dopłatę z U.S. Jeśli nie brałeś dopłaty to, po rozliczeniu się z urzędem skarbowym (wydruki z modułu fiskalnego),możesz ją odsprzedać . Nowy właściciel kasy musi wymienić moduł fiskalny,jeśli chce ją użytkować.Robi to nawet wtedy ,gdy nie nabiłeś żadnego paragonu fiskalnego.
  • Poziom 9  
    A czy to prawda że pamięć fiskalna kosztuje prawie tyle co nowa kasa ?
  • Poziom 2  
    Może nie tyle co nowa kasa,ale może zawierać się w przedziale 300-600pln.
  • Poziom 43  
    Jeżeli to Elzab Mini z innym prefiksem literowym niż BEZ lub Mini E z innym prefiksem literowym niż BFS to nie ma prawnej możliwości dostosowania (wymiany PF) dla innego użytkownika z powodu braku ważnej homologacji GUM.
  • Poziom 35  
    Zależy od producenta kas, że czasami pamięć fiskalna jest równa cenie nowej kasy.
    Kasa która kosztuje 1200 zł 800 zł to np koszt owej pamięci z usługą jej wymiany.
    Ale ważne jest też to co DiZMar napisał.
  • Poziom 43  
    Grzegorz Brewus napisał:
    Może nie tyle co nowa kasa,ale może zawierać się w przedziale 300-600pln.

Tyle to w cenie netto bez prowizji serwisu albo i drożej jak napisał poprzednik.
  • Poziom 43  
    Samuraj napisał:
    Pozostaje jeszcze kwestia rozliczenia kosztów wydatkowanych na zakup kasy fiskalnej, wymiana modułu to nie zakup kasy.

Przy zakupie kasy używanej należy się podobnie jak przy zakupie kasy nowej zwrot 90% ceny netto (nie więcej niż 700 zł) biorąc pod uwagę fakturę zakupu (oczywiście po wykonaniu pierwszej sprzedaży na kasie ufiskalnionej). Jeżeli zakupi kasę przed wymianą modułu to zwrot będzie niewielki. Jej wartość przed wymianą modułu jest niewielka. Niemal zerowa. Chyba jak to Polak trochę pokombinuje to zwrot może wynieść kwotę maksymalna czyli 700 zł.. Nie będę podpowiadał konkretnych rozwiązań.