Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SCX 3405W - Drukarka brudzi przy wydruku po wymianie bebna (kropki)

06 Kwi 2015 23:58 1533 1
  • Poziom 19  
    Drukarke Samsung SCX 3405W mam od ok 1 roku.
    Po wykorzystaniu tonera startowego, dokupilem proszek do tej samej drukarki, przeprogramowalem chip/zamienilem (wedle instrukcji) + dosypalem proszek.

Po powyzszej operacji wszystko dzialalo ok (robionie ok 8 miesiecy temu).
    Od tamtego czasu, toner dosypywalem ok. 3 razy. Za kazdym razem czyscilem wnetrzne cartridge'a odkurzaczem, recznikiem papierowym.
    Od paru miesiecy drukarka nadal drukuje, ale zawsze na wydruku pojawiaja sie kropki/male plamy (im wiecej zadrukowanej strony, tym wiecej brudzi). brudzi w czesci centralnej strony, na przestrzeni ok 10 cm.

W sumie do tej pory wydrukowalem ok.... 40000-5000 stron.

Dzisiaj zmienilem beben na nowy (zamiennik), bo myslalem ze to jest przyczyna zaplamionych wydrukow.
    Oprocz tego, oczyscilem... pojemnik na 'zuzyty toner' - bylo go duzo, bo nigdy wczesniej tego nie robilem - takze caly cartridge zostal ladnie wyczyszczony odkurzaczem i papierowym recznikiem....

Po wymianie bebna kilka pierwszych stron wydrukowala idelanie (bez kropek i plam).
    Potem znowu zaczela plamic, ale jest co jakis czas zdarza sie jej wydrukowac czyste strony - nie wiem czym wytlumaczyc takie 'dowolne' zachowanie...
    Drukowane strony to glownie czarny tekst.

Nie mam pojecia co jeszcze moze byc przyczyna takiego dziwnego zachowania drukarki. Na razie jedynym rozwiazaniem wydaje sie byc kupno nowego tonera (cartridge'a) i... liczyc na to ze ten nowy po dosypaniu proszku bedzie drukowac bez plam/kropek.

Z gory dzieki za sugestie
  • Specjalista - kserokopiarki
    Nie masz co się dziwić że kropkowało skoro przez parę dosypań toneru nie opróżniłeś śmietnika. Wg mnie w tej chwili to masz odkształcone listwy zarówno czyszczącą bęben jak i tą foliową na zbiorniku zużytego toneru i dlatego puszcza i "kropkuje". Wymiana cartridge na nowy powinna załatwić sprawę a na przyszłość pamiętaj że nie tylko dosypać toneru ale również opróżnić zbiornik z zużytym.