Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo A3300-H - Szybko rozładowująca się bateria

07 Kwi 2015 08:37 2043 6
  • Poziom 25  
    Witam

Potrzebuję porady co do tabletu Lenovo A3300-H.

Pomimo powyłączanych urządzeń takich jak karta WiFi, GPS, modem 3G, podświetlenie ustawione na dość ciemne, ten tablet potrafi wyładować bardzo szybko baterię. Nie potrafię określić w godzinach ile to mniej więcej trwa, ale sam jestem posiadaczem modelu A3000 i w nim bateria trzyma wg. mnie znacznie dłużej. W A3300 poniżej 15 procent naładowanie baterii spada w tempie mniej więcej 1%/5s. Wg mnie coś jest nie tak z jego baterią.

Co do A3300 to nie ja jestem jego użytkownikiem. Poproszono mnie o pomoc w tej sprawie.

Tablet został kupiony 3 miesiące temu więc jest jeszcze na gwarancji. Tylko czy to faktycznie uszkodzona bateria czy przypadłość tego modelu?

Czy mógłby się wypowiedzieć jakiś inny użytkownik tego modelu jak to jest z baterią w tym sprzęcie? Inne porady też mile widziane.

Pozdrawiam
    Piotr
  • Poziom 22  
    1%/5s to lepszy wynik niż iphone. Stanowczo coś jest nie tak z baterią lub układem ładowania. Tablet ma gwarancję więc nie ma co się zastanawiać, trzeba go oddać do serwisu tym bardziej, że gwarancja na baterię ma często mniejszy okres.
  • Poziom 25  
    Domyślam się że coś jest nie tak, jednak jak napisałem poprzednio - poniżej 15% poziom naładowania gwałtownie spada, jednak napięcie baterii jakie wtedy sygnalizuje oprogramowanie to mniej 3,6V.

Czy jest jakiś sposób na to aby skalibrować wskazanie pozostałej energii?
  • Poziom 22  
    Nie ma na to sposobu który nie wymagałby ingerencji serwisu. W jednej z konkurencyjnych firm po wymianie jakiegokolwiek układu związanego z zasilaniem wymagany jest test i kalibracja składające się z przeszło 160 punktów pomiarowych mających na celu kalibrację wejść ADC, napięć odniesienia, wartości sygnałów w.cz. modułów wifi oraz bluetooth. Jeżeli ktoś myśli, że tablet działa tak samo po wymianie układu ładowania na zaciszu warsztatu to jest w błędzie. Choć po takim zabiegu w większości przypadków funkcjonalność na pierwszy rzut oka niczym się nie różni. Lenovo jak przypuszczam trzyma podobny standard. Po za tym ogniwa w niektórych skrajnych przypadkach mogą pracować przy napięciach rzędu 3.45V co może być odbierane jako przysłowiowe 0%. Kalibrowanie czegoś na własną rękę mija się z celem. Pozostaje serwis kolego, masz gwarancję więc nie ryzykuj.
  • Uczeń
    Daj na gwarancje. Później polecam ściągnąć aplikacja kalibrującą baterie - Energy Manager ;)
    Aplikacja do pobrania na stronie Lenovo
  • Poziom 25  
    Witam ponownie.

Wczoraj oddałem sprzęt na gwarancję. Facet w sklepie powiedział że potrwa to 3 tygodnie. Trochę długo ale cóż. Dam znać czy naprawa poskutkowała.

Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Piszę żeby zamknąć temat.

Okazało się że serwis stwierdził że bateria jest w porządku. Widać jak Lenovo dba o swoich klientów.

Pozdrawiam