Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

INDESIT IWDC 7145 - eeprom?

bobogolf 07 Kwi 2015 11:07 1413 3
  • #1 07 Kwi 2015 11:07
    bobogolf
    Poziom 9  

Witam wszystkich.
    Zacznę od początku, kupiłem uszkodzoną pralko-suszarkę jak w temacie. Pralkę podłączyłem do wody, kanalizacji i prądu, po wybraniu programu i naciśnięciu play pralka pobierała wodę po czym mrugały górne diody i pralka wypuszczała wodę. Wykręciłem moduł z tyłu pralki, uszkodzony był triak, jak się okazało był on od blokady drzwi, wymieniłem triak, dla pewności warystor, podmieniłem blokadę z innej pralki, co ciekawe normalnie zamykała drzwi. Pralka dalej świrowała więc znowu demontaż i sprawdzanie, znalazłem jeszcze spalony rezystor smd na ścieżce która idzie do procesora, po wymianie pralka ruszyła, wyprała, wypłukała, odwirowała a na samym końcu błąd, znowu górne diody i pompka w ruch. Teraz pralka niby pierze ale błąd wyskakuje najczęściej jak skończy płukać i przełącza się w tryb wirowania. I teraz nie bardzo wiem od czego zacząć? czy przyczyną może być nie oryginalna blokada? może eeprom? kondensatory nie wydają się spuchnięte. Dodaje film, jaki to błąd? https://www.youtube.com/watch?v=XVXAnB02i7w

0 3
  • #3 09 Kwi 2015 18:33
    bobogolf
    Poziom 9  

Wymienie po niedzieli bo na stanie nie mam takich i dam znać co i jak.

0
  • #4 19 Kwi 2015 16:38
    bobogolf
    Poziom 9  

Wymieniłem blokadę na nową i oryginalną, pralka pierze od początku do końca bez żadnych niespodzianek. Profilaktycznie wymienie też kondensatory tak dla pewności.

Moderowany przez ANUBIS:

Treść raportu:
    30 Kwi 2015 19:23 :: bobogolf
    Prośba o odblokowanie tematu: "Problem powrócił"

0