Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy z jakością dźwięku -

Jacek Mrozek 07 Kwi 2015 11:37 663 6
  • #1 07 Kwi 2015 11:37
    Jacek Mrozek
    Poziom 7  

Zakupiłem na łódkę 9" turystyczny telewizorek OVERMAX OV-PTV 212. wszystko byłoby dobrze gdyby nie bardzo cichy głos jaki się z niego wydobywa. Żeby zwiększyć siłę głosu pod gniazdo słuchawkowe telewizora podłączyłem głośniki komputerowe. Domowe próby wypadły znakomicie. Do zasilania głośników jak i telewizora służy 12V akumulator. Po zainstalowaniu tego zestawu na łódce stwierdziłem że głośność jest OK (można ją regulować) natomiast z głośników dodatkowo słychać cichy warkot (jak by się coś wzbudzało). Jest to denerwujące. Warkot ustaje w momencie kiedy odłączę zasilanie telewizora i telewizor pracuje na wewnętrznym akumulatorze. W domu było wszystko OK, na łódce jest ten przydźwięk. Próby domowe od tych na łódce różnią się tylko długością 12V kabla zasilania z akumulatora. W domu do prób miał on długość 1m natomiast na łódce ok 5m.
    Czy jest jakiś prosty sposób aby się pozbyć tego zjawiska?
    Z góry dziękuję za podpowiedzi
    Jacek

0 6
  • #2 07 Kwi 2015 11:47
    kopieclukasz999
    Poziom 11  

Jaki kabel używasz do połączenia głośników z telewizorkiem? Czy jest on gruby i dobrze ekranowany? Jeśli byłby zły ekran mógłby wywołać niechciane zniekształcenia dźwięku(warkot). Spróbuj także na łódce podłączyć głośniki pod inne urządzenie np: telefon, radio itd.

0
  • #3 07 Kwi 2015 12:14
    marcin.waski
    Poziom 23  

Do tego celu służą specjalne transformatory separacyjne, które galwanicznie "zatrzymują" wszelkie zakłócenia wywołane przez przetwornice stosowane w zasilaczach urządzeń elektronicznych.

0
  • #4 07 Kwi 2015 18:41
    Jacek Mrozek
    Poziom 7  

kopieclukasz999 napisał:
    Jaki kabel używasz do połączenia głośników z telewizorkiem? Czy jest on gruby i dobrze ekranowany?

Nie mam teraz dostępu do łódki żeby sprawdzić kable ale dziwne jest to że próby w domu wypadły pozytywnie a na łódce są kłopoty - przy tych samych kablach.

0
  • #5 07 Kwi 2015 18:43
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Jacek Mrozek napisał:
    Nie mam teraz dostępu do łódki żeby sprawdzić kable ale dziwne jest to że próby w domu wypadły pozytywnie a na łódce są kłopoty - przy tych samych kablach.

A łódka porusza się przy pomocy wioseł, czy silnikiem spalinowym - może to zakłócenia od niego.

0
  • #6 07 Kwi 2015 19:50
    Jacek Mrozek
    Poziom 7  

Na łódce jest napęd wiatrowy - żagłówka, tak że zakłócenia od silnika odpadają. Właśnie teraz na Allegro ktoś sprzedaje wzmacniacz słuchawkowy z możliwością jak pisze podłączenia do niego głośników. Może to by zdało egzamin w zastępstwie tych głośników komputerowych. Podaję adres do wzmacniacza:
    allegro.pl/wzmacniacz-sluchawkowy-wzs1w-cieple-brzmienie-moc-i5228476925.html

0
  • #7 07 Kwi 2015 20:37
    kopieclukasz999
    Poziom 11  

Jacek Mrozek napisał:
    Zakupiłem na łódkę 9" turystyczny telewizorek OVERMAX OV-PTV 212. wszystko byłoby dobrze gdyby nie bardzo cichy głos jaki się z niego wydobywa. Żeby zwiększyć siłę głosu pod gniazdo słuchawkowe telewizora podłączyłem głośniki komputerowe. Domowe próby wypadły znakomicie. Do zasilania głośników jak i telewizora służy 12V akumulator. Po zainstalowaniu tego zestawu na łódce stwierdziłem że głośność jest OK (można ją regulować) natomiast z głośników dodatkowo słychać cichy warkot (jak by się coś wzbudzało). Jest to denerwujące. Warkot ustaje w momencie kiedy odłączę zasilanie telewizora i telewizor pracuje na wewnętrznym akumulatorze. W domu było wszystko OK, na łódce jest ten przydźwięk. Próby domowe od tych na łódce różnią się tylko długością 12V kabla zasilania z akumulatora. W domu do prób miał on długość 1m natomiast na łódce ok 5m.
    Czy jest jakiś prosty sposób aby się pozbyć tego zjawiska?
    Z góry dziękuję za podpowiedzi
    Jacek

Skoro przydźwięk występuje tylko prze zasilaniu telewizorka z zasilacza oznacza to że:
    a) jeśli używasz przetwornicy musisz ją zekranować
    b) Sprawdź na słuchawkach czy warkot występuje także na nich
    c) możesz zrobić zdjęcia twojego okablowania, akumulatora telewizorka i głośników? to powinno Nam pomóc w ocenieniu przyczyny

Dodano po 8 [minuty]:

Jacek Mrozek napisał:
    Na łódce jest napęd wiatrowy - żagłówka, tak że zakłócenia od silnika odpadają. Właśnie teraz na Allegro ktoś sprzedaje wzmacniacz słuchawkowy z możliwością jak pisze podłączenia do niego głośników. Może to by zdało egzamin w zastępstwie tych głośników komputerowych. Podaję adres do wzmacniacza:
    allegro.pl/wzmacniacz-sluchawkowy-wzs1w-cieple-brzmienie-moc-i5228476925.html

Pisałeś, że z telewizorka wydaje się za cichy dźwięk, a wzmacniacz słuchawkowy służy do "zasilania" słuchawek, więc jeśli byś zastąpił tamte głośniki, musiałbyś słuchać z słuchawek :D Można podłączyć głośniki ale tak naprawdę to tylko w celach reklamowych jest napisane, bo podłącz sobie pod np: komputer bezpośrednio głośnik i masz to samo.

0