Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dekoder Sagemcom DSIW74 (WiFiBOX+) i własna lista kanałów

07 Kwi 2015 12:27 17679 18
  • Poziom 18  
    Witam. Jesteś świeżo upieczonym posiadaczem dekodera Sagemcom DSIW74 z oferty NC+. Jestem troszkę w szoku i niepewnie zadaję to pytanie : Jak zmienić kolejność kanałów w tym dekoderze? Znalazłem w internecie informację, że jest to niemożliwe... Czuję lekkie zażenowanie i mam nadzieję że okaże się to spóźnionym primaaprilisowym żartem. Do tej pory korzystałem z TNK i prawdę mówiąc nawet nie wyobrażałem sobie żeby opcja ustawienia kolejności kanałów według swojego uznania nie była możliwa...

Pozdrawiam,
    Marijuz
  • Poziom 35  
    To nie jest żart...
  • Poziom 18  
    Wpaniale, czekam na dekoder, który pozbawi mnie możliwości wyboru kanału, który oglądam... Nie da się tego jakoś obejść? Kanały są ustawione BEZNADZIEJNIE...
  • Poziom 35  
    Obejść można - włóż kartę nc+ do swojego ulubionego dekodera z TNK i oglądaj... do czerwca.
  • Poziom 18  
    tak z ciekawości - czemu do czerwca :D?
  • Poziom 35  
    Zapewne posiadasz dekoder SD w TNK, NC+ planuje zaprzestanie emisji SD w czerwcu...
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Jest sposób na własną listę kanałów w Wifibox+.

Należy utworzyć sobie ulubioną listę kanałów.

Wciskasz MENU i wchodzisz w <USTAWIENIA>

Dalej <WYBIERZ SWOJE KANAŁY>

Dodajesz w takiej kolejności jakiej mają być ustawione

Po ustawieniu wciskasz OK i + i wybierasz ULUBIONE

Od teraz poruszasz się po swojej liście kanałów ULUBIONE
  • Poziom 18  
    OOOO Dzięki wielkie :-)
  • Poziom 10  
    A gdy zapragniesz dodać nowy kanał - np. w środku listy - to całe te żmudne wklepywanie "ulubionych" okaże się stratą czasu. Brak możliwości edycji nr kanału to poważna wada.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator
    Odnośnie przekazów SD na satelicie:

Tak Cyfrowy Polsat jak i NC+ od pewnego czasu zapowiadali zaniechanie emisji w starym standardzie DVB-S na rzecz DVB-S2 w MPEG4. W nowym standardzie nadawane są wszystkie przekazy HD, ale jest także sporo kanałów w rozdzielczości SD nadawane w MPEG4. Przyczyną tych działań jest konieczność lepszego wykorzystania przepływności transponderów.

Oznacza to dla abonentów konieczność zastąpienia dekoderów odbierających DVB-S dekoderami odbierającymi DVB-S2. Oznacza to także - i o tym już się głośno nie mówi - konieczność wymiany anten na większe, gdyż obiór na starych małych antenach przekazu HD jest "mocno utrudniony".
    Początkowo operatorzy platform zapowiadali zaniechanie emisji w starym standardzie na koniec kwietnia (CP) lub czerwca (NC+). Ostatecznie Polsat zapowiada "upgrade" na koniec września, natomiast NC+ wykonuje gorączkowe ruchy nakłaniając klientów do "darmowej" wymiany dekoderów.
    Niezależni specjaliści w branży są zdania, że terminy te są nierealne, tak na koniec czerwca jak i na koniec września.

Pozostaje czekać na rozwój wypadków i ... bacznie obserwować rozwój sytuacji, jednocześnie dokładnie sprawdzając warunki ewentualnie podpisywanych umów.
  • Poziom 31  
    Programy TVP1, TVP2, TVN, TVN7 w DVB-S będą musiały być nadawane do końca 2016 (TnK SD)
  • Poziom 10  
    Wszystko ok - tylko dlaczego NC+ na siłę wciska te swoje kiepskie dekodery, ludziom, którzy ich nie potrzebują?
    Ludzie Ci są straszeni podpisaniem klauzuli, że NC+ w razie problemów z odbiorem nie będzie odpowiadać za to.
    Dlaczego w TAKIEJ firmie, nie ma kogoś mądrego by jasno stwierdzić:" tak, pańska ARIVA 200 HD, bez problemów odbierze nas sygnał"

BTW w internecie jest sporo osób sprzedających te niepotrzebne im dekodery - zapewne nie są świadomi ile NC+ sobie zaśpiewa za ich zwrot w przypadku wypowiedzenia umowy ;-)
  • Moderator
    Odpowiem "między wierszami:...

1. Jak nie wiadomo o co chodzi, to o co chodzi...?
    2. Kto jest właścicielem NC+? Kto wymyślił kreatywną księgowość...?
  • Poziom 35  
    Do mnie dzwonili z NC+, odebrała mama i powiedział, jej, że od czerwca, nie będzie możliwości odbioru NC+ na własnym sprzęcie. Dała mi telefon i Pan z NC+ powiedział, że wyśle za darmo nowoczesny dekoder WIFIBOX+. Powiedziałem, że mamy dekoder, a on, że moge sobie, go wziąźc na działkę :D. Podziękowałem :D

Tylko nikt nie mówi, że dekoder jest wysyłany w bezpłatne użytkowanie i trzeba, go oddać w ciągu 14 dni po zakończeniu umowy.

I tak brak zwrotu sprzętu w przypadku zakończenia umowy daje nam:
    - dekoder WIFIBOX+ 500 zł
    - zasilacz 60 zł
    - pilot 60 zł

Co daje 620 zł

Niektórzy ludzie myślą, że dostają je za darmo na własność i sprzedają za 200-300 zł, tylko się zdziwią jak przyjdzie im zapłacić 620 zł.
  • Poziom 14  
    A czy w NC+ można od tak kupić sobie inny dekoder ? czy karta nie jest spasowana do dekodera i z innym nie będzie działać ?? czy na antenie 80 cm mogę mieć problemy z odbiorem kanałów HD ? jeśli tak, jaka powinna być średnica anteny?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista Sieci, Internet
    Odpowiem na stary wpis.
    Mariusz_760301 napisał:
    tylko dlaczego NC+ na siłę wciska te swoje kiepskie dekodery, ludziom, którzy ich nie potrzebują?
    Ludzie Ci są straszeni podpisaniem klauzuli, że NC+ w razie problemów z odbiorem nie będzie odpowiadać za to.

Skoro to NIE ich sprzęt - to za co mają odpowiadać?, i do kogo "z mordą" potem dzwoni zbulwersowany klient, że mu coś nie działa?.
    Mariusz_760301 napisał:
    Dlaczego w TAKIEJ firmie, nie ma kogoś mądrego by jasno stwierdzić:" tak, pańska ARIVA 200 HD, bez problemów odbierze nas sygnał"

Bo mądry pracuje w lepszej firmie - a nie na umowie zleceniu "na słuchawce" ma ponosić odpowiedzialność, bo się ktoś go o coś pyta.
    Za 1280 NETTO - ja bym to też ......lił.
    A druga sprawa - kto, kiedy i jak ma testować góry sprzętu, który już jest na rynku, pojawi się na rynku - bo takowy kupił klient?.
    Zadam pytanie inaczej - a chciałbyś tam sam pracować?, za taką kasę? i ponosić odpowiedzialność, że jak komuś błędnie doradzisz, to Cię zgnoją? - no to się nie dziw, że inni też nie chcą.
  • Poziom 14  
    Mam ten dekoder od kilku dni, wszystko mi się w nim podoba prócz jakości obrazu, od razu musiałem zejść z luminancją w telewizorze i podkręcić kontrast bo występował efekt mgły na jasnych polach ( zdjęcia po za budynkami ) teraz jest ok ale obraz jest zdecydowanie gorszy od starego 5800S jakiś taki bardziej cyfrowy jak by programy były nadawane sygnałem bardziej skompresowanym ale nie jest źle no i fanie że jednak się da ustawić własną listę kanałów i nagrywać na zwykłym pendrive a już rewelacja że da się zdalnie zaprogramować nagrywanie za pomocą smartfona :)