Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung galaxy note 2 - komputer nie komunikuje się z telefonem

07 Kwi 2015 12:52 4035 20
  • Poziom 8  
    Witam. Nie mogę sobie poradzić z tym problemem i to od dłuższego czasu. Kiedyś PC widział fona jako dodatkowy dysk i było to dla mnie najwygodniejsze. Teraz nie widzi, nie pomaga ściąganie żadnych sterowników. Po podłączeniu urządzenia bez żadnych sterów windows włącza kreator znajdowania aparatu fotograficznego. Po wgraniu sterów, które teoretycznie powinny załatwić temat windows znajduje nowe urządzenie, instaluje ale próba kończy się wywaleniem okna z komunikatem od kreatora znajdowania sprzętu o treści: Nie można zainstalować sprzętu Samsung MTP mobile device, wystąpił błąd podczas instalacji urządzenia, nie znaleziono żądanej sekcji w pliku INF "

kontaktowałem się z samsungiem ale mnie olali, zalecili instalację jakiegoś kiesa, którego ja nie chcę instalować, wiem że nie jest to konieczne bo moi znajimi mogą normalnie pracować bez tej aplikacji

czy może ktoś pomóc??
  • Poziom 8  
    Kiedyś były tam 3 komunikaty:
    1- tylko ładowanie
    2- podłączono jako MTP ( i to jest zaznaczone)
    3 Podłączono jako aparat

Teraz mam do dyspozycji tylko opcję 2 i 3, zaznaczona jest opcja 2

Nie mogę znaleźć opcji programisty aby sprawdzić debugowanie
  • Poziom 25  
    Musisz tą opcje uaktywnić bo w androidzie od 4.3 usb debuging jest ukryte , uaktywnienie odbywa się na wciśnięciu pieć razy bulid number w software info
  • Poziom 8  
    a po przetłumaczeniu na nasze??? ;) napisz jak mam to zrobić? Gdzie mam wejść i co mam wcisnąć?
  • Poziom 8  
    dzięki Kolego, jestem zielony wiec nawet nie wiedziałem gdzie szukac, ale już znalazłem. Tryb debugowania był wyłączony. po włączeniu nic się nie zmieniło wiec ponownie go wyłączyłem. różnica była tylko taka że chciał zainstalować oprogramowanie pobierając je z Microsoft. pozwoliłem mu, windę mam legalną ale nic to nie dalo , komunikat że nie można zainstalować.Zainstalowałęm jeszcze raz stery mobile phone samsunga ale wywala taki sam komunikat jak na początku
  • Poziom 8  
    hej, ma ktoś jeszcze jakieś sugestie??
  • Poziom 8  
    windows xp, wszystkie porty usb sprawdzone, objaw taki sam na każdym porcie. nie mam na ten problem zadnego pomysłu.nie jestem fachowcem , ale ogólnie radzę sobie z problemamy sprzętów elektronicznycych, albo sam, albo jeśli ktoś mnie nakieruje. Ztym problemem nie mogę sobie poradzić od około 4 miesięcy. Dodam, że w tym czasie od nowa postawiony został windows w kompie i też nie pomogło.
  • Spec od GSM
    *#0808# AP i zaznacz MTP i reboot!!!
  • Poziom 8  
    wskazane stery zainstalowane. nic to nie dało niestety. zrobiłem też
    #0808# AP i zaznacz MTP i reboot!!!
    otworzyły się opcje usb, było zaznaczone mtp . porobiłem rozmaite kombinacje łącznie z odznaczeniem i ponownym zaznaczemniem mtp . też nie pomaga. przez kiesa pewnie wejdę, ale zastanawiam się dlaczego teraz muszę mieć jakiegoś kiesa jak kiedyś pecet widział fona jako dodatkowy dysk i to było najwygodniejsze, bez zbędnych ceregieli wszystko mogłem robić.
  • Poziom 8  
    okazuje się, ze problem nie leży po stronie telefonu tylko po stronie peceta ( windows xp) . Po podłączeniu fona do lapka ( windows 7) działa normalnie , bez problemu i komp normalnie go widzi. Czy w tej sytuacji macie jakieś sugestie?
  • Poziom 28  
    Zmienić system bo żaden producent nie wspiera już antyków.
  • Poziom 8  
    może i racja, bo xp to już faktycznie antyk ;) ale chyba nie tu jest powód. jakiś czas temu śmigało normalnie
  • Poziom 28  
    To jeśli działało normalnie a teraz nie działa to zapewne coś jest nie tak ze sterownikami albo jakiś program blokuje.
  • Poziom 8  
    wszystkie stery jakie instalowałem nie działają. możliwie że coś go blokuje, tylko co? pokombinuję jeszcze trochę i jak nic nie wymyślimy to zaniosę pudło do magika od pecetów, taka naprawa nie powinna być droga
  • Poziom 10  
    Rozwiązaniem problemu jest instalacja Windows Media Player 11.
  • Poziom 16  
    A co ma Windows Media Player 11 do znaczenia w tym przypadku
    Trzeba z palca zainstalować sterowniki (podać ścieżki dostępu) bo XP sam ich nie ściągnie jak W7
  • Poziom 10  
    Nic nie daje żadne instalowanie z palca.

Widać, że nigdy nie miałeś do czynienia z tym konkretnym problemem, niepotrzebnie spamujesz.

Nie chcę się powtarzać dlatego dodam, że MTP jest wspierany i ściśle powiązany z Windows Media Player, instalacja wersji 11 rozwiązuje wszelkie problemy z Media Transfer Protocol.

Mam nadzieję, że ktoś z tego skorzysta ;-)

Pozdrawiam