Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

fiat seicento 1.1 rok2000 zbiornik wyrównawczy

16082956 07 Apr 2015 17:21 1296 5
    16082956
    Level 11  
    Witam,
    Mam problem ze swoim seicento bo byłem dzisiaj na mieście i po przejechaniu do domu zauważyłem ze woda w zbiorniczku zagrzala sie . Wydaje mi się ze jest coś nie tak ? :(
    marcin_wr
    Level 21  
    16082956 wrote:
    zauważyłem ze woda w zbiorniczku zagrzala sie

Woda ze zbiorniczka krąży w obiegu chłodzenia silnika więc się rozgrzewa tak jak i silnik.
    Nie ma w tym nic niepokojącego.
    16082956
    Level 11  
    marcin_wr wrote:
    16082956 wrote:
    zauważyłem ze woda w zbiorniczku zagrzala sie

Woda ze zbiorniczka krąży w obiegu chłodzenia silnika więc się rozgrzewa tak jak i silnik.
    Nie ma w tym nic niepokojącego.

Ale prawie sie zagotowała ,mi sie wydaje że wysiadła chłodnica.
    marcin_wr
    Level 21  
    16082956 wrote:

Jeżeli nigdzie nie ubywa płynu to jeszcze nic strasznego.Obserwuj wskaźnik temperatury cieczy bądź kontrolkę przegrzania silnika.Sprawdź czy włącza się wentylator chłodnicy.Jeżeli się nie włącza to pierwszym objawem będzie wzrost ciśnienia w układzie chłodzącym i wyciek spod korka zbiorniczka wyrównawczego.
    16082956
    Level 11  
    marcin_wr wrote:
    16082956 wrote:

Jeżeli nigdzie nie ubywa płynu to jeszcze nic strasznego.Obserwuj wskaźnik temperatury cieczy bądź kontrolkę przegrzania silnika.Sprawdź czy włącza się wentylator chłodnicy.Jeżeli się nie włącza to pierwszym objawem będzie wzrost ciśnienia w układzie chłodzącym i wyciek spod korka zbiorniczka wyrównawczego.

Ale mi sie caly czas wyświetla kontrolka temperatury bo czujnik nawalił .
    12pawel
    Level 33  
    Chłopie. Zastanów się o co Ci chodzi? Czujnik masz uszkodzony to go napraw i nie pisz głupot. Co to znaczy że woda się prawie zagotowała? Płyn chłodniczy ma 90 stopni, a w zbiorniku wyrównawczym trochę miej więc gołym tyłkiem nie usiądziesz. Pomierz temperatury, wymień czujnik i powiedz co Ci wyszło bo tak to my możemy 200 postów napisać i nic z tego nie będzie.