Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aparat HP735 nie daje się włączyć!

zybex 21 May 2005 16:57 1879 7
 • #1
  zybex
  Helpful for users
  Aparat HP735 ma wysunięty obiektyw i nie można nic zrobić! Do końca działał sprawnie i tak pozostał. Po sprawdzeniu akumulatorków okazało się że są dobre. Mimo włożenia innych, dobrze naładowanych, aparat nie reaguje na nic.
 • #2
  Agentlos
  Level 25  
  Po pierwsze sprawdz bezpieczniki. Poszukaj ich na wyjśćiu zasilania z baterii. Jeśli masz możliwość, to daj skana plytki drukowanej. Może wtedy osoby które się tym zajmuja rozpoznają gdzie może być bezpiecznik.
  Jeśli w ogóle są i je znajdziesz i będą całe, to potrzebujesz już schematu od tego aparatu. Bez niego będzie ciężko, a raczej nie będziesz mógł nic zrobić. Jedynie sprawdzać elementy SMD po kolei. Najgorsze jest rozpoznanie, bo rezystory i kondensatory nie są podpisane. Można poznać je po kolorach, a z nimi jest też bardzo różnie.
 • #3
  zybex
  Helpful for users
  Gdybym wiedział gdzie można znaleźć schemat to raczej bym sobie poradził. Po wstępnym otwarciu nie widać bezpieczników. Naprawiam aparaty telefoniczne i wiem jak mogą wyglądać bezpieczniki SMD. Niestety tu ich nie widzę. Nie doszedłem jeszcze do miejsca gdzie są styki baterii. Gdybym miał wtyk do gniazda zasilacza to spróbowałbym zasilić aparat od tej właśnie strony. Być może przyczyna jest wspólna. Zapytałem o to uszkodzenie na forum, gdyż myślałem że ktoś już to przerabiał. A tak przy okazji myślę, że powinien powstać dział "Fotograficzne Aparaty Cyfrowe" bo jest ich coraz więcej w powszechnym użyciu.
 • #4
  Agentlos
  Level 25  
  o nowym dziale proponuje poczytać: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic217870.html .
  Ja probowałem naprawić aparat cyfrowy CASIO QV-R40 i w nim bezpieczniki wyglądają tak: Aparat HP735 nie daje się włączyć!
  Dodam jeszcze, że na puki nie spojży się pod lupę, nie zobaczy się malutkiego napisu na nich => "N", czyli 2A. Na dodatek wyglądają one jak zwykłe rezystory SMD. Ja niestety z telefonami nie mam styczności i nie wiem jakie bezpieczniki są tam stosowane. U mnie są takie jak na rysunku powyżej.
 • #6
  Agentlos
  Level 25  
  No no. Widzę wyswietlacz CASIO :-).
  Ale frajda. Podpisane elementy :-). W CASIO nie ma takiej wygody, bo elementy są na sobie i nie ma miejsca na opisy :-(.
  Co do bezpieczników, to przydało by się troszkę lepsze zdjęcie... Nie masz może skanera?
  Czy kable zasilajace to nie te oznaczone jaki M2 i M3 po prawej stronie wizjera? Gdyby to były one, to gdzieś koło nich powinien być bezpiecznik, lecz z tego co widzę od M2 idzie rezystor, a wyjście od M3 jest prawdopodobnie od drugiej stronie płytki, lub zasłonięte przez napisy...
  Czy mógł być go jeszcze troszkę rozbebeszyć :lol: ?
 • #7
  zybex
  Helpful for users
  Narazie dałem sobie spokój. Trochę boję się go dalej ruszać, zapytam gościa czy nie zechce oddać go do autoryzowanego serwisu.
 • #8
  Agentlos
  Level 25  
  Aha. Rozumiem. To będzie najrozsądniejsze wyjście. Co prawda, jeśli aparat jest na gwarancji to oni powinni wymienić aparat, a jeśli jest po gwarancji, to zazwyczaj naprawa jest nie opłacalna. Chciałem jeszcze dopowiedzieć, że te dwa kable o których wcześniej pisałem, to mogą być albo kable zasilania, albo kable od zabezpieczenia zamknięcia klapki aparatu. To zabezpieczenie jest chyba po to, aby nikt nie wyjął karty z aparatu podczas pracy na zasilaczu sieciowym. Tak sądzę.