Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka EPSON SX115 NIE DRUKUJE

elektronikq 08 Kwi 2015 00:29 933 2
 • #1 08 Kwi 2015 00:29
  elektronikq
  Poziom 24  

  Chciałem przesmarować drukarkę i skaner bo głośno chodziły. Po skręceniu silnik od drukarki nie chciał działać. Po wyczyszczeniu tarczki od enkodera śmiga. Tylko, że i tak dalej nic nie mogę drukować. Wyczyściłem to co się znajduje pod karetką, z czego odchodzi taki wężyk. Przy demontażu wyskoczyły mi 2 sprężynki, zamontowałem je po swojemu (szukałem uchwytów i tam je zaczepiałem). Sytuacja jest następująca: Włączam drukarkę świeci się dioda od farby i zasilania. W kompie komunikat, że nie zidentyfikowane pojemniki na tusz. Więc wyciągnąłem wszystkie i wsadzałem po kolei. Każdy pojemnik był zresetowany przez reseter. I tak mam już 3 wsadzone pisze, że brakuje ostatniego np. czarnego, wsadzam czarny i koniec, komunikat po 2 min, że pojemniki z tuszem niezidentyfikowane a 3 pozostałe wcześniej były rozpoznane. Jak wsadzam 4 pojemnik to karetka leci w lewą stronę. Diody od farby i zasilania migają. Nie ma napełniania katriżdży tak jak było to wcześniej. Próbowałem z nowym katriżdżem to samo.

  Męczę się z nią już 10 godzinę i nic !

  0 2
 • #2 13 Kwi 2015 22:18
  elektronikq
  Poziom 24  

  Czy taśma mogła się uszkodzić? Jest na niej rysuneczek ręki z przekreśleniem ale nie rwałem niczego a na pewno nie tych taśm nie widać nigdzie żadnych przerwań. Enkodery tutaj mają coś do powiedzenie? Bo jeden to chyba jest odpowiedzialny za jeżdżenie kasetki w prawo i lewo.

  0
 • #3 18 Maj 2015 00:41
  elektronikq
  Poziom 24  

  Czy ktoś ma na to jakąś radę? Skaner działa drukarka nie.

  Dodano po 2 [godziny] 49 [minuty]:

  Karetka z tuszami jeździ lewo i prawo aż jedzie w lewo i staje na końcu. Potem miga zielona dioda przy przycisku POWER i nawet jej nie mogę wyłączyć. Jak odłączę taśmę od katridży to jedzie w prawo i się zatrzymuje i miga tusz kartki i zielona dioda POWER. Te taśmy co sprawdziłem są ok. Nie mam pojęcia co się stało. Czy to coś poważnego?

  0