Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Modus 1.5 dci zapalony serwis przy przyśpieszaniu

adirzeszut26 07 Apr 2015 20:25 1524 6
    adirzeszut26
    Level 2  
    Mam problem.
    Podczas jazdy chciałem wykonać manewr wyprzedzania, podczas przyśpieszania zaświeca się kontrolka serwisowa i brakło mu mocy. Jechałem jakieś 10km i zgasła po jakimś czasie zaświeciła się spowrotem. Zaprowadziłem auto do mechanika skasował błędy i wymienił świece i bo były 2 spalone i powiedział że jak narazie można jeździć tylko jak się zaświeci to trzeba zgasi auto i po chwili spowrotem zapalić. Ok jego patent działa tylko to jest denerwujące bo co przyśpieszam to muszę go gasic więc jak tu jeździć. Miał ktoś może taką usterkę bo nie wiem co z tym robić.
    User removed account
    User removed account  
    adirzeszut26
    Level 2  
    Dzięki za odpowiedź.
    Wiesz pytam bo jak pojadę następnym razem żeby mnie nie zrobił w bambuko. Myślałem też o przepływomierzu i turbinie z tym że nie kopci jak się zaświeci serwis i nie ma mocy wtedy. Czy to może być równierz wina węża od interkolera?? I mam jeszcze pytanie o turbine bo mechanik wtedy powiedział że to może być jej wina ale serwis się włącza od 3 do 5 biegu po osiągnięciu 2 tysięcy obrotów. Czy przy tym silniku jest turbina ze zmienną geometrią?? tj. 1.5 dci 85km z 2006r.
    domex32
    Moderator of Cars
    adirzeszut26 wrote:
    Dzięki za odpowiedź.
    Wiesz pytam bo jak pojadę następnym razem żeby mnie nie zrobił w bambuko. Myślałem też o przepływomierzu i turbinie z tym że nie kopci jak się zaświeci serwis i nie ma mocy wtedy. Czy to może być równierz wina węża od interkolera?? I mam jeszcze pytanie o turbine bo mechanik wtedy powiedział że to może być jej wina ale serwis się włącza od 3 do 5 biegu po osiągnięciu 2 tysięcy obrotów. Czy przy tym silniku jest turbina ze zmienną geometrią?? tj. 1.5 dci 85km z 2006r.

Może być problem z turbodoładowanie, albo z ciśnieniem paliwa, trzeba zrobić diagnostykę, tak wszystko wyjdzie jak na dłoni.
    laciaty1981
    Level 12  
    Może dawno nie zmieniany filtr paliwa lub psujący sie czujnik ciśnienia turbo lub pedał gazu czyli porządna diagnostyka. Trzeba jeszcze sprawdzić przewody podciśnieniowe.
    autoas
    Level 42  
    adirzeszut26 wrote:
    żeby mnie nie zrobił w bambuko

Na prawdę nie ma tam u ciebie normalnych mechaników?
    Na pewno są, tylko trzeba znaleźć...
    T5
    Admin of Cars group
    To nie forum lamerów.
    Proszę zrobić porządna diagnostykę.
    Kody błędów z opisem zamieścić na forum.
    Pomoc zostanie udzielona.
    Zamykam na podstawie.

3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.