Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie długie kolce do subwoofera?(??)

21 May 2005 17:28 2689 10
  • Level 31  
    No własnie jakie dłuie mają być kolce do suba który ma głośnik skierowany do ziemki jeskie najlepiej te kolce powinny mieć wymiary???

czyli średnica no i długosć chce sam wytoczyć sobie takie kolce więc nie podawajcie mi linków ze sklepami gdzie mozna je kupić...

____
    Jeden "?" starcza.
    tom
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 27  
    Różne są długości kolców. Orientacyjnie 3cm do 5cm :)

Ważna jest możliwość regulacji, ponieważ dla różnych konstrukcji głośnika, materiału podłogi, ta wysokość jest różna. Regulacja powinna się odbywać odsłuchowo, włączasz, słuchasz, korygujesz, aż dźwięk uznasz za zadowalający.
  • Level 22  
    długośc kolców można wyliczyc ze wzoru
    (xmax\2)+ gamma

gdzie gamma to współczynnik proporcjonalności równy pi razy oko

gdzie oko przyjmuje się mniejsze lub równe 2

oczywiście xmax podawane w [mm] należy zamienić na [cm]

bez urazy ale mam coś dzisiaj dobry humor :)

a tak na poważnie to tak jak kolega radzi wyżej i dodatkowo można czymś miękkim podkleić
  • Level 28  
    nawet wskazane by podkleic kawałkiem korka lub gumy (unikniesz tez wgniecen w podłodze) cała konstrukcja sie nie przesuwała wiem to z doswiadczenia :)
  • Level 31  
    dobra już ma pomysła jak ro zrobić na tokarce i cyba wkece taką specjalną nakrętnę co na zewnatrz jest jak wkęt do drewn a w środku ma normalny gwint przez co mozna wkęcić w niego normalną śrubę. ale nie bardzo rozumiem z tym kornelm czli zrobić normalnie kolec i w na samo ostrz przyleić kawłek korla to właśnie wtedy bedzie odgdziecenie a jak kolec bedzie ostry i wbije mi się w wykładzine (pod wykladziną mam zwykłą płtę a pod nią deski wiec luz) to wtedy chyba nie będzie widać odgnieceń a jak dam te podkładki z czegoś tam to powsatną naprzykład okrągłe czy tam kwadratowe ogdniecenia od tego korka czy dobrze rozumiem o co wam chodziło??
  • Level 28  
    Kolce nie są po to żeby przebijać deski na wylot tylko żeby dobrze wypoziomowany sub się nie suwał podczas grania. Nie rób z nich rzutek dla ninja. Podkładki są po to żeby subik z głośnikiem "w dół" nie podskakiwał wesoło na poduszce powietrznej. Również chronią przed rezonowaniem podłogi. Ja polecam kolec => gumowe kólko => stalowe kółko => korek/filc (pod krzesła się taki przykleja). Ani się nic nie przebije ani nie pojedzie, a jak delikatnie podskoczy to przynajmniej nie usłyszysz tego.
  • Level 31  
    czyli zrobię kolce nie aż takie ostre i zrobię też regulację ale dalej nie wiem jakiej długosci zrobić te kolce nie mogę znaleść xmax mojego tonsilk 20/80/2

co do tej poduszki powietrzenj to wątpię ze bedzie skakał bo waży coś koło 28 Kg. aha no i przesuwac się też nie bedzie (tak myślę) bo ka kolce wbiją się w wykładzinę to się sub nie przesunie
  • Level 28  
    Nie no z tym unoszeniem się to żartowałem, podkładki daje się np. jak zdezelowane klepki w parkiecie dzwonią. Faktycznie czasami zapominam się i zaczynam bujać w obłokach.. Ja mam zdezelowany parkiet i potrzebuję tego badziewia, a tobie po prostu kolce wystarczą. Sorki pomyślałem dopiero jak zjadłem :).

Dodano po 19 [minuty]:

Właśnie wymyśliłem. Zrób tak - popróbuj w różnych miejscach w pokoju na róznych wysokościach, na razie zrób jakieś tymczasowekolce, np pudełka po zapałkach (z zapałką wsadzoną obok szufladki dla zablokowania wsunięcia) i z jakąś podkładką doklejoną żeby się nie przewróciło wszystko. Jak już dojdziesz jakie są najlepsze to nikt ci lepiej nie doradzi.
  • Level 31  
    oki dzięki wszytskim temat mozna zamknąć !!!
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Jak masz taki kaprys to sobie mozesz upić takie kolce. Co to jest? Dwa dobre kieszonkowe i wstrzemięźliwość od piwa na miesiąc ;)
    Gdzieś widziałem resztę do tego kompletu: zestaw kabli łączeniowych cd - wzmak i coś tam jeszcze za 113 000 zł (sto trzynaście tysięcy). No to już prawie komplet mamy, nie?