Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
LegrandLegrand
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna II 1,9 DCI - Świeci na raz światło pozycyjne i światło wstecznego

07 Apr 2015 21:08 1665 8
  • Level 7  
    Witam...

Po zwarciu, które miałem przez wiązkę klapy bagażnika po włączeniu świateł pozycyjnych zapalają się światła wstecznego i odwrotnie...

Krótko opiszę co się działo po zwarciu... Przetarły się kable klapy bagażnika... Spaliło mi bezpieczniki od świateł pozycyjnych, stopu, wycieraczek, alim uch, i świateł cofania... Po wymianie tych bezpieczników i wypięciu całej przetartej wiązki z kostki wszystko wróciło do normy oprócz świateł pozycyjnych i wstecznego... Miał ktoś podobny problem albo jakiś pomysł co może być przyczyną??

Pozdrawiam...
    Artur
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • LegrandLegrand
  • Level 17  
    Artur_1984
    Czy w trakcie tego zamieszania, nie wymieniałeś / sprawdzałeś żarówek i przez pomyłkę nie zamieniłeś żarówki dwuwłóknowej (P21/5W) na jednowłóknową (P21W) lub odwrotnie?
  • LegrandLegrand
  • Level 7  
    Żarówki w nie ucierpiały w ogóle podczas tego zwarcia... Jedynie bezpieczniki ucierpiały no i nie wiem czy coś na wiązce gdzieś nie ucierpiało albo w skrzynce bezpiecznikowej...

Może ta informacja będzie przydatna: wymieniłem 2 bezpieczniki na bezpieczniki kupione w Kauflandzie... Oba się nie przepaliły ale stopiły... Był to bezpiecznik 7,5A z lewej lampy pozycyjnej i bezpiecznik 30A od wycieraczek... A tak poza tym to właśnie przestrzegam przed bezpiecznikami z kauflanda...
  • Level 7  
    Widzę, że nikt nie ma żadnej sugestii jak rozwiązać mój problem??
  • Level 17  
    Uszkodzoną wiązkę wymieniłeś / naprawiłeś (ew. w jaki sposób)?
    Co z pozostałymi światłami (kierunkowskazy, tylne przeciwmgielne)?
    Czy światłą pozycyjne zaświecają się w momencie wrzucenia wstecznego, a światła cofania po przełączeniu na pozycyjne?
  • Level 27  
    Na początek sprawdź masę. Tam wszystkim steruje UCH, skoro aż stopiło bezpieczniki, to moduł do przeglądu.
  • Level 7  
    Witam ponownie...

Problem rozwiązałem... porozbierałem wszystkie osłony kabli... Okazało się, że od zwarcia przy klapie popaliły się kable w wiązce do samych bezpieczników... Nie obeszło się bez wizyty u elektryka.. Tak więc problem prawie rozwiązany...

Mam jeszcze tylko jedno pytanie... Jaki pobór prądu w Lagunie powinien być przy włączonym ogrzewaniu lusterek i szyby?? Elektryk twierdzi że jest trochę za duży bo po włączeniu pobiera około 17A... bezpiecznik na którym było to mierzone to bezpiecznik 40A w komorze silnika...

Pozdrawiam...
  • Helpful post
    Level 27  
    17A? Sama tylna szyba bierze 200W, więc jakieś 16.5A plus lusterka po 20W na szkło. Podób jak najbardziej w porządku.
  • Level 7  
    Dzięki wszystkim za pomoc... :)