Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II 1,9 DCI - Świeci na raz światło pozycyjne i światło wstecznego

07 Kwi 2015 21:08 1485 8
  • Poziom 6  
    Witam...

Po zwarciu, które miałem przez wiązkę klapy bagażnika po włączeniu świateł pozycyjnych zapalają się światła wstecznego i odwrotnie...

Krótko opiszę co się działo po zwarciu... Przetarły się kable klapy bagażnika... Spaliło mi bezpieczniki od świateł pozycyjnych, stopu, wycieraczek, alim uch, i świateł cofania... Po wymianie tych bezpieczników i wypięciu całej przetartej wiązki z kostki wszystko wróciło do normy oprócz świateł pozycyjnych i wstecznego... Miał ktoś podobny problem albo jakiś pomysł co może być przyczyną??

Pozdrawiam...
    Artur
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 17  
    Artur_1984
    Czy w trakcie tego zamieszania, nie wymieniałeś / sprawdzałeś żarówek i przez pomyłkę nie zamieniłeś żarówki dwuwłóknowej (P21/5W) na jednowłóknową (P21W) lub odwrotnie?
  • Poziom 6  
    Żarówki w nie ucierpiały w ogóle podczas tego zwarcia... Jedynie bezpieczniki ucierpiały no i nie wiem czy coś na wiązce gdzieś nie ucierpiało albo w skrzynce bezpiecznikowej...

Może ta informacja będzie przydatna: wymieniłem 2 bezpieczniki na bezpieczniki kupione w Kauflandzie... Oba się nie przepaliły ale stopiły... Był to bezpiecznik 7,5A z lewej lampy pozycyjnej i bezpiecznik 30A od wycieraczek... A tak poza tym to właśnie przestrzegam przed bezpiecznikami z kauflanda...
  • Poziom 6  
    Widzę, że nikt nie ma żadnej sugestii jak rozwiązać mój problem??
  • Poziom 17  
    Uszkodzoną wiązkę wymieniłeś / naprawiłeś (ew. w jaki sposób)?
    Co z pozostałymi światłami (kierunkowskazy, tylne przeciwmgielne)?
    Czy światłą pozycyjne zaświecają się w momencie wrzucenia wstecznego, a światła cofania po przełączeniu na pozycyjne?
  • Poziom 27  
    Na początek sprawdź masę. Tam wszystkim steruje UCH, skoro aż stopiło bezpieczniki, to moduł do przeglądu.
  • Poziom 6  
    Witam ponownie...

Problem rozwiązałem... porozbierałem wszystkie osłony kabli... Okazało się, że od zwarcia przy klapie popaliły się kable w wiązce do samych bezpieczników... Nie obeszło się bez wizyty u elektryka.. Tak więc problem prawie rozwiązany...

Mam jeszcze tylko jedno pytanie... Jaki pobór prądu w Lagunie powinien być przy włączonym ogrzewaniu lusterek i szyby?? Elektryk twierdzi że jest trochę za duży bo po włączeniu pobiera około 17A... bezpiecznik na którym było to mierzone to bezpiecznik 40A w komorze silnika...

Pozdrawiam...
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    17A? Sama tylna szyba bierze 200W, więc jakieś 16.5A plus lusterka po 20W na szkło. Podób jak najbardziej w porządku.
  • Poziom 6  
    Dzięki wszystkim za pomoc... :)