Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet OVERMAX 1011 3G - Nie działa podświetlenie ekranu

07 Kwi 2015 21:14 2022 7
  • Poziom 16  
    Witam wszystkich.

Jak w temacie... -nie działa mi podświetlenie ekranu w tablecie. wszystko działa bez zarzutu tylko nie działa podświetlenie panelu. Zaznaczam że jest to już drugi (wymieniony) tablet.
    Może zacznę od początku:

Jakiś miesiąc temu kupiłem tableta "OVERMAX Steelcore 1011 3G" -Cena była atrakcyjna w porównaniu do tabletów z 10 calowym ekranem więc się skusiłem. Po przyjeździe do domu od razu odpaliłem tableta i okazało się że WIFI działa tylko wtedy gdy przyłoże tableta bezpośrednio do anteny routera. Tego samego dnia pojechałem do sprzedawcy żeby wymienić tableta, ale sprzedawca od razu zaczoł kręcić nosem że brałem na fakturę i że nie wymieni mi tableta. Oczywiście zrobiłem zadyme na sklepie przy ludziach że sprzedają syf i z łaską mi wymienił. przyjechałem do domu z drugim egzemplarzem no i cieszyłem się nim do dnia dzisiejszego, ponieważ nagle zgasnoł ekran. Zaznaczam że bateria jest full i dotyk oraz cała reszta działa bo jak sobie podświetle latarką z komórki to widać ikonki na pulpicie i że dotyk reaguje. Głośniki działają, muzuczka idzie, dotyk reaguje, WI-FI działa, no wszystko działa oprócz Podświetlenia ekranu LCD. Widać tylko jak sobie komórką przyświece na ekran że ikonki wyświetla.

Tak że doszedłem do wniosku że jest to kolejny bubel na rynku w który wpakowali się sprzedający i przez którego będą mieli lawinę kłopotów i nieprzyjemności ze strony klienta. doświadczyłęm tego po raz drugi i nie wiem czy mam jechać denerwować kolesia który mi go sprzedał, czy od razu zakończyć żywot tego chińskiego ścierwa młotem 10 kilowym?

Chyba że znacie jakieś rozwiązanie jak to naprawić, bo koleś kasy mi nie zwróci, bo tablet był wzięty na fakturę (na firmę). Ipowiedział że jak się bierze na firmę to nie zwracają pieniędzy bo takie jest prawo.

Jak coś to napiszcie jak naprawić ten badziew? Tablet OVERMAX 1011 3G - Nie działa podświetlenie ekranu
  • flexghzflexghz
  • Poziom 43  
    1. Popraw błędy, bo post jest nieczytelny
    2. Dawno nie czytałem takich bzdur, gwarancja, to gwarancja, niezależnie od tego czy na firmę, czy nie.
    3. Możesz zagrozić oddaniem sprawy do Sądu, a zacznij od PIH.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 16  
    jak będe u kolesia w sklepie to zobaczę co załatwię... o wszystkim poinformuje jak sprawa się wyjaśniła.
  • Poziom 16  
    UWAGA!!! -Nie kupujcie tego tableta. zaraz wyjaśnię...

Pierwszym razem jak byłem w serwisie, to naprawili nie działające wi-fi -ale naprawili, to ci którzy mi go sprzedali.

Teraz sytuacja stała się dramatyczna ponieważ niechcący nadepnąłem lekko na tableta bo leżał na podłodze i pękł ekran!!!

Wysłałem do serwisu OVERMAX z prośbą o odpłatną naprawę, powiedzieli że mi odsyłają ponieważ nie mają części!!! -odesłano mi spowrotem tableta z pękniętym ekranem i Pani powiedziała, że nic mi na to nie poradzi. Rezultat tablet do wyrzucenia z powodu odmowy naprawy przez serwis OVERMAX. Dziękuję tej firmie i nie chcę ich już na oczy widzieć.

Przestrzegam przed tą firmą gdyż przekonałem się na sobie że to cwaniaczki. Nie polecam nikomu mieć coś wspólnego z nimi, chyba że liczycie się z tym że jak zakupicie jakiś sprzęt od nich i wam się zepsuje, to go możecie wyrzucić.

Serwis w ogóle nie bierze odpowiedzialności za sprzedawany sprzęt nawet odpłatnie.

Pozdrawiam...

Dodano po 2 [minuty]:

beezer92 napisał:
    jak będe u kolesia w sklepie to zobaczę co załatwię... o wszystkim poinformuje jak sprawa się wyjaśniła.
  • Poziom 7  
    Sam zastanawiałem się nad zakupem tabletu tej firmy. Z tego, co wyczytałem u nich na stronie to, jeżeli sprzęt oddaje się na gwarancji, a nie mają części zamiennych, to wymieniają na nowy. W przypadku naprawy pogwarancyjnej z kolei wygląda to tak, że dają możliwość zakupu nowego produktu po dłużej zniżce. Chyba od niedawna wprowadzili takie zasady.
  • Poziom 10  
    Witam, potwierdzam że serwis Overmax jest do kitu jak i ich sprzęt. Jestem w posiadaniu nagrani a z rozmowy telefonicznej z serwisantem Overmax w Bydgoszczy, i zachowanie serwisu jest naganne, a szczerze mówiąc według mojego odczucia to nie potrafią naprawiać tych urządzeń. Tablet do wyrzucenia, lecz postanowiłem sam naprawić, kupiłem kompletną płytę główną za 140zł. Teraz chodzi. Serwis tego nie potrafił zrobić. Nagrania nie dołączam gdyż wymieniane są nazwiska.
    Gorąco odradzam zakup urządzeń Overmax, sprzęt i serwis do bani.
    Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Czy ktoś z was słyszał o firmie SAMSUNG ACER ASUS LENOVO IBM SONY LG APLE TOSHIBA itp znanych firmach ? TAK!
    A czy ktoś z was słyszał o firmach MANTA, LARK, OVERMAX, PENTAGRAM, GoClever, Tracer, MODECOM, Colorovo, OMEGA, MEDION, MyTab, YARVIK, UNITED
    Jeśli tak to znaczy że jest Januszem którego nie stać na dobry sprzęt i niestety musi się użerać z firmami krzak. Chińczyk na podstawie danego chipsetu mając daną płytkę jest w stanie wyprodukować jakie tylko chcemy tablety różniące się tylko tym że na obudowie jest logo danej firmy krzak. Jeśli już chcecie kupić coś z firmy krzak to sprawdźcie najpierw czy istnieje w naszym kraju autoryzowany serwis danego sprzętu oraz czy firma udostępnia podstawowe oprogramowanie firmware ROM do waszego sprzętu. I nie liczcie na to że jakiekolwiek widoczne nie ukryte uszkodzenia mechaniczne panelu dotykowego czy wyświetlacza będą naprawiane w ramach gwarancji. Tak zawsze można ubezpieczyć taki sprzęt ale czy warto ?
  • Poziom 10  
    Witam, niestety Masz rację,szukałem coś tańszego a i "Servis" autoryzowany też u nas jest, więc dlaczego by nie zakupić tej marki, tak też zrobiłem. Niestety wybór nie trafny, pocieszające jest to że sam naprawiłem ten sprzęt lepiej niż fachowcy z tak zwanego servisu. Kolego gradek83 masz rację.
    Pozdrawiam