Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 807 2.0HDI - Czasami nie odpala

zubereq 07 Apr 2015 21:56 7668 4
 • #1
  zubereq
  Level 15  
  Witam,
  jak w temacie 807 2.0 HDI na simensie SID 803a. Auto po wymianie sprzęgła z kołem dwumasowym, podobno po tej wymianie zaczęły się sporadyczne problemy z odpalaniem. Faktycznie nie ma żadnej reguły kiedy nie chce palić. Pierwsze podpięcie i błędy jak poniżej.
  Peugeot 807 2.0HDI - Czasami nie odpala.
  Przyjrzałem się w jakich okolicznościach te błędy występują i jak się okazało zauważyłem iż ramka zapisała napięcie akumulatora około 1V. dla przykładu
  Peugeot 807 2.0HDI - Czasami nie odpala
  Poprawiłem punkty masowe, próbowałem na różne sposoby wywołać usterkę, niestety auto nie zgasło. Minął tydzień i powtórka z rozrywki, pojawiły się następujące błędy
  Peugeot 807 2.0HDI - Czasami nie odpala
  W międzyczasie w dzienniku zdarzeń BSI pojawił się błąd przekaźnika power latch - zwarcie do plusa.
  Zastanawia mnie jeszcze napięcie konwertera przy niektórych błędach ma ono wartość około 1200 a przy innych ponad 3000 jeśli program nie przekłamuje. Przewody odpowiedzialne za masy są sprawne. Wygląda to na braki zasilania. Zasilanie na sterownik podawane jest z BSM? Sprawdzałem przejście przewodu przekazującego napięcie aku od BSM do ECU i też jest sprawny. Wydaje mi się iż szwankuje moduł BSM lecz chciałbym się spytać doświadczonych w temacie czy spotkali się z podobnymi objawami.
  Wszystkim zainteresowanym z góry dziękuję.
 • #2
  mlodywilq
  Level 14  
  Pierwsze co bym obstawiał bsm.
 • #3
  zubereq
  Level 15  
  Spróbuje podstawić drugi BSM, chociaż teraz mam wątpliwości ponieważ podczas pracy silnika kalkulator silnika widzi zaniżoną wartość napięcia akumulatora. Powinien widzieć w granicy 13.5-15.5V a widzi 12.7V przy czym na przewodzie który odpowiedzialny jest za pomiar napięcia aku podczas pracy silnika jest 14.5V i takie napięcie jest widziane przez pozostałe sterowniki tylko kalkulator silnika ma tą wartość zaniżoną. Po przeczyszczeniu złącz po którymś z rzędu uruchomieniu silnika pojawiają się błędy, które już wcześniej wystąpiły P1693,U1118,U2001 ale mimo to auto odpala bez problemu. Chciałem jeszcze zapytać jakie są dopuszczalne korekcje wtryskiwaczy dla silnika RHK?
 • Helpful post
  #4
  mlodywilq
  Level 14  
  na ta napięcie nie zwracałbym uwagi. załatwiaj bsm
 • #5
  zubereq
  Level 15  
  Zapomniałem zamknąć temat. Powód uszkodzone BSM.