Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beretta Exclusive Boiler Green - vs Junkers Cerapur Acu ZWSB 24/28-3A

Nisiaa 07 Apr 2015 23:24 2598 8
 • #1
  Nisiaa
  Level 2  
  Witam,
  jesteśmy na etapie wyboru pieca do domu (120m2, nowe budownictwo, ocieplony styr. 15cm, ogrzewanie podłogowe + grzejniki, jedna łazienka z wanną i prysznicem), rodzina (póki co...) 2 osobowa. Po przeanalizowaniu kliku opcji nastawialiśmy się wstępnie na kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny z zasobnikiem Junkers Cerapur Acu ZWSB 24/28-3A, w sklepie polecono nam zamiast niego Beretta Exclusive Boiler Green, również dwufunkcyjny z zasobnikiem. Cenowo wychodzą porównywalnie, komfort korzystania z ciepłej wody myślę, że również porównywalny, istotną różnicą natomiast jest to, że ta Beretta ma moc minimalną 2,5kW, a Junkers 7,3kW. I tu pojawia się pytanie: czy Beretta jest godna zaufania? Jak tam z jej awaryjnością? Serwis w okolicy się znajdzie, jednak wolałabym z tego serwisu nie musieć za często korzystać ;) Junkers znacznie bardziej wzbudza moje zaufanie, zwłaszcza że sąsiedzi w prawie identycznym domu właśnie ten model mają i są bardzo zadowoleni, jednak domyślam się, że ta Beretta ma moc lepiej dobraną do naszych potrzeb i stąd cała rozterka...
  Będę wdzięczna za rady i sugestie, zwłaszcza że o tym kotle Beretty nie ma zbyt wielu informacji w sieci.
 • Helpful post
  #2
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Ja często polecam ZWSB24/28-3A i dużo tego mam w obsłudze. Plusy: zasobnik warstwowy stal nierdzewna, wydajność cw do 21 l/min, łatwy montaż i transport (najpierw montuje się zasobnik który stanowi listwę montażową kotła a później zapina się na niego kocioł). Odpalenie i zapomina się o kotle, klienci nie dokuczają....
 • Helpful post
  #3
  Bazyl44
  Level 16  
  Potwierdzam, ZWSB to naprawdę dobry kocioł. Ja odradzam tylko w przypadkach gdy woda użytkowa jest twarda. Wtedy bezpieczniej jakiś tradycyjny zasobnik (nie warstwowo ładowany).
 • #4
  Nisiaa
  Level 2  
  Dzięki za odpowiedzi. A w jak dużych domach najczęściej montujecie tego Junkersa? Nie ma za duzej mocy na ogrzewanie 120m2?
 • #5
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Najczęściej zabudowa szeregowa do 150m², tam gdzie ludzie nie kombinują z zasobnikiem na kilka źródeł ciepła, opalają gazem, tam gdzie miejsca do montażu jest mało. Na duże powierzchnie należy przyjąć inne rozwiązania. Odradzam ZWSB24/28-3A na twardą wodę (w tym wypadku założyć własną stację uzdatniania) a z własnej studni zasobnik tradycyjny wężownicowy.
 • #6
  Piotr77777
  Heating systems specialist
  Beretta Exclusive Boiler Green to topowy kociol Beretty z zintegrowanym zbiornikiem. Bardzo dobre urządzenie, zbiornik tez z stali nierdzewnej zintegrowany z kotłem.
  Duza modulacja i niska moc minimalna daje duże oszczędnosci na CO.
  Woda 183 litrów przez pierwsze 10minut przy delta 35 stopni.
 • #7
  -west
  Heating systems specialist
  Serwisuje jedno i drugie. Oba kotły to wysoka półka.
 • #8
  Nisiaa
  Level 2  
  Dzięki za rady. Chyba zdecydujemy się na Junkersa, dostaliśmy lepszą cenę ;)
 • #9
  -west
  Heating systems specialist
  Nisiaa wrote:
  Dzięki za rady. Chyba zdecydujemy się na Junkersa, dostaliśmy lepszą cenę ;)


  W Poznaniu masz dobry serwis. :spoko: