Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio w telefonie słabo odbiera po zmianie słuchawek

08 Kwi 2015 00:55 1269 2
  • Poziom 12  
    Witam.
    Kupiłem niedawno nowe słuchawki do telefonu, bo skończył mi się zapas. Mój telefon to Samsung GT-S6310N. Wcześniej używałem słuchawek LG, Samsung, ostatnio HTC i radio pięknie odbierało, nawet w bloku. Tym razem kupiłem słuchawki do telefonu Kazam TV 4,5. Wziąłem akurat te, bo jest to jeden kabel z mikrofonem, guzikiem i gniazdem jack 3pin do podłączenia słuchawek. Bardzo pasuje mi to rozwiązanie, ale jest jeden, ogromny minus. Mianowicie radio odbiera tragicznie. W mieście jest odbiór ale towarzyszy mu głośniejszy od audycji szum. Najlepszy odbiór jest na środku pola, ale ile można jeździć po polu? Radia słucham przez większość dnia. Szczególnie podczas dojazdów do/ze szkoły, ale także podczas jazdy rowerem. Słuchawki pasują do mojego telefonu, tzn. działają jak trzeba (piny są połączone dobrze). Dodam jeszcze, że po podłączeniu uszkodzonych słuchawek HTC (brak mikrofonu, jedna słuchawka nie łączy przy wtyczce) radio odbiera jak trzeba.
    Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Zmień słuchawki.
    W tym przypadku słuchawki nie mają wbudowanej anteny.

W większości telefonów są one potrzebne, gdyż pełnią rolę anteny. Jednak w tym przypadku (Kazam TV 4,5) antena jest wbudowana w obudowę a nie w słuchawki ;)
  • Poziom 12  
    Czyli dlatego u kolegi w telefonie radio działa jak trzeba (ma właśnie Kazama).
    A może da się jakoś dostosować te słuchawki do mojego telefonu? I tak już je kupiłem (nawet dwie sztuki). W razie czego mam jeszcze płytki ze starych słuchawek.
    Zresztą, jak jest podłączona taka antena? Wtyczka w starych i w tych jest taka sama (jack 4pin). Jedyne co, to w tych starych z kabla idącego z wtyczki wychodzi 5 żył (zawsze mnie to intrygowało), nie wiem jak jest w tych. No, ale jeżeli wtyczki są identyczne to gdzie się zaczyna ten kabel?
    Czasem jak odpowiednio ułożyłem kabel tych słuchawek (Kazama) to jakość odbioru audycji zwiększała się. Nawet znacznie.