Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PIONEER A305r czy NAD AV316

tunek78 08 Kwi 2015 04:27 2127 20
  • #1 08 Kwi 2015 04:27
    tunek78
    Poziom 6  

Witam, posiadam wzmacniacz pioneerA305r (2x60w) mam okazję zamienić go na NAD AV316 (2x75w.w stereo) Pierwsze 20w. w klasie A. Interesuje mnie który model jest lepszy do stereo. Słyszałem opinie że wzmacniacze AV są gorsze od wzmacniaczy stereo ale przecież Nad to świetna firma. Jakie jest wasze zdanie,czy zamiana się opłaci? Dodam że mam kolumny scherzo200.

0 20
  • #3 08 Kwi 2015 12:36
    tunek78
    Poziom 6  

Rozumiem ale kolumny w niedalekiej przyszłości zostaną zmienione. Teraz muszę wybrać jeden z tych wzmacniaczy,ten lepszy ale który jest lepszy i dlaczego?

0
  • #4 08 Kwi 2015 18:45
    tunek78
    Poziom 6  

Bardzo mi zależy aby dowiedzieć się który jest lepszy jakościowo. Bardzo bym prosił o pomoc. Wielkie dzięki.

0
  • #6 08 Kwi 2015 20:03
    tunek78
    Poziom 6  

A więc te 15w mocy więcej i pierwsze 20w. w klasie A. nie działa wcale na korzyść NADa?.

0
  • #7 08 Kwi 2015 20:07
    Artur k.
    Admin grupy audio

15W mocy więcej tak naprawdę nie ma znaczenia, chyba że wzmacniacz miałby np. 10W, a drugi 35. Tu jednakże tak nie jest. Różnica byłaby gdyby jeden miał 50W, a drugi 100W.
    Natomiast czy te początkowe 20W w klasie A ma jakieś znaczenie czy nie - ciężko powiedzieć. Trzeba byłoby posłuchać czy faktycznie coś to daje, czy jest jedynie marketingowe.

Ogólnie NAD uważany jest za wyższą półkę, jednakże moim zdaniem niekoniecznie słusznie - zależy oczywiście od modelu. Natomiast HiEnd to na pewno nie jest.

0
  • #8 08 Kwi 2015 20:26
    tunek78
    Poziom 6  

Moim zdaniem prędzej kruczki marketingowe stosuje Pioneer (zawyżanie faktycznej mocy) myślę że nad jest poważniejszy w tej kwestii i pisze prawdę. A gdybyś miał dostać któryś z nich w prezencie jaki model byś wybrał? Według ciebie niema między nimi różnic? Mam zostać przy pionieerku? Mam mętlik w głowie,muszę coś zdecydować.HELP.

0
  • #9 08 Kwi 2015 20:54
    Artur k.
    Admin grupy audio

tunek78 napisał:
    Moim zdaniem prędzej kruczki marketingowe stosuje Pioneer (zawyżanie faktycznej mocy)

Nie ma czegoś takiego jak zawyżanie mocy. Różnica polega na metodzie pomiaru mocy.

Gdybym miał dostać w prezencie to wybrałbym NAD-a żeby posłuchać jak gra, bo akurat tego nie słuchałem, a Pioneer-a znam.
    Skąd wziąłeś dane o mocy wyjściowej wzmacniaczy?
    Ja znalazłem takie:
    http://www.hifiengine.com/manual_library/pioneer/a-305r.shtml
    Oraz:
    http://nad.de/manuals/713.pdf
    ostatnia strona

0
  • #10 09 Kwi 2015 08:01
    tunek78
    Poziom 6  

Ja dane wziąłem (w przypadku pioneera) z instrukcji obsługi(org.ang.)60wx2 + naklejka na przedzie (2x60 din) . Jeśli chodzi o nad, to Google i właściciel. Powiem tak: Wezmę tego nada podłączę i sprawdzę (najlepsze wyjście) .

0
  • #11 09 Kwi 2015 08:27
    Artur k.
    Admin grupy audio

Możesz zeskanować i zamieścić stronę z danymi technicznymi tego Pioneer-a?

Słusznie - weź NAD-a, a jak Ci się nie będzie podobał to go sprzedasz. Miej na uwadze, że NAD to zupełnie inny sprzęt niż Pioneer. Pioneer to zwykły wzmacniacz stereo, NAD jest 5.1 niestety Pro Logic.

0
  • #12 09 Kwi 2015 09:10
    tunek78
    Poziom 6  

Jestem teraz poza domem ale po powrocie postaram się coś wykombinować(nie znam się na komp.). Dlaczego niestety pro logic?

0
  • #14 09 Kwi 2015 21:12
    tunek78
    Poziom 6  

A więc jak do nada podłączył bym dekoder polsat (dolny Digital) lub dvd. To dźwięk był by tylko stereo?

0
  • #15 09 Kwi 2015 21:26
    Artur k.
    Admin grupy audio

Tak, tylko stereo, albo jakiś emulowany pseudo przestrzenny jak sobie wybierzesz taki tryb (o ile jest taka możliwość). Zresztą nie masz tam jak podłączyć niczego więcej niż tylko 2x chinch. Nie ma wejścia cyfrowego ani optycznego, ani koaksjalnego.

1
  • #16 09 Kwi 2015 21:55
    tunek78
    Poziom 6  

PIONEER A305r czy NAD AV316 PIONEER A305r czy NAD AV316

To są zdjęcia instrukcji co możesz o niej powiedzieć widzę że masz o tym pojęcie

0
  • #18 09 Kwi 2015 22:15
    Artur k.
    Admin grupy audio

Mogę powiedzieć tyle że Pioneer przynajmniej podaje według których wytycznych pomierzyli moc wyjściową, NAD takich informacji nie zamieszcza.
    Przy okazji dobrze widać o co chodzi z tym niby "zawyżaniem mocy". Według jakichś tam norm (nie widzę objaśnień do **) moc wyjściowa to 2x40W przy 4R, według DIN to już 2x60W, a moc szczytowa to 66W/4R (zapewne dla jednego obciążonego kanału bo według normy EIA).
    Także w tym wypadku to:

tunek78 napisał:
    Moim zdaniem prędzej kruczki marketingowe stosuje Pioneer (zawyżanie faktycznej mocy)

jest kompletnie nieprawdziwe, bo Pioneer podaje pełne dane, w przeciwieństwie do NAD-a. Nie wiadomo według których norm NAD podaje swoje parametry, można przypuszczać że według tych, które są dla nich wygodniejsze. :)

1
  • #19 09 Kwi 2015 22:20
    tunek78
    Poziom 6  

PIONEER A305r czy NAD AV316 Znalazłemjeszcze to 2x60 din

1
  • #20 09 Kwi 2015 22:36
    Artur k.
    Admin grupy audio

Tym się chwalą na płycie czołowej, bo ta moc wychodzi najkorzystniej - jest najwyższa. Typowa praktyka marketingowa, jednak w instrukcji obsługi jest opisane szerzej, choć i na froncie jak widać rzetelnie, bo podają że według DIN. Jakby podali PMPO to też jest rzetelnie, tyle że to bezużyteczna informacja bo PMPO to jest moc teoretyczna (to się oblicza, a nie mierzy).
    Po prostu trzeba się orientować trochę w normach, albo porównywać parametry podawane według tych samych norm, bo jak widać norma normie nie równa.

Tu nie można wprost porównać Pioneer-a i NAD-a, dlatego że NAD nie ujawnił według której normy mierzy i podaje parametry.

1
  • #21 09 Kwi 2015 22:45
    tunek78
    Poziom 6  

Panowie wielkie dzięki za pomoc! Oczywiście jeśli wy lub ktoś inny macie coś do dodania bardzo chętnie poczytam. Jak na razie postanowiłem zostać przy pioneerku bo naprawdę ładnie gra i wzmacniacz KD. nawet jeśli jest to nad prawdopodobnie nie dorówna mu w stereo a to jest dla mnie najważniejsze. W przyszłości na pewno czeka mnie zakup wzmaka KD. z wyjściem pre out. Teraz postanowiłem rozbudować,ulepszyć stereo.Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI !.

0