Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KRUPS EA8298 - Zapis indywidualnych ustawień

bruner 08 Apr 2015 11:37 9624 4
 • #1
  bruner
  Level 11  
  Witam.
  Posiadam nowy ekspres ciśnieniowy KRUPS model EA8298. Mam pytanie do innych użytkowników dotyczące parametryzacji wielkości kawy cappuccino. Zgłaszałem problem do autoryzowanego serwisu, ale problem nie został wyjaśniony i serwis ocenił to jako normalne zachowanie.

  Pokrótce przedstawię o co chodzi.

  Przy indywidualnym wyborze kawy cappuccino można wybrać ilość mleka i ilość wody jaka zostanie wlana do kubka/filiżanki.
  Ja ustawiam np. pół kubka mleka. Potem potwierdzam przyciskiem ok jego ilość. Ekspres przechodzi do funkcji przygotowywania kawy. Nalewa się kawa....procesu nie przerywam gdyż kubek jest duży. W pewnym momencie po zakończeniu nalewania się napoju naciskam przycisk OK, który ma zakończyć cały proces i zapamiętać ustawienia. Jednak w tym momencie następuje zablokowanie ekspresu i pomaga tylko restart urządzenia.

  Serwis twierdzi, że dzieje się tak gdyż przycisk OK nie został wciśnięty w trakcie nalewania kawy tylko po przekroczeniu programu w tym przypadku po nalaniu (strzelam 180 ml wody - takie ustawienia max. posiada ekspress zapisane w swojej elektronice)

  Czy ktoś mógłby sprawdzić w swoim urządzeniu czy jest tak samo jak u mnie czy jest inaczej. Proszę tylko zauważyć, że ja opisuje przypadek gdy ekspres wlewa max. ilość wody jaką ma zaprogramowaną w swojej elektronice, a jak próbuję zapisać ustawienia dopiero po zatrzymaniu wycieku kawy.

  2. Czy w menu Ekspres info jest napis "clean"? Wszystkie inne są przetłumaczone oprócz tego. Nie wiem co to za funkcja. Nie ma jej w instrukcji (po polsku oznacza to czyszczenie), ale funkcja czyszczenie znajduje się pod inną opcją "Czyszczenie bloku parzenia kawy", "Płukanie" i "Czyszczenie systemu cappucciono". Ilośc cykli (CLEAN) jest inna niż cykli w opcji (Płukanie)
 • #2
  pro82
  Level 16  
  Witam

  Odnośnie programowania własnych ustawień cappuccino mam tak samo , jeżeli nie zdążę przed upływem czasu zaznaczyć ilości kawy , expres się blokuje i pomaga tylko reset który nie zapamiętuje ustawień mimo wyświetlania komunikatu o ich zapisaniu , jest to ewidentny błąd oprogramowania .Na szczęście można obliczyć czas nalewania kawy i w jego ostatniej sekundzie potwierdzić OK i po problemie, nie jest to uciążliwe bo robi się to raz na całe użytkowanie, no chyba że jest kilku użytkowników z różnymi wymaganiami co do ilości mleczka i kawy.

  Odnośnie clean , też nie wiem co on oznacza

  Mam pytanie odnośnie spieniacza do mleka , czy jest funkcja samego spieniania mleka? bez konieczności robienia kawy zaraz po spienieniu mleka.
 • #3
  gruszek321
  Level 2  
  Zamiast resetować można podnieść na sekundę pojemnik z wodą - urządzenie się o nie upomni i w ten sposób odblokuje. Przynajmniej u mnie :)
 • #4
  bruner
  Level 11  
  O to ciekawa sztuczka. Przyznam się, że temat zmiany softu odpuściłem. Napisałem do KRUPS a oni milczą więc pewnie do tego nie doszli do czego ja doszedłem. Czy poziom załadowania pojemnika na fusy i na zlewkę wody jest zrobiony na zasadzie czujników czy ekspres ma licznik kaw i po tym czasie każe użytkownikowi wylać wodę i usunąc fusy. Druga sprawa czy u was po wejściu w ekspres info/ filtr wody i następna wymiana nie zmienia się ilość wody możliwej do przefiltrowania? U mnie idzie to strasznie powoli i tylko dni są odliczone i wg. mnie wody w litrach nie ubywa lub to się dzieje po dziesiątych częściach litra, że nie jestem w stanie tego zaobserwować.