Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak internetu w laptopie po przeinstalowaniu Windows XP

08 Kwi 2015 15:08 1710 22
  • Poziom 7  
    Witam. Po przeinstalowaniu Windowsa XP w moim laptopie (Toshiba Satellite l300) pojawił się problem z internetem. Sieć internetowa w moim domu opiera się na połączeniu bez hasła. Router obsługuje komputer stacjonarny za pomocą przewodu (internet jest) i laptopa za pomocą połączenia bezprzewodowego i tu jest problem. Aktualnie nie ma internetu, chociaż konfigurowałem go KIEDYŚ na laptopie ze 2 razy i udawało się metodą prób i błędów ustanowić połączenie.

Na laptopie, na pasku widnieje logo aktywnego połączenia internetowego, jednakże wchodzę w przeglądarkę i nic nie rusza.

Nie wiem w którą stronę ruszyć z tematem, mimo iż czytałem różne fora. Potrzebuję wsparcia osób mądrzejszych ode mnie.
    Proszę o pomoc i pytania, a ja chętnię wkleję screnny bądź opiszę dokładniej temat.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wklej wynik polecenia ipconfig /all
  • Specjalista Sieci, Internet
    lukasixd napisał:
    Po przeinstalowaniu Windowsa XP
    Wszystkie sterowniki są zainstalowane?
  • Poziom 7  
    Załączam zdjęcia:
    Brak internetu w laptopie po przeinstalowaniu Windows XP Brak internetu w laptopie po przeinstalowaniu Windows XP Brak internetu w laptopie po przeinstalowaniu Windows XP Brak internetu w laptopie po przeinstalowaniu Windows XP
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Według ipconfig połączenie jest nawiązane.

Wklej jeszcze wynik polecenia ping wp.pl
  • Poziom 7  
    ping wp.pl:
    A ten komputer stacjonarny, który działa dobrze, nie ma przypadkiem ręcznie konfigurowanej sieci? Zwłaszcza adresu serwera DNS? Wrzuć jeszcze jpconfig /all z tego stacjonarnego.
    Jaki model routera? Wygląda mi to na konfigurację routera ...
  • Poziom 43  
    Co to za router w domu i ISP ?

Wygląda na to, że ISP używa autoryzacji PPPoE - którego nie masz skonfigurowanego na routerze - bez konfiguracji bezpośrednio PPPoE na routerze internet nie będzie rozdzielany na większą ilość niż 1 PC.
  • Poziom 7  
    TP Link TD-W8951 ND, Netia

Czyli co mam zrobić krok po kroku ?
  • Poziom 43  
    Skonfigurować na TD-W8951 połączenie PPPoE z ISP.
  • Poziom 7  
    Witam. Zrezygnowałem z połączenia bezprzewodowego, ponieważ nie mam już siły na próby konfiguracji tego połączenia.

Aktualnie konfiguruję połączenie LAN, ale tu też coś nie gra:

Jakieś sugestie, jak zrobić, aby net działał. Łączę komputer stacjonarny i laptop bezpośrednio do routera za pomocą osobnych kabli. Na komputerze stcjonarnym jest internet, natomiast na laptopie jest tak jak na screenie. Nie wiem czy mam poprawnie ustawienia....

screnny z Windowsa 7 (komputer stacjonarny):
    (dołącznone))

laptop (Windows XP):
    Brak internetu w laptopie po przeinstalowaniu Windows XP Brak internetu w laptopie po przeinstalowaniu Windows XP Brak internetu w laptopie po przeinstalowaniu Windows XP
  • Poziom 43  
    hermes-80 napisał:
    Skonfigurować na TD-W8951 połączenie PPPoE z ISP.

@lukasixd
    No i...?.

I po co ręczne ustawienia w protokole TCP/IP?.
    Kilka postawowych pojęć:
    Masz internet przez ADSL z Netii - tak wynika z opisu. Twój router ma wbudowany modem ADSL.
    Takie połączenie opiera się na protokole PPPoE. W przypadku Netii to raczej PPPoA.
    Aby połączenie doszło do skutku, urządzenie musi się zalogować - użytkownik dostaje z ISP login i hasło. Logowanie może być w modemie/routerze, albo w komputerze, a router jest w trybie przezroczystym. Ty masz to w komputerze stacjonarnym, więc internet jest tylko na nim.
    Musisz tę konfigurację przenieść na router, a komputery przełączyć na "auto". Wtedy oba komputery powinny mieć internet.
    Tu masz napisane, jak to skonfigurować dla Netii (to nie jest dokładnie dla tego routera, ale ...):
    http://www.netia.pl/pomoc_dla_domu,temat,11674,parametry-konfiguracyjne-dla-routerow.html
  • Poziom 7  
    Witam, mam już neta (bezprzewodowego z mojego routera). Jest jeden problem, że nie mogę wejść do ustawień routera poprzez przeglądarkę (stosuję zalecenia po wygooglowaniu). Generalnie dzięki za pomoc w namierzaniu problemu.

EDIT:
    Net na laptopie działa tylko wtedy, gdy jest odpalony net na kompie stacjonarnym. Wyjaśni mi ktoś ten stan rzeczy i pokieruje jak zrobić tak, aby mieć neta na laptopie nawet gdy komputer stacjonarny jest wyłączony?

EDIT:
    Mogę wejść do konfiguracji routera.
  • Poziom 43  
    @lukasixd

A w systemie masz SP3 (Service Pack 3)?.

Zresetuj ten router i ustaw wszystko od nowa łącząc się z nim kablowo - bo zamiast bliżej rozwiązania problemu, idziesz coraz bardziej w głąb lasu...
  • Poziom 7  
    Tak, mam SP3. Zresetowałem go już wczoraj.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    lukasixd napisał:
    Wyjaśni mi ktoś ten stan rzeczy i pokieruje jak zrobić tak, aby mieć neta na laptopie nawet gdy komp stacjonarny jest wyłączony?
    To przecież wyjaśniłem powyżej. Połączenie inetrnetu jest skonfigurowane i inicjowane w komputerze stacjonarnym, więc nie działa, gdy go wyłączysz.
    Trzeba to skonfigurować w routerze, a zdjąć w stacjonarnym (jak już zacznie działać w routerze, nie wcześniej, bo jak coś nie wyjdzie zostaniesz z gołą ....).

OK. zaczniemy "od Adama i Ewy". Masz dostęp do konfiguracji routera?
    Przez przeglądarkę. Standardowy, fabryczny adres jest 192.168.1.1
    user: admin password: admin
    Po wpisaniu powinieneś dostać taki obrazek (to jest symulator takiego routera, możesz pobawić się i zobaczyć, jak to wygląda, ale w twoim routerze powinno wyglądać tak samo): Link 1
    Kliknij Quick Start -> Run Wizard -> Next -> Next
    Powinno się pokazać takie okienko:

Zobacz, co masz zaznaczone. Jeśli Bridge Mode a nie jak na tym obrazku, to poszukaj (może w umowie) loginu i hasła, które masz z Netii. Nie chodzi o logowanie do Wi-Fi, tylko do Netii.
    Jeśli nie masz, bo się zawieruszyły, zajrzyj tu: Link 2

Instrukcja: Link 3

Jeszcze pytanie: czy to jest Netia na linii TPSA (Orange), czy linię robiła Netia?
    Ciąg dalszy nastąpi.
  • Poziom 7  
    Dostęp do ustawień routera przez wpisanie admin / admin mam.

Hasło i login do logowania się do sieci znam (chodzi o hfi67tx1(malpa)webnet24.pl). To dostałem w sms, kiedy dzwoniłem na infolinię, gdy był problem z połączeniem. I te dane działają.

Apropos zrobiłem połączenie bezprzewodowe na routerze, włączyłem na laptopie i połączyło, ale nie było transferu.

Jeszcze jedna kwestia to: jak ma otrzymywać neta komputer stacjonarny? To również ustawić w ustawieniach routera, ale w zakładce "LAN"?

Dobrze byłoby współpracować z kimś na PW, GG a ewentualne rozwiązanie wkleić tutaj.

Kiedyś miałem tylko telefon stacjonarny w Tp SA, potem tel i neta w TP SA. Następnie pojawiła się Netia. I w sumie mam tel i neta z Netii, ale infrastruktura nie była zmieniana...
  • Poziom 39  
    Chwila moment panowie:!:

Zacznijmy od tego czy to BSA czy LLU bo mają inne VPI/VCI i nie zadziała.
    Dopiero jak się tego dowiemy można przejść do ustawiania PPPoE i tam będzie można ustawić login hasło vpi/vci.

jprzedworski, właśnie .... dobrze kombinujesz, teraz dopiero zobaczyłem i tak się wcinam bo mnie "biedak" na PW prosi. ;)

lukasixd ZOSTAW teraz te WIFi, LANy i inne cuda jakie wyczyniasz, router ma zadziałać po poprawnym przejściu przez "QuickStart" dopiero wtedy będzie sobie można kombinować z hasłami do WiFI i czym tam chcesz.

Konfiguruj router na kablu póki co, jeden problem mniej.
  • Poziom 7  
    Konfiguruję router po kablu, bo przez kompa stacjonarnego wszystko zawsze ustawiam. :D

Czy to BSA czy LLU będzie chyba trudno ustalić.

----------------------------------------------------------------
    Cały sęk w tym, aby ktoś pomógł mi wypełnić te strony:

Brak internetu w laptopie po przeinstalowaniu Windows XP Brak internetu w laptopie po przeinstalowaniu Windows XP Brak internetu w laptopie po przeinstalowaniu Windows XP Brak internetu w laptopie po przeinstalowaniu Windows XP
  • Poziom 39  
    Dziwne jest to że po formacie znikł internet.
    Przyczyną pewnie był brak sterowników a teraz po fakcie namieszałeś sobie w routerze.

Więc tak dla linii Orange
    QuickSetup > PPPoE/PPPoA

W następnym oknie

VPI 0 VCI 35
    Connection Type PPPoA VCMux
    Username Nazwa użytkownika
    Password Hasło (z smsa)

Dla Linii Netia (LLU)
    QuickSetup > PPPoE/PPPoA

W następnym oknie

VPI 8 VCI 35
    Connection Type PPPoE LLC
    Username Nazwa użytkownika
    Password Hasło (z smsa)

Po tym już powinien być internet na kablu.
    WiFi tylko wystarczy ustawić nazwę SSID i hasło (WPA2)
  • Poziom 7  
    Dzięki, już zabieram się za to.

EDIT1: włączam kompa stacjonarnego i nie muszę już ręcznie uruchamiać neta, czyli korzysta z LAN-a zrobionego w ustawieniach routera (mylę się?)