Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung TV LED LE40D550 brak obrazu (czarny ekran)

wampir1979 08 Apr 2015 15:49 132552 17
    wampir1979
    Level 11  
    Witam.
    Dostałem od kumpla Samsunga LE40D550 .Problem polega ze nie ma obrazu.Kolega twierdzi ze u niego tv gral raptem zrobil sie czarny obraz ,dzwiek jest.Prosze o pomoc w naprawie.
    ,
    ziomus90210
    Level 35  
    Zacząłbym od sprawdzenia podświetlania. Czy jak zaświecisz latarką z bliska pod kątem w matrycę jest widozna treść obrazu?
    wampir1979
    Level 11  
    Podswietlenie matrycy dziala to sprawdzilem przed napisaniem tego posta
    Artur k.
    Admin of Audio group
    A co jeszcze sprawdziłeś przed napisaniem tego posta? Choćby jakieś napięcia z zasilacza, czy choćby zasilanie T-CON?
    wampir1979
    Level 11  
    Nic wiecej nie sprawdzalem bo sie nie znam .Zdjelem tylna pokrywe i widac ze matryca jest podswietlona bo przez male otwory widac swiatlo.Najchetniej wymieniłbym cala plyte gdybym wiedzial ktora i oczywiscie czy jest mozliwosc kupna takiej plyty
    ziomus90210
    Level 35  
    To lepiej kup drugi TV wyjdzie taniej. Albo oddaj TV do serwisu. Naprawa TV LCD to nie podłączanie migającej diody. Tu musisz mieć jakieś pojęcie o pomiarach, zasadzie działania poszczególnych bloków, itd.
    Potrafisz pomierzyć napięcia zasilacza? Wiesz co to i gdzie się znajduje?
    Uwaga na niebezpieczne dla zdrowia i życia napięcia!!!
    wampir1979
    Level 11  
    mam wyksztalcenie wyzsze elektryczne.Napiecie moge zmierzyc tylko gdzie i w ktorym miejscu.
    ziomus90210
    Level 35  
    Serwisówkę lub przynajmniej schemat kolega już znalazł? Gdzie mierzyć napięcia zasilacza? Na wyjściach zasilacza...
    wampir1979
    Level 11  
    serwisowki nie znalazlem ale kolega powyzej napisal mi zeby sprawdzac napiecia i porownywac z napieciami podanymi na plycie zasilacza
    alienvs1
    Level 9  
    Witam!! W większości przypadków jeżeli podświetlenie działa i jest głos ale nie ma obrazu to mogą być objawy zimnych lutów w zasilaczu głównym. Trzeba odkręcić płytkę zasilacza i odwrócić ją celem obejrzenia ścieżek przy diodach podwójnych ( w kształcie tranzystora), tranzystorów i diod. Obejrzeć miejsca poprzegrzewane.
    dd74
    Level 9  
    Podepnę się pod temat bo nie chcę zakładać nowego, żeby nie zaśmiecać. Mam telewizor Digihome 42278FHDDLED. Elementy wewnątrz stosowane w innych popularnych telewizorach: płyta głowna 17MB82S i zasilacz Vestel 17IPS71.
    Po wciśnięciu przycisku power włącza się tylko podświetlanie matrycy. Wymieniłem płytę główną na drugą- nie pomogło. Wymieniłem zasilacz na nowy - nie pomogło. Została tylko jedna część do wymiany a mianowicie TCON. Jednak nigdzie nie wyczytałem, że TCON może powodować całkowity brak obrazu a jedynie zakłócenia i jestem w kropce czy kupować nowy TCON czy może to jednak być coś jeszcze innego. Z góry dzięki za pomoc.

Poniżej zdjęcie wszystkich elementów tego TV.

Samsung TV LED LE40D550 brak obrazu (czarny ekran)
    Artur k.
    Admin of Audio group
    dd74 wrote:
    Jednak nigdzie nie wyczytałem, że TCON może powodować całkowity brak obrazu

A dlaczego miałby nie móc powodować, skoro jest to moduł sterujący matrycą?
    Nawiasem mówiąc - może być jeszcze coś innego.
    dd74
    Level 9  
    Artur k. wrote:
    dd74 wrote:
    Jednak nigdzie nie wyczytałem, że TCON może powodować całkowity brak obrazu

A dlaczego miałby nie móc powodować, skoro jest to moduł sterujący matrycą?
    Nawiasem mówiąc - może być jeszcze coś innego.

O widzisz to nie wiedziałem, że może powodować całkowity brak obrazu. A mógłbyś napisać co jeszcze mogło by być uszkodzone proszę. Tak na wszelki wypadek, gdyby się okazało, że to nie TCON. Dzięki
    jhosef
    Level 16  
    Mam podobny problem z telewizorem SAMSUNG LE32B550. Nie ma obrazu, jest dźwięk. Matryca wyświetla obraz ale nie ma podświetlania. Podświetlanie na chwilę miga przy włączeniu i gaśnie na stałe.
    Czy jest sens się z tym bawić? Nie chciałbym kupować nowego TV bo te mieszkanie wynajmuję, jednak jakoś muszę zareagować.
    Artur k.
    Admin of Audio group
    Jest sens się z tym bawić. Przyzwoity serwis naprawi taką usterkę bez większych problemów, a i koszt naprawy będzie nieporównywalnie niższy niż zakup nowego TV.
    jhosef
    Level 16  
    Informacyjnie - poległ trafo inwerter QGAH02094
    Wymieniłem cały zespół zasilacza.
    olo_mistrzu
    Level 10  
    Witam

Identyczna sytuacja w pięcioletnim telewizorze Samsung UE32EH5300. Po włączeniu tv czarny ekran, słychać było dźwięk. Po poświeceniu latarką widać, że matryca podświetlona. Wymiana zasilacza na używany za 129 zł z alledrogo. Telewizor śmiga. Dzięki.