Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Mondeo MK3 GHIA 2002r TDCi kopci na czarno

maciejka27 08 Apr 2015 15:51 5109 1
    maciejka27
    Level 1  
    Witam wszystkich serdecznie.
    Mam następujące problemy mam Forda Mondeo 2002r TDCi 2,0 sprowadzone z Niemiec w styczniu i podczas jazdy zaczeła mi migać kontrolka świec żarowych okazało się że pompa wtryskowa jest popsuta i trzeba ją zregenerować tak też zrobiłem następnie po jakiś 2 tyg znów pojawił się ten sam problem migająca kontrolka auto także np podczas próby wyprzedzania potrafiło zgasnać i po ponownym uruchomieniu było już ok dl pewnego czasu jak nie dałem znów większych obrotów.Wtedy znów zaczeła migać kontrolka i auto traciło na mocy było coś jakby jakieś szarpnięcie dodatkowo samochód podczas zapalania zaczał dymić na biało i bardzo nim trzęsło po czym i wskazówka od mocy skakała.okazało się że to 1 z wtrysków mimo iż po zakupie auto sprawdziłem wszytskie wtryski w radomiu bradford i miały być jeszcze na 100tys km.Kupiłem używany wtrysk po czym na gwarancji i był sprawdzony że na pewno jest dobry i po jakimś tyg znów kontrolka zaczeła migać i takie same objawy auto kopciło na biało i skakanie wskazówki od mocy po podpięciu pod komputer bład P2236 więc znów zalecili wymienić wtrysk na używany. okazało się że niby to ten sam co był wymieniany wcześniej i po wymianie niby nie miga kontrolka świec żarowych ale auto dymi bardzo na czarno proszę bardzo o pomoc

czytałem gdzieś że może to czujnik egr ale był sprawdzany, ewentualnie czujnik jakiś też prosze o porady
    domex32
    Moderator of Cars
    Znajdź prawdziwego fachowca, który naprawi cztery wtryski, naprawi pompę, wyczysci układ paliwowy i po tych zabiegach, będzie można szukać dalej, bo teraz teraz kopci albo przez wtryski albo egr albo nie szczelny układ doładowania.