Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo MK3 GHIA 2002r TDCi kopci na czarno

maciejka27 08 Kwi 2015 15:51 1746 1
  • #1 08 Kwi 2015 15:51
    maciejka27
    Poziom 1  

Witam wszystkich serdecznie.
    Mam następujące problemy mam Forda Mondeo 2002r TDCi 2,0 sprowadzone z Niemiec w styczniu i podczas jazdy zaczeła mi migać kontrolka świec żarowych okazało się że pompa wtryskowa jest popsuta i trzeba ją zregenerować tak też zrobiłem następnie po jakiś 2 tyg znów pojawił się ten sam problem migająca kontrolka auto także np podczas próby wyprzedzania potrafiło zgasnać i po ponownym uruchomieniu było już ok dl pewnego czasu jak nie dałem znów większych obrotów.Wtedy znów zaczeła migać kontrolka i auto traciło na mocy było coś jakby jakieś szarpnięcie dodatkowo samochód podczas zapalania zaczał dymić na biało i bardzo nim trzęsło po czym i wskazówka od mocy skakała.okazało się że to 1 z wtrysków mimo iż po zakupie auto sprawdziłem wszytskie wtryski w radomiu bradford i miały być jeszcze na 100tys km.Kupiłem używany wtrysk po czym na gwarancji i był sprawdzony że na pewno jest dobry i po jakimś tyg znów kontrolka zaczeła migać i takie same objawy auto kopciło na biało i skakanie wskazówki od mocy po podpięciu pod komputer bład P2236 więc znów zalecili wymienić wtrysk na używany. okazało się że niby to ten sam co był wymieniany wcześniej i po wymianie niby nie miga kontrolka świec żarowych ale auto dymi bardzo na czarno proszę bardzo o pomoc

czytałem gdzieś że może to czujnik egr ale był sprawdzany, ewentualnie czujnik jakiś też prosze o porady

1 1
  • #2 08 Kwi 2015 17:09
    domex32
    Moderator Samochody

Znajdź prawdziwego fachowca, który naprawi cztery wtryski, naprawi pompę, wyczysci układ paliwowy i po tych zabiegach, będzie można szukać dalej, bo teraz teraz kopci albo przez wtryski albo egr albo nie szczelny układ doładowania.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo