Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna do dymu pod sterownikiem dmx

grzechu1x 08 Kwi 2015 17:51 2232 0
  • #1 08 Kwi 2015 17:51
    grzechu1x
    Poziom 2  

Cześć

Mam nadzieje, że pomożecie w moim małym problemie. Nabyłem sterownik dmx Chauvet D-55 i chciałbym skorzystać z funkcji sterowania maszyną do dymu z jego pokładu. Dymiarka to nasz polski chińczyk Flash FLM 2000. Pilot do niej ma 2 diody - od grzania (czerwona) oraz gotowości (zielona) i podpinana jest na canon, czy jak kto woli XLR. Sterownik ma złącze do dymiarki takie jak sieciowe komputerowe i tu pojawia się problem, bo nie wiem które przewody z pilota do których pinów w sterowniku doprowadzić. Prosze o pomoc, bo boje się podłączać na "czuja" aby przy okazji niczego nie nabroić.

Dodaje kilka zdjęć, aby było jasne jak to wszystko jest zbudowane.

Maszyna do dymu pod sterownikiem dmx Maszyna do dymu pod sterownikiem dmx Maszyna do dymu pod sterownikiem dmx

Brakujący element w pilocie to przycisk zwierny, który musiałem wylutować, aby wyciągnąć płytke

Znalazłem taki schemat i myśle, że pod tan schemat należałoby uformować schemat do mojego projektu. Myśle, że poprawnym jest w przypadku tego sterownika wykres "Lite FX". Dodam, że w pilotach zazwyczaj jest jedna dioda, która oznacza gotowość do pracy
    http://www.modd3d.com/articles/wp-content/uploads/fog-machine-remote-schematic.jpg

0 0
  • Konica Minolta