Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LCD LE32B550 zakłócenia tylko na TVP 1 i 2 HD Antena DVB-T

08 Kwi 2015 17:57 4743 14
  • Poziom 10  
    Witam,
    Mam problem z telewizorem Samusng LE32B550. Na wstępie pragnę zaznaczyć że z anteną wszystko jest ok, sygnał był mierzony miernikiem do DVBT oraz zakłócenia nie ma na dwóch innych telewizorach. Zakłócenia (w postaci rytmicznie pojawiających się "pikseli", jak przy słabym sygnale) występują tylko na TVP1 HD i TVP2 HD. Na innych kanałach z tego MUXa, oraz reszcie kanałów wszystko jest ok. Raczej nie jest to również zakłócenie z sieci energetycznej, sprawdzałem telewizor w dwóch, odległych o kilka km domach. Próbowałem już przywracać ustawienia fabryczne, wyszukiwałem programy automatycznie i ręcznie. Skończyły mi się pomysły.
    Dziękuje i pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 2  
    Witam. Mam TV samsung LE40B650 i pojawił się dzisiaj ten sam problem na TVP1 i TVP2, reszta programów działa normalnie, myślę iż coś się dzieje w nadawaniu TVP.
  • Specjalista Sieci, Internet
    groobenz napisał:
    zakłócenia nie ma na dwóch innych telewizorach.
    krzysztof5905 napisał:
    myślę iż coś się dzieje w nadawaniu TVP.

Skoro na innych tv jest ok, to nie jest to wina nadawcy.
  • Poziom 10  
    Witam,
    potwierdzam, na Samsungach serii B650 dokładnie ten sam problem. Od dziś.
    Na tv Sony i Philips wszystko OK.
    Próbowałem aktualizować soft do najnowszego. Aktualizacja sie powiodła, problem pozostał. Pewnie czegoś więcej dowiemy sie w następnych dniach. Wygląda na problemy z koderem Samsunga.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam.Mam od tdwóch dni problem z odbiorem tv z dekodera dvbt. Normalnie odbiera tylko kilka programów (eska,ttv,atm rozrywka,stopklatka,fokus,abc).Reszcie "rwie się"głos ,obraz rozbiega w kolorowych pikselach,albo wcale nie ma obrazu a tylko fonia co jakiś czas.Mieszkam 30 km od stolicy,więc to nie wina sygnału chyba.Czy moze trwają jakieś prace konserwatorskie na głównych "platformach"?????Może ktoś mi podpowiedzieć co się dzieje?Nigdzie żadnych informacji nie ma.Do tej pory działało wszystko (od lat) idealnie...Ja już głupieję...i wkurza mnie ta szalejąca telewizja!!!!

Dodano po 4 [minuty]:

groobenz napisał:
    Witam,
    Mam problem z telewizorem Samusng LE32B550. Na wstępie pragnę zaznaczyć że z anteną wszystko jest ok, sygnał był mierzony miernikiem do DVBT oraz zakłócenia nie ma na dwóch innych telewizorach. Zakłócenia (w postaci rytmicznie pojawiających się "pikseli", jak przy słabym sygnale) występują tylko na TVP1 HD i TVP2 HD. Na innych kanałach z tego MUXa, oraz reszcie kanałów wszystko jest ok. Raczej nie jest to również zakłócenie z sieci energetycznej, sprawdzałem telewizor w dwóch, odległych o kilka km domach. Próbowałem już przywracać ustawienia fabryczne, wyszukiwałem programy automatycznie i ręcznie. Skończyły mi się pomysły.
    Dziękuje i pozdrawiam

...to widzę,ze nie ja jedna mam tak,ze pomysłów na to,co się dzieje brak:) Też liczę na informację...tylko czy to forum okaże się pomocne? Chciałabym otrzymać bodajże informację czy to wina głownych nadajników,jakichś prac czy czas wywalić dekoder lub antenę? nawet przy pierwszym ustawianiu dekodera nic nie musiałam robić z anteną,więc czemuż to miałaby być owej mojej anteny wina? :) Pozdrawiam w zastanowieniu nad tym ,którą śrubkę jeszcze dokręcić...:)
  • Poziom 10  
    Dobrze , że pojawił się ten wątek. Mam tak od dzisiaj. Telewizor Samsung B650 nadajnik RCTN Piaski (Lublin). Już miałem leźć na dach albo soft zmieniać. Sygnał w normie, programy SD na tym samym MUXie odbierają bez zarzutu. Spróbuję poruszyć temat na forum emitela.
  • Poziom 2  
    Telewizor Samsung LE32B350F 1W problem ten sam. TVP1 i TVP2 lekko ścina i dźwięk nie jest zgrany z obrazem. Ktoś wie jak można zaktualizować sterowniki do tego telewizora?? albo czy ktoś ma rozwiązanie tego problemu?
  • Poziom 2  
    ..a ja mam nadzieję,ze to wina nadawcy!!!!!! Kiedyś,krótko był podobny problem,ale była przynajmniej gdzieś zapodana informacja o prowadzonych pracach konserwatorskich...a teraz? NIC! Wprawdzie bez tv da się przeżyć,ale to "upierdliwe" takie rozmydlanie fonii i wizji,z możliwością odbioru tylko kilku kanałow...a ja bym chciała jakies wiadomości ze świata zobaczyć,a nie czarną dziurę w ekranie i rozbiegane piksele...Jestem laiczką w tych technicznych sprawach,stąd moja nadzieja,ze to wina 'dostawcy" ...oby,bo inaczej tego nie naprawię,choćbym chciała...!
  • Poziom 2  
    Również mam ten sam problem. Samsung 37B650. Kanały HD: tvp1 HD i Tvp2 HD maja zakłócenia obrazu (poszatkowany ekran). Pozostałe kanały cyfrowe w rozdzielczości SD tV odbiera poprawnie. Problem pojawił się 8 kwietnia.
    Usterka występuje zarówno na kanałach odbieranych z naziemnej anteny jak i przesyłanych przez kablówkę. Przeprogramowanie TV nie pomogło. Ma ktoś jakieś pomysły ?
  • Poziom 10  
    Trudna sprawa. Piszą o tym również na forum emitela:
    http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=18&t=2603&start=3180
    Raczej albo TVP się ogarnie albo Samsung wypuści nowy soft. Co do Samsunga to cienko widzę, wola sprzedawać nowe modele. Co do TVP to tylko nagłośnienie problemu może pomóc.
    Ja wysłałem maile na adresy:
    sekretariat(malpa)emitel.pl
    dyzurny(malpa)wyborcza.pl
    Proponuję wysyłać jak najwięcej. Jak ktoś ma pomysł gdzie jeszcze zgłosić niech podaje
  • Poziom 2  
    Mozna jeszcze spytac w punktach serwisowych Samsunga (o ile problem dotyczy tylko Samsungów). Oni chyba najszybciej powinni mieć jakieś informacje od producenta lub dystrybutora.
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich ponownie.
    W dniu wczorajszym i dziś rano bombardowałem Samsunga, EmiTel i TVP o udzielenie informacji w czym tkwi problem i czy go rozwiążą?

Samsung potwierdził, że problem dotyczy TV samsunga. Emitel natomiast potwierdził, że wie o istniejącym problemie, ale problem leży po stronie nadawcy tj. TVP. TVP jeszcze nie raczyło udzielić odpowiedzi.
    Pozwoliłem sobie również napisać do portalu interia.pl i onet.pl celem nagłośnienia sprawy i wywarcia presji na nadawcy. Zobaczymy z jakim skutkiem.

Dodano po 2 [godziny] 45 [minuty]:

Wiadomość z dziś od TVP:

"Witamy
    Tak wiemy o problemie, który powstał po aktualizacji oprogramowania w urządzeniach.
    Pracujemy już nad rozwiązaniem.
    Pozdrawiamy
    Kontakt z Widzami TVP1"
  • Poziom 2  
    Wygląda na to, że problem został rozwiązany. W każdym razie mój Samsung już odbiera TVP HD bez zakłóceń.
  • Poziom 10  
    Fakt. Potwierdzam rozwiązanie problemu.
    Jako podsumowanie na przyszłość warto wiedzieć, że:
    Emitel jak zwykle umywa ręce cyt. "Problem występuje po stronie Nadawcy czyli TVP. Należy skontaktować się z TVP, kontakt dla widzów: 22 547 44 50."
    Media reagują niechętnie (brak reakcji z maila dyzurny(malpa)wyborcza.pl)
    Ciekawe na jaki adres zoltakm wysłałeś pytanie do TVP bo ja tym razem nie znalazłem kontaktu a kiedyś dawno temu gdy wysyłałem nie było odpowiedzi.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Myślę iż ważne jest działanie grupowe, ja sam osobiście atakowałem Samsunga o wsparcie nas w kontakcie z TVP, nie wiem co ostatecznie miało największy wpływ na to iż usterkę usunięto dosyć szybko, ale... ważny jest efekt końcowy.
    Podziękowania dla Wszystkich którzy zajmowali się tą sprawą.
    Pozdrawiam.
    Krzysztof