Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klatkowanie w grach po aktualizacji sterowników karty graficznej

kamilosm 08 Apr 2015 20:32 1191 6
    kamilosm
    Level 9  
    Witam. Rok temu grałem w grę call of duty black ops na trybie zombie i nie miałem żadnych lagów gra śmigała,ale jakiś tydzień temu postanowiłem odświeżyć wspomnienia i co jakieś 30s klatkowało przez 10s itd. Żeby to naprawić za pomocą ccleanera wyczyściłem komputer a następnie zaktualizowałem sterowniki karty graficznej. Po tym gra ładuje sie 10 razy szybciej ale gra ma nieustanie poniżej 15 fps. Jak to naprawić?
    Komputer:
    WinXP SP3
    AMD althon 64 x2 Dual core procesor 5200+ (2.80 GHz X2)
    NVIDIA GeForce 8600 GT
    2 GB Ram
    Z góry dzięki za pomoc
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    kamilosm
    Level 9  
    Niestety powyższe czynności nic nie zmieniają. Spadki fps są odczuwalne nawet w grach na stronach typu kongregate.com. Czym jeszcze może być to spowodowane.
    szymon1051
    Level 13  
    Sprawdź ramy. Uruchom windowsa w "czystym trybie" ze sterownikami do karty. W msconfig (przez cmd uruchmisz) wyłączasz wszystkie usługi po za tymi od microsoftu i karty, w programach zostawiasz tylko do karty. Odpal grę np z kongregate.com jak zadziała poprawnie to masz coś w systemie.

Nie przegrzewa się nic w komputerze CPU lub GPU?
    Do gpu np furmark
    Do cpu np aid64
    kamilosm
    Level 9  
    Podaje screena z programu speedfan podczas tego komputer nic nie wykonywał była włączona tylko przeglądarka na elektrodzie i kilku innych kartach tego typu. Widzę że jest źle, ale czy to może mieć na to wpływ?
    Resztę metod zaraz przetestuje.
    Klatkowanie w grach po aktualizacji sterowników karty graficznej
    mireczek_81
    Level 10  
    Najpierw test pamięci Memtest+
    test dysku najlepiej MHDD
    szymon1051
    Level 13  
    kamilosm wrote:
    Widzę że jest źle, ale czy to może mieć na to wpływ?

CPU jak im gorąco zbijają swoje taktowanie, czy jakoś tak, by zmniejszyć wydzielanie ciepła by się nie przegrać. A jak to nie pomoże to komputer się wyłączy.
    Nie wiem czy GPU też tak robi. Bo GPU się np w laptopach przegrzewają i się palą :).