Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik siemens - Prośba o identyfikacje

KamiJas 08 Kwi 2015 21:16 720 2
  • #1 08 Kwi 2015 21:16
    KamiJas
    Poziom 13  

Ave! Panowie mam prośbę o pomoc w identyfikacji silnika, ile ma obrotów, jaką moc, nie mam go fizycznie w rękach obecnie bo bym sobie pomierzył i obliczył. Może ktoś byłby w stanie z tabliczki pomóc mi odczytać. Z góry mówie że wujek google nie widział na oczy takiego silnika :)

Pozdrawiam Kamil!

0 2
  • Pomocny post
    #2 09 Kwi 2015 04:44
    januszx3
    Poziom 30  

Przedstawione na zdjęciu dane znamionowe silnika, dotyczą trójfazowego silnika reduktorowego z wirującym polem magnetycznym (magnesy trwałe). Spotykane nazwy, to: "Getriebe-Drehfeldmagnetmotor"- (niem.), "редукторный моментный двигатель"- (ros.). Konstrukcje tych silników (synchronicznych), przeznaczone są do uzyskiwania dużych, regulowanych wartości momentów obrotowych, przy bardzo małej wartości kątowej prędkości obrotowej (stąd podawana liczba obrotów, równa zeru). Do zasilania i sterownia tego silnika, można zastosować układ przeznaczony do silników SRM (Switched Reluctance Motor), z regulowaną wartością prądu, ograniczaną (w w/w przypadku) do wartości 15A.
    Silników tego typu jest wiele rodzajów, jeden z przykładów konstr., na zał. rys.:

1
  • #3 09 Kwi 2015 16:03
    KamiJas
    Poziom 13  

Dziękuje, odpowiedź wyczerpuje temat

0