Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop + wzmacniacz WS442 - brak dźwięku w głośniku

Arek15111 08 Apr 2015 21:31 1383 14
    Arek15111
    Level 16  
    Witam!

Podłączyłem wzmacniacz do mojego laptopa pod wyjście audio (które jest jedno) i dalej do wzmacniacza i głośniki pod wzmacniacz,ale problem w tym, że dźwięku brak. Jedyne co to słychać buczenie. Próbowałem różnych kombinacji podłączenia, ale nie udało się uzyskać dźwięku.
    Może w komputerze trzeba coś poprzestawiać?
    kokapetyl
    Level 43  
    Arek15111 wrote:

Podłączyłem wzmacniacz do mojego laptopa

Zamieściłeś ładne zdjęcie, ale nie widać podłączenia laptopa, jak i gdzie go podłączyłeś ?
    maniakhv
    Level 12  
    Posiadam taki sam wzmacniacz i z tego co widać na zdj. podłączyłeś jeden głośnik..
    Zdjęcia z opisami gdzie co i jak podpiąć:

Laptop + wzmacniacz WS442 - brak dźwięku w głośniku Laptop + wzmacniacz WS442 - brak dźwięku w głośniku
    Arek15111
    Level 16  
    Podłączyłem jak kazałeś, ale dźwięku nadal brak (chinche miejscami też zamieniałem góra dół).
    winmap
    Level 35  
    Masz tam wejście Aux? Pod nie podłącz. Jeżeli chcesz przesłać dzwięk z laptopa do wzmacniacza.
    Ja mam jeszcze chinche i do nich podłączam w podobnym wzmacniaczu. Wydaje mi się że coś zle podłączasz nawet jak nie masz chinchy.

Pokaż gdzie podłączasz kabel od laptopa do zmachora.
    Arek15111
    Level 16  
    Zdjęcie podłączenia kabla idącego od komputera. Co do wejścia AUX we wzmacniaczu to jest tylko to co widać na zdjęciach.

Laptop + wzmacniacz WS442 - brak dźwięku w głośniku
    Arek15111
    Level 16  
    I co dlaczego to może nie działać?
    kokapetyl
    Level 43  
    Arek15111 wrote:
    I co dlaczego to może nie działać?

Próbowałeś podłączyć się pod inne wejście (np. tuner)
    Arek15111
    Level 16  
    Próbowałem już wszystkich kombinacji i na każdej jest to samo. Możliwe, że to wina kabla. Zaraz sprawdzę głośniki czy działają. Jeśli tak to kupię jutro nowy kabel i sprawdzę.
    winmap
    Level 35  
    O ile dobrze mi się wydaję widzę tam wejście Gramofonu więc do niego podłącz i przestaw na wzmacniaczu. Podmień kabel i napisz czy są efekty.
    maniakhv
    Level 12  
    Z tego co widzę to jest tam wejście sygnału opisane "dyskofon" czyli odtwarzacz CD..
    Polecam podpinanie laptopa czy komputera właśnie do tego wejścia sygnału jako że to właśnie to wejście najmniej zniekształca sygnał i daje najlepsze rezultaty..
    Jeżeli nowy przewód AUX nie zmieni sytuacji to prawdopodobnie upalona końcówka mocy. Ewentualnie dla pewności możesz odkręcić obudowę i zrobić parę fotek końcówki mocy(to ta część elektroniki z dużym radiatorem), oczywiście uprzednio odłączając urządzenie od sieci 230V!!

Dziwi mnie też to że podpinasz 2 głośniki pod Prawe wyjście głośnikowe, dlaczego nie jeden głośnik do prawego a drugi do lewego??
    Arek15111
    Level 16  
    maniakhv wrote:
    Dziwi mnie też to że podpinasz 2 głośniki pod Prawe wyjście głośnikowe, dlaczego nie jeden głośnik do prawego a drugi do lewego??

To jest jeden głośnik podłączony.
    Głośniki sprawdzone w wieży i działają, więc prawdopodobnie będzie to wina kabla. Dziś postaram się kupić, gdzieś w sklepie i dam znać o efektach.
    Jednak po sprawdzeniu tych głośników dźwięk jest stłumiony i nieczysty, nie podoba mi się ta barwa więc pewnie ich nie użyje a wykorzystam mniejsze głośniki od wieży Sharp, gdzie jest nieporównywalnie czystszy i bardziej wyrazisty dźwięk.
    No chyba, że na wzmacniaczu idzie wydobyć lepszy dźwięk. Pokombinuje jak już będzie działać wzmacniacz, bo nie mam doświadczenia ze sprzętem audio.
    maniakhv
    Level 12  
    Jak włączysz przyciski "Kontur" i "filtr" do odsłuch powinien się poprawić :D
    winmap
    Level 35  
    Jak kolega wyżej. Sam mam te przyciski. Po mojemu ostatecznie to wina kabla lub nawet bezpieczników o ile są. Ja w innym wzmacniaczu miałem dodatkowe bezpieczniki na wejściach od głośnika. Nie wiem jak u Ciebie. Okazało się że były spalone i dla tego nie było dzwięku. Możesz to sprawdzić dla pewności.
    Arek15111
    Level 16  
    Po wymianie kabla działa jak należy ;) 10zł a radość z muzyki ogromna ;)

maniakhv wrote:
    Jak włączysz przyciski "Kontur" i "filtr" do odsłuch powinien się poprawić

Zgadza się! Jakość o wiele lepsza ;)

Dziękuje wszystkim za pomoc!