Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Marantz pm 75 - Jak podłączyć laptopa-wzmacniacz-karte dzwiękowa.

FlyMan1 08 Kwi 2015 22:12 618 1
  • #1 08 Kwi 2015 22:12
    FlyMan1
    Poziom 1  

Witam.

Posiadam wzmacniacz Marantz pm-75 - z tego co wiem ma on wbudowany DAC i port optyczny. Chciałbym sie zapatrzyć w kartę dzwiękowa zewnętrzna posiadająca rownież taki port optyczny? Czy jest taka możliwość? Jaka kartę wybrać? Nie moge podłączyć przez jack ponieważ mam uszkodzony port w laptopie. Z tego powodu muszę użyć USB. Czy przez taki kabel światłowodowy kolumny zagrają lepiej czy nie ma to większego znaczenia? I czy taka droga nie jest zbyt zawiła? Laptop- karta dzwiękowa-przetwornik-wzmacniacz- kolumny? Czy to zagra w miare? Moze mam jakieś inne opcje? Zrodlem jest laptop tylko i wyłącznie.

0 1
  • #2 08 Kwi 2015 22:26
    Kaczor_84
    Poziom 31  

Szukasz czegoś takiego.

FlyMan1 napisał:
    Czy przez taki kabel światłowodowy kolumny zagrają lepiej czy nie ma to większego znaczenia?

Teoretycznie powinno być lepiej, choć w tej klasie cenowej nie spodziewałbym się jakichś oszałamiających rezultatów. Na pewno połączenie takie jest mniej podatne na zakłócenia. Dodatkowo eliminuje ewentualne problemy z pętlą mas.

FlyMan1 napisał:
    I czy taka droga nie jest zbyt zawiła? Laptop- karta dzwiękowa-przetwornik-wzmacniacz- kolumny?

Nie. Może mieć to wpływ w sytuacji, gdy będziesz oglądać np. film - opóźnienia wprowadzane przez poszczególne elementy mogą powodować problemy z synchronizacją obrazu i dźwięku.

0