Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Marantz pm 75 - Jak podłączyć laptopa-wzmacniacz-karte dzwiękowa.

FlyMan1 08 Apr 2015 22:12 930 1
 • #1
  FlyMan1
  Level 1  
  Witam.

  Posiadam wzmacniacz Marantz pm-75 - z tego co wiem ma on wbudowany DAC i port optyczny. Chciałbym sie zapatrzyć w kartę dzwiękowa zewnętrzna posiadająca rownież taki port optyczny? Czy jest taka możliwość? Jaka kartę wybrać? Nie moge podłączyć przez jack ponieważ mam uszkodzony port w laptopie. Z tego powodu muszę użyć USB. Czy przez taki kabel światłowodowy kolumny zagrają lepiej czy nie ma to większego znaczenia? I czy taka droga nie jest zbyt zawiła? Laptop- karta dzwiękowa-przetwornik-wzmacniacz- kolumny? Czy to zagra w miare? Moze mam jakieś inne opcje? Zrodlem jest laptop tylko i wyłącznie.
 • #2
  Kaczor_84
  Level 31  
  Szukasz czegoś takiego.

  FlyMan1 wrote:
  Czy przez taki kabel światłowodowy kolumny zagrają lepiej czy nie ma to większego znaczenia?

  Teoretycznie powinno być lepiej, choć w tej klasie cenowej nie spodziewałbym się jakichś oszałamiających rezultatów. Na pewno połączenie takie jest mniej podatne na zakłócenia. Dodatkowo eliminuje ewentualne problemy z pętlą mas.

  FlyMan1 wrote:
  I czy taka droga nie jest zbyt zawiła? Laptop- karta dzwiękowa-przetwornik-wzmacniacz- kolumny?

  Nie. Może mieć to wpływ w sytuacji, gdy będziesz oglądać np. film - opóźnienia wprowadzane przez poszczególne elementy mogą powodować problemy z synchronizacją obrazu i dźwięku.