Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ecocondens Gold - rozczarowanie

08 Kwi 2015 22:38 4569 8
  • Poziom 9  
    Witam
    Stałem się "szczęśliwym" posiadaczem kotła Termetu i uważam, iż zostałem nabity w butelkę przez marketing, ponieważ Gold jest młodszym, droższym bratem Cristala lub Elegance po lifcie.
    Sterownik bardzo ubogi w porównaniu do Cristala: brak możliwości podglądu parametrów pracy, brak zmiany czasu wybiegu pompy stałe 180 s , brak wyświetlania temperatury zewnętrznej przy podłączeniu czujnika zewnętrznego (Cristal chyba też tego nie miał)dopisanie tego do sterownika to chyba nie problem, brak czujnika temperatury powrotu przy pompie tradycyjnej (ale po podłączeniu sterownik go widzi).
    Krzywa grzewcza opisana pobieżnie, jak wynika z wykresu dla K1 i temp. zewnętrznej +20 grzanie ok + 42C to chyba nie ekonomia.
    Jeżeli optymalna krzywa to K0,8 -K1 to po co ca cała reszta co 0,1 do K 10?
    Jeżeli ktoś ma wiedzę jak zmienić czas wybiegu pompy lub odczytać temp. zewnętrzną to proszę o info.
    PS
    A miałem Vailantta i chciałem zmienić na nowszego lub na Vissmana, ale postanowiłem wspierać rodzimy przemysł i porażka nie polecam.
    Nie wypowiadam się na temat dźwięków jakie wydaje kocioł podczas zmiany prędkości obrotowej wentylatora, ponieważ jest zamontowany w piwnicy :).
  • Poziom 15  
    Niestety ten kocioł ma więcej wad. Jego akustyka zmienia sie wraz z temperatura powietrza zasysanego to chyba problem z wentylatorem??? Ja mam model z pompa pwm to wyświetla temperature wody na powrocie, pokazuje w % z jaka moca pracuje pompa i wentylator. Mozna tez ustawić tryb eco. Zauważyłeś co ten kocioł wyprawia po zaniku napięcia? Ja mam go w kuchni....
    Jaki moc masz tego kotła?
  • Poziom 9  
    Mam 20 kW 1F zamontowany w piwnicy +zasobnik 130l ACV, zamontowałem czujnik na powrocie i pokazuje mi temp.powrotu, ale pytam po co zwykłemu śmiertelnikowi % wypełnienie sygnału PWM pompy i wentylatora? Zakup ww kotła uważam za błąd życiowy.Cena wprost proporcjonalna do możliwości, szybciej może się zamortyzuje(oby tak było).
    Następny markowy, poprzednik miał 19 lat temu liczę 3-5.
  • Poziom 15  
    Jeszcze większą zagadka jest moc minimalna tego kotła. kupiłem dwufunkcyjny 20 kw. Na folderach moc minimalna 2.2 Kw, przysłali z naklejka na kotle 2.8kw.
    Jak zobaczyłem instukcje serwisową to sie wkur... bo 20kw i25kw ma tą sama moc minimalną 2.8kw. Jak można tak oszukiwać? Gdybym wiedział wziałbym 25kw.
  • Poziom 9  
    A ja byłem w ośrodku szkoleniowym Termetu na innym szkoleniu i się zainteresowałem tym kotłem tzn. wisiał Cristal, myślałem Gold nowszy,lepszy. Jak bym posiadał tą wiedzę wówczas to bym przepytał Pana bo był związany z firmą. Ale już pozamiatane.Instrukcja serwisowa to porażka 90% to instrukcja użytkownika, a reszta to bzdety.
  • Poziom 15  
    Mi już skończyły się odcinki gwarancyjne.....ach ten termet..
  • Poziom 34  
    Dziwne te krzywe grzewcze. Dlaczego przewidują grzanie nawet przy + 20 i więcej stopni na zewnątrz.
  • Poziom 13  
    Cytat:
    Regulacja krzywej grzewczej to kpina, szczególnie przy 100% podłogówki

Jestem tutaj winien sprostowanie. Dodzwoniłem się do Termetu i okazuje się że w trybie podłogówki obowiązują inne zasady krzywej. Tabelki w załączniku. Nie znajdziecie tego w żadnej instrukcji.. takie przeoczenie małego istotnego szczegółu :)