Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus Eee PC 701 SD - Reset Biosa

08 Kwi 2015 23:46 1128 10
  • Poziom 9  
    Witam! Jak w temacie, czy Ktoś z Was szanowni forumowicze orientuje się ja w w/w modelu tego magicznego laptopa można zresetować Biosa?

Jeszcze 2 pytanka:

1. W laptopie nie działa wbudowana klawiatura, podłączam klawiaturę USB i działa tylko kilka poszczególnych klawiszy, np. F2, F10, Esc itp. Nie działają strzałki enter itd.

2. Laptop posiada dysk wewnętrzny 8GB SSD, jak zainstalować Windows XP, dodam że był orginalnie z laptopem, lecz zrobiłem format bo był w języku angielskim i teraz z bootowalnego pendriva nie startuje: wyrzuca błąd że brakuje jakiegoś sterownika. Mam Windowsa ze sterownikami SATA. (Vista poszła bez żadnego problemu, ale wiadomo możliwości sprzętowe tego cuda są za słabe na nowsze systemy jak XP).

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    Reset Bios poprzez wyjęcie lub wylutowanie baterii podtrzymującej, która znajduje się na płycie głównej. Czy zewnętrzna klawiatura jest na pewno sprawna? Ten dysk wewnętrzny 8GB SSD nie jest bootowalny. Nie można na nim zainstalować systemu. Służy jako cache do przechowywania najczesciej używanych danych. Notebook musi posiadać jeszcze jeden pojemniejszy dysk HDD. Vista jest nowszym systemem niż XP.
  • Poziom 9  
    Argennto_1 napisał:
    Reset Bios poprzez wyjęcie lub wylutowanie baterii podtrzymującej, która znajduje się na płycie głównej. Czy zewnętrzna klawiatura jest na pewno sprawna? Ten dysk wewnętrzny 8GB SSD nie jest bootowalny. Nie można na nim zainstalować systemu. Służy jako cache do przechowywania najczesciej używanych danych. Notebook musi posiadać jeszcze jeden pojemniejszy dysk HDD. Vista jest nowszym systemem niż XP.

Chodzi o to że na tym dysku był wgrany orginalny Windows XP, bootowało bez prolemu tylko że w języku angielskim. Zrobiłem format no i teraz nie mogę zainstalować systemu z bootowalnego pendriva,brak jakiegoś pliku. Vista chodzi normalnie, tylko zajmuje prawie całą pamięć dysku. Klawiatura działa na 100%, sprawdzana na laptopie samsung. PS. Wiem że Vista jest nowsza od XP.
  • Poziom 33  
    Minimalne wymagania co do wolnego miejsca na dysku dla systemu Vista to 15GB.
  • Poziom 9  
    Argennto_1 napisał:
    Minimalne wymagania co do wolnego miejsca na dysku dla systemu Vista to 15GB.

Kolego bez urazy, ale nie przyśniło mi się że mam aktualnie zainstalowanego Windowsa Vistę na laptopie Asus Eee PC 701 SD na dysku SSD 8GB + do tego wszystkie aktualne sterowniki. Tylko potrzebuję postawić XP ze względu na słaby procesor, mało Pamięci RAM no i mało miejsca na dysku. Laptop ma służyć w garażu jako odtwarzacz muzyki i do przeglądania netu czasem...
  • Poziom 33  
    Daj screen z Zarządzanie komputerem->Zarządzanie dyskami. Jak tylko do takich zastosowań ma być przeznaczony to może Linux? Ubuntu, Mandriva lub inna dystrybucja. Czy to ten dokładnie Notebook?

http://www.asus.com/Eee_Family/Eee_PC_701SD/
  • Poziom 9  
    Tak kolego to jest dokładnie taki model jak podałeś.

Wygląda tak:
    https://www.google.pl/search?q=asus+eee+pc+70...k-Preloaded%252Fdp%252FB001IBHVCA%3B300%3B283

Wyświetlacz: 7-calowy
    CPU i Chipset: Intel (modelu nie podano)
    Komunikacja: 10/100 Mb/s Ethernet; 56K modem
    WLAN: WiFi 802.11b/g
    Grafika: Intel UMA
    Pamięć: 512MB, DDR2-400
    HDD: 8 GB Flash
    Kamera internetowa: 0,3 MP
    Audio: Hi-Definition Audio CODEC; wbudowane głośniki stereo; wbudowany mikrofon
    Zasilanie: bateria pozwalająca na 3 godziny pracy (5200 mAh)
    Wymiary/Waga: 22,5 x 16,5 x 2,1-3,5 cm/0,89 kg

Screena jutro Ci podam. Mógł by być i Linux itp. Tylko że ja w tym środowisku jestem kompletnie zielony ;-)
    Ps. Dzięki za zainteresowanie tematem ;-)

w
  • Poziom 33  
    Tam jest jasno napisane: "48GB (8G SSD+ 10G Web Storage+ 30G External HDD)".
    Windows XP to bardzo dobry system niestety już niewspierany.
    Ubuntu to dosyć niezła dystrybucja Linuxa na "słabsze" komputery. Wystarczy zrobić boot'owalny pendrive. Chociażby z tego linka poniżej:

http://ubuntu.pl/pobierz.php
  • Poziom 9  
    "48GB (8G SSD+ 10G Web Storage+ 30G External HDD)"

No to proszę wyjaśnij mi co znaczy te 48 GB i cała reszta???Windows widzi tylko nie całe 7,65 GB.
  • Poziom 33  
    Faktycznie przepraszam za wprowadzenie w błąd. Tam jest tylko 8GB SSD.