Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Versa Plus czy Integra - dobór rozwiązania

09 Kwi 2015 07:04 2385 1
  • Poziom 2  
    Witajcie,

Proszę Was o pomoc w doborze systemu alarmowego. Sam nie potrafię zdecydować, a co instalator to inna opinia.

Mieszkanie w kamienicy, drugie piętro. Możliwość wejścia tylko przez drzwi lub jedno okno. Sześć czujek ruchu, jedna czujka optyczna dymu.

1) Okna prawie zawsze mam uchylone (latem, zimą...) - czy PIR sobie poradzi?
    2) Chciałbym skorzystać z Aqua Luna i mieć nocne podświetlenie gdy idę do lodówki, jednak gdy Aqua Luna nie sprawdzi się co do punktu 1 to może Siemens?
    3) Pilot do włączania opóźnienia (abax?)
    4) Abax teraz lub w przyszłości - kontaktron na drzwiach wejściowych (bo oczywiście nie ma okablowania...) oraz czujki zalania, może sterowanie urządzeniami elektrycznymi - wyłączenie w przypadku uzbrojenia alarmu. Czy jest szansa, że sygnał abaxowy będzie też w piwnicy?
    5) Powiadomienie email, GSM, dostęp przez LAN (aplikacja Versa Control też mi się podoba)
    6) Dodatkowa strefa "nocna" - uzbrojona czujka w jednym pokoju + drzwi wejściowe
    7) Czujka dymu działa stale i tylko ona może włączyć wewnętrzny sygnalizator; możliwość wyłączenia tego z klawiatury w przypadku wyjazdu wakacyjnego
    8) Niestety centrala (pomarańczowa kropka) będzie dość blisko wejścia stąd potrzeba pilotów. Pilotem załączam opóźnienie 10 sekund i w tym czasie mogę rozbroić system. Jeżeli w trakcie opóźnienia inna strefa zostanie naruszona alarm włączy się. W przypadku gdy tą dodatkową strefą będzie pomieszczenie z centralą to nawet włączy sygnalizator wewnętrzny.

Czy Versa Plus zrealizuje te punkty? Czy może lepiej zakupić do tego celu Integrę?
    1) Versa Plus
    2) Integra 128 WRL + ethm1 plus > brak email
    3) Integra 64 plus + ethm1 plus + gsm 4/5?
    4) Jablotron? :)

Czy możecie jeszcze podsunąć jakieś dobre pomysły?

Podpowiecie czy akumulator 17 Ah będzie OK?
    JMoże znajdzie się tutaj instalator, który chciałby się podjąć pracy w Sosowcu? :) Szczególnie dotyczy to Versy Plus - ci, z którymi rozmawiałem trochę panikują, gdy o niej wspominam... :/
  • OptexOptex

• Poziom 26  
    Versa Plus - dobre rozwiązanie.