Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satel Versa Plus czy Integra - dobór rozwiązania

piotreq13 09 Apr 2015 07:04 2673 1
Optex
    piotreq13
    Level 2  
    Witajcie,

Proszę Was o pomoc w doborze systemu alarmowego. Sam nie potrafię zdecydować, a co instalator to inna opinia.

Mieszkanie w kamienicy, drugie piętro. Możliwość wejścia tylko przez drzwi lub jedno okno. Sześć czujek ruchu, jedna czujka optyczna dymu.

1) Okna prawie zawsze mam uchylone (latem, zimą...) - czy PIR sobie poradzi?
    2) Chciałbym skorzystać z Aqua Luna i mieć nocne podświetlenie gdy idę do lodówki, jednak gdy Aqua Luna nie sprawdzi się co do punktu 1 to może Siemens?
    3) Pilot do włączania opóźnienia (abax?)
    4) Abax teraz lub w przyszłości - kontaktron na drzwiach wejściowych (bo oczywiście nie ma okablowania...) oraz czujki zalania, może sterowanie urządzeniami elektrycznymi - wyłączenie w przypadku uzbrojenia alarmu. Czy jest szansa, że sygnał abaxowy będzie też w piwnicy?
    5) Powiadomienie email, GSM, dostęp przez LAN (aplikacja Versa Control też mi się podoba)
    6) Dodatkowa strefa "nocna" - uzbrojona czujka w jednym pokoju + drzwi wejściowe
    7) Czujka dymu działa stale i tylko ona może włączyć wewnętrzny sygnalizator; możliwość wyłączenia tego z klawiatury w przypadku wyjazdu wakacyjnego
    8) Niestety centrala (pomarańczowa kropka) będzie dość blisko wejścia stąd potrzeba pilotów. Pilotem załączam opóźnienie 10 sekund i w tym czasie mogę rozbroić system. Jeżeli w trakcie opóźnienia inna strefa zostanie naruszona alarm włączy się. W przypadku gdy tą dodatkową strefą będzie pomieszczenie z centralą to nawet włączy sygnalizator wewnętrzny.

Czy Versa Plus zrealizuje te punkty? Czy może lepiej zakupić do tego celu Integrę?
    1) Versa Plus
    2) Integra 128 WRL + ethm1 plus > brak email
    3) Integra 64 plus + ethm1 plus + gsm 4/5?
    4) Jablotron? :)

Czy możecie jeszcze podsunąć jakieś dobre pomysły?

Podpowiecie czy akumulator 17 Ah będzie OK?
    JMoże znajdzie się tutaj instalator, który chciałby się podjąć pracy w Sosowcu? :) Szczególnie dotyczy to Versy Plus - ci, z którymi rozmawiałem trochę panikują, gdy o niej wspominam... :/
  • Optex
    Stan-Mar

Level 26  
    Versa Plus - dobre rozwiązanie.