Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kocioł Ariston - Egis Plus 24ff Błąd 601 - nie grzeje

akawski 09 Apr 2015 09:58 7005 3
 • #1
  akawski
  Level 2  
  Witam,

  posiadam kocioł gazowy Ariston Egis Plus 24FF. Jest to kocioł dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania. Kocioł kupiłem 3 miesiące temu, a parę dni temu wyskoczył problem. Kocioł po uruchomieniu wywala błąd 601. Z instrukcji po tym błędzie za wiele niestety nie zrozumiałem, z jednej strony wychodzi problem ze spalinami, z drugiej z iskrą i płomieniem. Przyjechał serwisant do pieca, stwierdził od razu, że uszkodzona jest płyta główna, według niego gwarancja tego nie obejmuje i koszt naprawy to ponad 700zł. Mi się jednak wydaje, że problem może leżeć w czymś innym, gdyż ten serwisant w zasadzie wyssał to z "palca", praktycznie nic nie sprawdzając.

  Piec się włącza, jednak od razu wyskakuje błąd 601, pompa wodę pompuje bo ją słychać, niestety płomień nie chce się załączyć.4

  Czy spotkał się ktoś już z takim problemem? Będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź.

  Pozdrawiam!
 • #2
  akawski
  Level 2  
  Nikt nie pomoże?
 • #3
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Najpierw presostat spalin, zwężka vevturiego,wentylator, przewód tlenowy pod kontem zawartości co, wartość napięcia sieciowego, kontrola styku ochronnego i faza na L. Podstawy szukania usterki...Na koniec wymień płytę główną.
 • #4
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Jeżeli nie było przepięcia albo pioruna, walcz o naprawę gwarancyjną. Dowód zakupu, ostemplowana gwarancja i dzwoń po serwisanta. No chyba, że nie było pierwszego uruchomienia, to uzgadniaj z Ariston Thermo Polska w Krakowie.