Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus c 328 - woda w silniku - napełnia się szybciej jak chłodnica

09 Kwi 2015 10:30 807 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam problem... Po jakiejś chłodniejszej nocy wywaliło mi brogi na głowicy (oba od strony chłodnicy i od strony zbiornika) i pękła lekko chłodnica. Brogi wymieniłem i było ok. Dziś było - 3 stopnie a że wody miałem niewiele chciałem jej dolać i zaczął się problem. Nie dość że lałem i lałem to jeszcze szybciej niż chłodnica napełnił się... silnik. Miałem wyciek spod górnej nakrętki filtra oleju, wylew przez korek wlewu oleju a jak wyjąłem bagnet to woda tryskała jak głupia - wszystko oczywiście na zgaszonym silniku. Sprawdziłem "na wariata" - silnik odpaliłem na chwilę - pracuje normalnie i równo. Po szybkości napełniania wnoszę, że to nie ew. pęknięcie bloku tylko jakaś mega dziura albo brog, o którego istnieniu nie mam pojęcia... Doczytałem, że coś jeszcze jest w głowicy. Jak tak, to nie wiem gdzie - proszę o pomoc, bo opryski czekają, a ja jestem w czarnej d...ie. Jestem mechaniczne pozytywny, więc może poza remontem kapitalnym spokojnie zrobię przy nim wszystko.
  • Poziom 36  
    Ściągnij pokrywę zaworów i patrz pomiędzy zaworami
  • Poziom 2  
    Witam
    Ok - to nie kłopot tylko czego szukać, naprawdę napełnia się szybko więc co? może być dziura czy jest tam jakaś zaślepka kanału?

Dodano po 13 [minuty]:

Witam
    Jeszcze nie jestem pewien ale chyba już wiem co i jak - potrzebuję tylko potwierdzenia - w głowicy miedzy zaworami są też dwa broki - i jednego u mnie nie ma - jeszcze muszę sprawdzić gdzie poleciał ale wygląda że to to.....mam nadzieję bo nie będzie sciągania głowicy. Jeszcze przy okazji - jak poszła woda do oleju - zimnego nie zmieszała się ale jest więc wiadomo że płukanie silnika - powie ktoś jak to w miarę dobrze i szybko zrobić????

Dodano po 15 [minuty]:

Brok się znalazł :):):) był na dolę obok popychaczy zaworów. czyli to jednak to.
  • Poziom 36  
    Tak, wcześniej się źle wyraziłem. Dwa broki masz pomiędzy zaworami jeszcze. Płukać nie musisz, spuść cały syf z silnika doszczętnie, niech postoi w cieple co by woda odparowała. Później możesz zalać olej a reszta i tak wyparuje podczas pracy silnika. W chłodne i wilgotne dni tej wody w silniku jest sporo także nie ma się czy przejmować. Ewentualnie zalej silnik jakimś tanim olejem pojeździj trochę i zobacz co będzie, wtedy zalejesz sobie silnik dobrym olejem i tyle.
  • Poziom 2  
    Witam
    Dzięki bardzo - uważam że można zamknąć temat :):)