Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVT5025 (wykrywacz metali)

21 Maj 2005 20:48 3793 3
  • Poziom 11  
    Witam,
    Niedawno złożyłem ten wykrywacz, i chyba coś mi nie wyszło, ponieważ puszkę po piwie widzi z odległości mniejszej niż 10 cm (w powietrzu).Z większymi przedmiotami też nie daje sobie rady. Sondę wykonałem zgodnie z opisem.
    Moja proźba: Czy któryś z Kolegów mógłby mi wyjaśnić dlaczego ten wykrywacz tak marnie się spisuje?. Czy możecie powiedzieć mi, jak w Waszych 5025 zmienia się częstotliwość przy zbliżaniu puszki do standardowej sondy?
    Pozdrawiam, Bobiq
  • Poziom 11  
    Witam
    Właśnie uruchomiłem avt-5025, działa poprawnie, cewkę wykonałem jak w opisie działa ale drobnicy nie widzi :-( np 1zł pln.
    Zrobiłem mniejszą fi 20 nawinełem więcej , odwijałem do czestotliwosci 30 khz
    1Zł widzi z 10 cm oczywiscie podaje w powietrzu .
    przyciski
    S-3 wyświetla czestotliwość
    S-4,5,6 ustawienie czułości
    S-1 ustawienie czestotliwości wzorcowej

Po uruchomieniu najlepiej przytrzymać ok. 1 s S-3 sprawdzić czestotliwość .Powinna być stabilna .
    Naciskamy S-1 i zaczynamy testy. :-)

Jak stabilny powinien być tego typu generator ?( skacze średnio co 1s o 1h zastosowałem dobrej jakosci C9 )

Proszę o sugestie

Za odpowiedzi z góry dziekuję

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Praktyczna sugestia to taka ,aby dać sobie spokój z BFO, to nie wykrywacz, ale namiastka dobra do szukania wielkich min w trawie.
    Jeżeli chcecie szukać i dobrze się bawić to tylko konstrukcja dynamiczna VLF, która 1zł sygnalizuje z ok 30cm, przy tym posiadająca dyskryminację żelaza.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Niestety ale musze sie zgodzić z przedmówca. Zrobiłem ten wykrywacz ale czułość jest niezadawalająca i strasznie mała stabilność częstotliwośći w moim przypadku choć zastosowałem styrofleks uniemożliwia jakiekolwiek sensowne poszukiwania