Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ośmiokanałowy wzmacniacz - Unitra Diora, lub podobny sprzęt

09 Kwi 2015 20:41 660 3
  • Poziom 10  
    Jest to też poniekąd prośba o identyfikację sprzętu.
    U kolegi, lata temu, zobaczyłem wzmacniacz/końcówkę mocy. Było to srebrne pudełko, szerokości mniej więcej połowy Radmora 5102, nieco wyższe, opatrzone nazwą Unitra Diora. Posiadało na froncie 8 potencjometrów suwakowych oraz włącznik, a według kolegi dysponowało mocą 8x40W.
    Teraz, po latach (kiedy nie mam już żadnego kontaktu z kolegą), poszukuję dokładnie czegoś takiego. Niestety nigdy nie udało mi się namierzyć modelu owego wzmacniacza.

Teraz przymierzam się do budowy zestawu głośnikowego 7.1, posiadam odziedziczoną po zmarłym wujku kolekcję kolumn, głównie ZGC-25, oraz głośnik Tonsil GDN30/120 wraz z niedokończoną ramą subwoofera, co przy niewielkim wkładzie pracy da się zrobić. Tylko... nie mam do czego tego podłączyć.
    Czy są jakieś alternatywy? Chciałbym mieć wszystko w jednym pudełku, ale też nie mam dużego budżetu - ok 450-500zł.

Niestety większość tego, co udało mi się znaleźć to są albo konstrukcje estradowe, wyposażone w końcówki o wiele za dużej dla mnie mocy, albo studyjne, montowane na szynach 19", a wszystkie sporo poza moim zasięgiem.

Jeśli powiecie - nie da się - to trudno, rozumiem. Mogę temat odłożyć na później, jak (jeśli) zwiększy się budżet.

Przewijając Allegro spotkałem również kilka amplitunerów 7.1 w granicach mojego budżetu (na przykład Onkyo tx-sr602e za 500zł z przesyłką), ale większość amplitunerów, jakie znalazłem to modele 8 Ohm (ZGC-25 są 4 Ohmowe). Do tego nie mam TV (i nie planuję), sygnał będzie szedł analogowo z komputera, więc nawet szkoda ekstra elektroniki.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 29  
    Do słuchania muzyki służy wzmacniacz stereo.
    (Amplituner KD też ale czytaj niżej)
    Muzyka puszczona na amplituner KD będzie ci tylko grała na 2 przednich kolumnach, stereo to stereo(2 kolumny/2 kanały - lewy i prawy), co innego kino domowe(dźwięk przestrzenny - format 5.1 i wyżej).
  • Poziom 10  
    Głośników nie chcę używać ani do słuchania muzyki (do tego mam Audiotechnikę ATH-M35, Radmora 5102 i ZGC-30), ani do oglądania filmów.
    Mam prawdziwe źródło dźwięku 7.1, pełne osiem kanałów, analogowych wyprowadzonych z odpowiedniej karty dźwiękowej (Xonar DX) - w tej chwili używam zestawu głośnikowego Creative Inspire 7.1 T7900 (cierpi na problem rozjechanego potencjometru głośności, ale to nieistotne). Ważne, że po prostu wiem, czego chcę i wiem, że będzie to działało, gdyż działa w tej chwili.

Tak jak w podlinkowanym przez Pablo1964 temacie, amplituner to pełno dodatkowej elektroniki, zupełnie niepotrzebnej dla mnie, a najmniej z tego wszystkiego wynalazki typu Dolby, DTS i podobne. Ośmiokanałowa końcówka mocy byłaby dla mnie najlepszym rozwiązaniem.

Wracając więc do tematu... Czy z tym budżetem mogę coś takiego nabyć?
    Ewentualnie ktoś widział ową Diorę i wie, co to za model?