Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pomiary sieci energetycznej - czym wykonać pomiary sieci w zakładzie pracy

michał elektromech 09 Apr 2015 21:26 1962 7
    michał elektromech
    Level 10  
    Panowie elektrycy,proszę o podpowiedź -
    jaki przyrząd kupić abym mógł wykonywać
    pomiary sieci elektroenergetycznej i pisać protokoły w firmie w której pracuję,
    w tej firmie jest kilka obrabiarek
    ,podnośnik 4-ro kolumnowy ,
    sprężarki 2 x 18kW w starcie bezpośrednim i kilka szlifierek ,
    montarzownic do opon, i wyważarek do kół.
    Śieć w w firmie jest w układzie TN-C , TN-S , TN-C-S .
    Proszę o "tańsze" wersje bo firma jest na garnuszku miasta czyli wiecznie biedna. Pozdrawiam Michał.
    Krzysztof Reszka
    Moderator of Electrical engineering
    A stosowne świadectwo kwalifikacyjne kolega ma . Bo mam wątpliwości .
    michał elektromech wrote:
    pomiary sieci elektroenergetycznej i pisać protokoły

I kolega wie co wchodzi w zakres tych pomiarów .
    michał elektromech
    Level 10  
    Kolego - LITOŚCI!!! rozmiar buta i kołnierzyka też potrzebny? Jakie pomiary sieci wykonuje się w firmach [potwierdzone stosownym protokołem] i czy i jakie uprawnienia są niezbędne, to specjalista elektryk wiedzieć musi.Jeśli tak mają wyglądać fachowe porady to nie traćmy dla siebie wzajemnie czasu - dziękuje.
    Proszę o opinie jak się się sprawują mierniki uniwersalne.
    Pozdrawiam Michał.
    Krzysztof Reszka
    Moderator of Electrical engineering
    Kolego bez emocji, napisałeś to w ten sposób że trudno się domyślić czy już umiesz mierzyć czy dopiero masz zamiar się nauczyć i zrobić papiery.
    Ty jako piszący natomiast powinieneś napisać jakie cię interesują rodzaje , bo określenie ;
    pomiary sieci elektroenergetycznej i

To tak obszerne określenie , więc nie dziw się moim pytaniom .
    michał elektromech
    Level 10  
    Kolego masz rację, ale ja naprawdę nie mam czasu na pisanie rzeczy oczywistych.
    Uprawnienia mam od ok. 18 lat ale fizycznie nie robiłem pomiarów ,zajmował się tym kolega z zewnątrz ale niestety zmarł parę dni temu. Na ten miesiąc mamy odbiór paru urządzeń "dozorowych" a niezbędnych protokołów brak. Muszę się szybko określić jaki miernik kupić aby móc wykonać pomiar skuteczności uziemienia, pętli zwarcia,izolacji,różnicówek i czego jeszcze to na razie nie wiem - muszę przejrzeć stare protokoły.Chodzi mi o podpowiedź co kupić aby się nie wpakować na minę.Na ewentualne doszkalanie będzie czas później.
    Pozdrawiam Michał.

Dodano po 15 [minuty]:

Zastanawiam się nad MPI serii 500 SONELA ale jest raczej drogi.
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Najpierw kup sobie normę PN-HD 60364-6:2008 Instalacje elektryczne niskiego napięcia - Część 6: Sprawdzanie, bo słownictwo którym operujesz świadczy o tym, że temat jest Ci mało znany. Wypadałoby sobie przypomnieć.
    michał elektromech
    Level 10  
    Cholera - "fachowiec "mi się trafił!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    dziękuje koledze K. R. Zamykam temat bo to nie ma sensu. Pozdrawiam Michał.
  • Helpful post
    Łukasz-O
    Admin of electroenergetics
    Cholera - "fachowiec "mi się trafił!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    dziękuje koledze K. R. Zamykam temat bo to nie ma sensu. Pozdrawiam Michał.

No i czemu tak ostro?
    Ja ze swojej strony polecam Metrel Eurotest 61557 z "przystawkami" w zależności od zapotrzebowania.