Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Wirpool ADP 4616 WH -

lolo.lolo 09 Kwi 2015 21:43 900 6
  • #1 09 Kwi 2015 21:43
    lolo.lolo
    Poziom 9  

witam,

Zmywarka jak w temacie
    mruga 11 razy i przerwa i tak w kółko - około dwóch tygodni temu porozkręcałem węże, poczyściłem wszystko, złożyłem z powrotem i zmywareczka chodziła, aż tu nagle znowu to samo :-(
    włączę program (lub zraszanie), pobiera wodę coś tam pobulgocze i wyskakuje błąd - wspomniane 11 mrugnięć - co to za błąd, spotkał się ktoś z takim czymś ???

0 6
  • Pomocny post
    #2 09 Kwi 2015 23:21
    PBK
    Specjalista AGD

F 11 - wada przełącznika wody/OWI.
    Znajduje się od na dnie zmywarki, pod sitami po prawej stronie. W przypadku membranowego trzeba go przeczyścić . W przypadku OWI wystarczy przeczyścić szmatką .

1
  • #3 10 Kwi 2015 07:47
    lolo.lolo
    Poziom 9  

dziękuję za odpowiedź

tylko jeszcze jedno-jak go namierzyć ? - można się dostać "z góry" od strony sitka czy trzeba od dołu (pod zmywarką)

0
  • #5 08 Gru 2015 20:33
    lolo.lolo
    Poziom 9  

witam,
    no i zmywareczka "padła" :-(
    Szczegóły:
    kod błędu: 4 mignięcia - czyli z tego co wyczytałem to zatkany odpływ
    Około 2 miesięcy temu miałem to samo - czyli 4 mrugnięcia - przeczyściłem cały odpływ oraz sitko z membranką i do tej pory wszystko śmigało OK aż do dzisiaj :-(

Dzisiaj znowu 4 mignięcia - zmywarka się uruchamia zaczyna zmywać i jak trzeba wypuszczać/zmieniać wodę staje (woda zostaje w środku w zmywarce). Przeczyściłem sitko z membranką oraz cały odpływ ale niestety nic pomogło.
    JAKIEŚ INNE POMYSŁY ???
    pozdro,

0
  • #7 11 Gru 2015 20:35
    lolo.lolo
    Poziom 9  

Stefciu_B napisał:
    Słychać pracę pompki wylewającej wodę? może jest zablokowana?

no właśnie nie było słychać ...
    rozebrałem pompkę, było w środku pełno szarej "mazi", po wyczyszczeniu i złożeniu wszystkiego do "kupy" zmywara narazie działa :-)

0