Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo x230 Tablet - Pęknięty dotyk. Jakaś rada?

09 Kwi 2015 22:20 1566 9
  • Poziom 6  
    Witam

Jak w temacie, pękł mi dotyk w Lenovo x230 Tablet.

Pytania:
    1) czy jest w PL jakiś spec co wymieni sam dotyk?

2) Czy jest jakiś soft który zdezaktywował by mi dotyk w wybranym miejscu?
    ryska jest w zasadzie nie widoczna i w niczym mi nie przeszkadza ale jak mam włączoną funkcję dotyku to kursor ucieka i ustawia się na pęknięciu.
    Efekt taki jakbym tam ciągle klikał. Gdybym mógł zdezaktywować tą część dotyku to mógłbym sobie podarować wymianę ekranu bo samego dotyku chyba się jednak nie da a pęknięcie jest z lewej strony ...

Tak na marginesie to długo się nie nacieszyłem zabawką a szkoda bo x41 i x61 były niezniszczalne.
  • Poziom 22  
    1 - Każdy dobry serwis tego dokona.
    2 - Nie ma.

PS. Na czymś trzeba zarabiać. Myślałeś, że tylko na sprzedaży tabletu ;)
  • Poziom 6  
    Czy możesz podać jakikolwiek serwis, który mi wymieni sam dotyk?
    Bo cały ekran to sobie mogę sam zamówić i wymienić.
  • Poziom 22  
    Wymiana dotyku to śliski temat i dla klienta i dla serwisu. Trzeba się liczyć, że coś może pójść nie tak i nie zawsze można mieć o to pretensje do wykonawcy. Trzeba wybrać serwis który się tego podejmie i przy okazji będzie posiadał ubezpieczenie. Sam wymieniam co kilka dni jakieś digitizery i czasami ręka się omsknie, a to klej stary przeszkadza, a to z nowym jest problem, tasiemka poleci, kurz zostanie, okruszek szkła, odcisk palca pod szybką zostanie, odklei się od temperatury po wymianie bo klej nie oryginalny, coś wpadnie pod mikrofibrę i porysuje ekran przy czyszczeniu. A klient wymaga i zły jeszcze, że drogo. Chcesz solidnie to trzeba bazować na doświadczeniu serwisu a za to się płaci. Na szczęście mam tą radość, że jak coś uszkodzę to mam skąd sięgnąć po nowe części. To nie jest łatwy kawałek chleba więc nie polecam nikogo.
  • Poziom 6  
    Dzięki, może poradzisz skąd wziąć sam dotyk?
    Jakie koszty samego dotyku?
    Z wymianą może sobie poradzę ;)
  • Poziom 36  
    O wymianie dotyku zapomnij i raczej malo ktory serwis sie za to wezmie. Tak jak pisal kolega omsknie sie reka zostanie slad na lcd i problem a i te podroby nie chca chodzic. Pozniej wiecej problemow niz zarobku a chlop chodzi i placze bo 2tys na zakup mial ale 50zl na dobry futeral juz bylo szkoda.
  • Poziom 6  
    to już ustaliliśmy i rozumiem sytuację w jakiej są serwisy, myślę że sam bym sobie to wymienił ale skąd wziąć sam dotyk to tego kompa?

To tylko potwierdza fakt, że jest potrzeba softu który wyłączy fragmenty dotyku.
  • Poziom 22  
    Nie piszę po złości, ale raczej sam byś sobie tego nie wymienił. Trzeba mieć nodpowiednie narzędzia i chemię. Zadanie prosto wygląda ale takie nie jest. Soft do wyłączania części digitizera nie istenieje i nie będzie istniał. Układ który nadzoruje sprzętowo pracę digitizera działa z jego całą powierzchnią i fizycznie odczytuje, że trzymasz palec (pęknięta szyba - co i tak jest dziwne bo digitizer jest w postaci folii naklejonej na szybę, folia razcej nie pękła). Dane w takiej postaci zostają przekazane do procesora więc i soft nic nie da. Odcięcie poszczególnych punktów digitizera też nie przyniesie efektu bo digitizer przestanie działać nie w polu kwadratu a w kształcie znaku "+" na ekranie. Podrabiany digitizer do kupienia na wschodnich portalach.
  • Poziom 36  
    Nie ma innej opcji niż wymiana. Jeśli chcesz wymienić cały LCD to zleć to jakiemuś serwisowi bo te chińskie podróbki albo działają albo nie. Albo po tygodniu coś im odbija i przestają pracować lub "szaleją". Tak to masz głowę spokojną.