Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gericom zawiesza się podczas uruchamiania

10 Apr 2015 07:21 612 9
  • Level 23  
    Gericom 14 lat
    Intel Pentium 4
    HD 40
    Był wgrany Win XP ale chciałem go sformatować od nowa.
    Robiłem to jakby standardowo ale ponieważ w tym laptopie jest problem z chłodzeniem podczas wgrywania XP laptop się wyłączył.
    W tej chwili po uruchomieniu dwukrotnie pojawia się czarne ekran z napisem Gericom mobile world i znakiem Intel inside i następuje zawieszenie.
    Przez moment kręci płytą z systemem w CDRW ale dalej zawiesza się.
    Restarty, naciskanie wszelkich klawiszy nie pomaga.
    W tej chwili nie żadnego systemu wgranego.
    Laptop wyłącznie do awaryjnego użytku ale chciałbym go mieć.
  • Level 16  
    Jak dawno była zmieniana pasta na prcesorze i jak to wygląda z czystością układu chłodzenia?
  • Level 23  
    procesor wymieniany ze dwa lata temu i smarowanie resztkami niestety.
    Wówczas przedmuchałem wentylator ale grzeje się wszystko bardzo. Nie mam możliwości sprawdzenia temperatur ale problem z chłodzeniem występuje na pewno!
    Czy to może być powodem?
  • Level 16  
    Niewątpliwie. Ściągnij jakiś Linux i odpal go z płytki, pomierz temperatury.
  • Level 23  
    wymieniłem pastę na procesorze i efekt jest taki, że laptop się odpala jak wcześniej ale ekran jest cały czas czarny, nawet na moment nic się nie pokazuje.
    Nie bardzo jest przy tej czynności co zepsuć, robiłem to dość standardowo.
    Nie wyłącza się i nie odpala płyty CD-R.
    Czy ilość nałożonej pasty może mieć jakiekolwiek znaczenie?
    Pewnie nie zatem jak mu pomóc?
  • Level 16  
    Nie bardzo jest co zepsuć? Zdziwiłbyś się. Pasty nie może być za dużo, nie może też być na samych brzegach procesora. Rozumiem że poprzednią dokładnie wyskrobałeś i wyczyściłeś teren przed nałożeniem nowej? Tak czy inaczej bardzo prawdopodobne że procesor pójdzie do utylizacji.
    Podaj pełną specyfikacje przede wszystkim.
    Spróbuj też przez usb linuxa odpalić.
  • Level 23  
    Trochę mnie wystraszyłeś wiec zmieniłem procesor na Celerona i laptop odpalił się do ukazania ikony Celerona.
    Ponownie zamontowałem Pentium ujmując trochę pasty i procesor odpalił się do ikony Intela.
    Próbowałem wypalić ISO na pendrivie ale niestety żadne programy zamontowane na moim PC włącznie z ultra ISO nie widzą penriva (dwóch różnych) - dlaczego? Nie doszedłem.
    Mam tylko wątpliwość czy mój laptop nie jest ustawiony wyłącznie na bootowanie z CD.
    Trochę ugrzązłem, bo wchodząc w Bios laptopa pokazuje się strona główna Biosu i praktycznie pozwala tylko klawiszem F12 zmienić na inną stronę i kompletnie nie reaguje na żadne inne klawisze.
    Może masz pomysł jeszcze co mogę na już?
  • Level 16  
    Update biosu przychodzi mi na myśl w tej sytuacji.RAM sprawdzałeś memtestem?
  • Level 23  
    Po wejściu do biosu ekran wygląda jak na foto 4, a po kliknięciu jedynego aktywnego klawisza F12 wygląda jak na foto 3. Dalej klikanie nic nie zmienia. Po minucie ekran robi się mleczny jak na foto. Dodam, że na dysku nie ma żadnego systemu, a jeszcze dwa dni temu był Windows XP ale go sformatowałem i chciałem zainstalować go ponownie i wówczas laptop mi się zrestartował w trakcie instalacji chyba przez przegrzanie.