Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka, Ariston LI661A - nieznany kod błędu

Mieszek77 10 Apr 2015 10:28 2901 3
    Mieszek77
    Level 2  
    Witam,
    mam problem ze zmywarką Ariston LI 661A. Urządzenie przestało sygnalizować zakończenie programu zmywania (dotychczas był to podwójny sygnał "beep-beep"). Zamiast tego zaczynają pulsować dwie lampki na panelu sterowania ("Rapid" oraz "Special pan cycle") i urządzenie "się wiesza" (nie reaguje na żadne przyciski). Reset polega na dłuższym odłączeniu zasilania. Instrukcja nie wymienia alarmu tego typu. Co może być przyczyną? Serwis Hotpoint'a na zadane pytanie odpowiedział: "Niestety tego kodu błędu nie mam opisanego."
    Pozdrawiam
    Mieszek77
    Level 2  
    Powodem (chyba) była grzałka w stanie agonalnym. Któregoś dnia padła całkiem, a po jej wymianie pierwotny problem ustąpił.
    drotom
    Level 9  
    Witam.Mam podobny problem Zmywarka nie domywa wiesza się , czy problem ustąpił po wymianie grzałki. Czy jest możliwość wymiany samemu czy trzeba wzywać ,,fachowca" Pozdrawiam.
    Mieszek77
    Level 2  
    Witam,
    tak, problem ustąpił po wymianie grzałki. Więc albo to sama grzałka była przyczyną opisanych wcześniej zachowań zmywarki albo coś w jej obwodzie. Co do wymiany to da się to zrobić samemu. Pozdrawiam.