Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność

dmnp 10 Kwi 2015 11:17 1695 10
  • #1 10 Kwi 2015 11:17
    dmnp
    Poziom 8  

Witam,
    jak w temacie ostatnio złożyłem nowego peceta, od samego początku mam ten sam błąd który jest w temacie. Żeby nie było że nic nie zrobiłem.

Komputer:
    i5-4690k stock chłodzenie zmienione
    Be Quiet 600W Pure Power L8 BOX
    MSI Z97-G43 (Z97 2xPCI-E DDR3)
    Seagate 1TB 7200obr. 64MB
    Crucial 8GB 1600MHz Ballistix Sport CL9
    ASUS Radeon r9 290 OC DCII

Przed reklamacją:
    Tak, po swoich testach zdecydowałem się oddać pamięć RAM na gwarancje, w memtest ponad 100 błędów. Pamięć wróciła i działa bardzo ładnie.

To nie wszystko miałem zapasową pamięć która oczywiście 100% jest dobra, mimo to problemy ze sterownikiem karty graficznej nie znikły, więc po tym co zrobiłem (za chwilę opiszę) rónież ją oddałem do reklamacji:

Większość z tych rzeczy zrobiłem pod dwoma systemami Win 8.1 oryginalny kupiony specjalnie do nowego komputera, za każdym razem całkowicie zupdate'owany oraz win 7 trial również pełny update.

Win 7 only: TdrDelay wartość 8
    -Wyłączałem AERO
    -DDU odinstalowywałem wszystkie pozostałości po sterownikach i instalowałem te ze strony producenta, najnowsze ze strony AMD oraz wersje BETA, różne kombinacje, instalacje ekspresowe, wyłącznie sterowniki obrazu itp
    -Update płyty głównej
    -Zwiększenie napięcia karty graficznej
    -Zmniejszenie taktowania pamieci i rdzenia karty graficznej

Po reklamacji:
    Reklamacja została uwzględniona, a karta wymieniona na nową, byłem szcześliwy że w końcu sobie będę mógł coś zagrać no i premiera GTA V za moment.

Tymczasem, problem wrócił identyczny.
    Zrobiłem mniej więcej to samo co wcześniej za wyjątkiem zmiany systemu, trochę mi się nazbierało danych i raczej będzie problem z formatem, ale jeżeli będzie konieczny zrobię.

Co do temperatur, są bardzo ok ZA wyjątkiem czegoś co nazywa się:
    GPU VRM Temperature1 w HWiNFO ta temperatura podchodzi czasami do 94stopni myślałem że może właśnie wtedy jest ten crash, ale nie pokrywa się to z padami, co więcej w poprzedniej karcie było to samo, ten model tak ma? Nie wiem też od czego jest ta temperatura, pamięci ? Generalnie w afterburnerze karta graficzna ma niższą nawet pod bardzo mocnym obciążeniem (słabe gry dużo FPSow, wymagające gry tyle fpsów ile się da)

Co do błędu

Kod: xml
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Gra dla przykładu ale to samo w każdej, mniej lub bardziej wymagającej
    Kod: xml
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Dodam jeszcze że przez ten czas jak karta była na gwarancji, grałem np. global offensive i/lub Dark oczywiście na dużo słabszych detalach i cały komputer zachowywał się stabilnie a potrafię przysiedzieć po 3h.
    Ja już nie mam pomysłu co mogę zrobić, mam nadzieje że wy na coś wpadniecie.

Został chyba tylko zasilacz i płyta główna...

Z góry wam dziękuje za pomysły.

EDIT:
    Wszystkie gry ze steam'a (żadnych piratów), sam steam również dba o dxy, netframeworki choć sam system też jakieś pobierał przy aktualizacjach.

EDIT2:
    Odpaliłem tym razem farcry 4 plus gpu-z z logowaniem statów, ja nie widzę nic nadzwyczajnego ale wklejam dla zasady, sterownik padł o 2015-04-10 01:53:28, logi z całej minuty 01:53. Dodam że nawet nie skończyłem intra do gry oglądać, właściwie to najpierw było intro (filmik) a później kontynuacja intra ale już gry nie z filmiku. Tak mi się wydaję.

Log z załaczniku

Belka nad tekstem, środkowy przycisk 'toggle text wrapping' żeby nie zawijało wierszy

Edit3:
    1. Opcje zasilania w Panelu sterownia
    Zaawansowane ustawienia planu, którego używasz -> Magistrala PCI Expres -> Zarządzanie energią -> Wyłącz
    -Nie pomogło

TdrDelay wrzucę i sprawdzę ale dopiero jutro.

PS. Na szybko jeszcze OCCT CPU, jutro dodam OCCT GPU i PowerSuply
    Dałem tylko na 7m, bo i tak nie było błędów, wszystko wzorowo pod względem stabilności.

Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność
    Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność
    Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność

Sorry za linki, ale nie cytuje swój post z innego forum i nie mogę nic załączyć, a nie mam punktów.

0 10
  • #2 10 Kwi 2015 11:24
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Wykonaj test GPU w programie OCCT (minimum kilka minut) i daj screeny powstałe po zatrzymaniu testu.

- Czy aktualizowałeś bios płyty gł?
    - Czy aktualizowałeś bios karty graficznej (jeśli dostępny)?

0
  • #3 10 Kwi 2015 11:39
    dmnp
    Poziom 8  

Około 17 będę w domu wtedy wstawię z karty graficznej logi.

Co do biosu płyty głównej, tak chyba nawet pisałem w poście do aktualnej o ile mnie pamięć nie myli H80.

Co do biosu karty graficznej, nigdzie nie znalazłem aktualnej dla mojej karty, w narzędziu od MSI jest wersja biosu grafiki ale nie wyszukuje nowej (nie wiem czy szuka). Gdzie mógłbym znaleźć jaka jest aktualna ?

PS. Może pomoże załącznik z GPU-Z ?
    Poprawiłem temat.

0
  • #4 10 Kwi 2015 18:38
    dmnp
    Poziom 8  

Mam nadzieje że nie dostane ostrzeżenia za post pod postem. Nowe informacje plus chęć podbicia posta.

TdrDelay nic nie dał.

Co do BIOSU grafiki:
    MSI Live Update pokazuję mi 015.041.000.002.000000
    W GPU-Z 015.041.000.002.000000 ( 113-AD63300-103 )
    Znalazłem dwa linki jeden starszy ta druga część *-101 oraz nowszą ( tak mi się wydaje )
    //techpowerup.com/vgabios/159123/asus-r9290-4096-140604.html
    a więc końcówka -104 zakładam że im większy tym świeższy.
    Prawdę pisząc jednak wolałbym zostawić opcje podmiany BIOSU na koniec, bo zwyczajnie się boje ;) Karta nie była tania, gwarancja nie przepadnie w razie problemów ?

Test OCCT GPU, bez błędów przeszedł cały test (30m, 1m,5m idle)
    FullHD, max 100fps

Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność

Z góry dzięki za sugestie

0
  • #5 10 Kwi 2015 19:58
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Z testów OCCT wynika, że masz duży spadek napięcia podczas obciążenia, ale nadal jest w normie.

Jeśli wyszedł nowszy bios, to mogli w nim poprawić jakieś błędy - należy go wgrać.

0
  • #6 10 Kwi 2015 21:14
    dmnp
    Poziom 8  

Czyli pomimo że jest duży mogę to tak zostawić ?

Pojawił się nowy błąd i choć mogłem coś tam zmieniać jak ten TdrDelay, nie wydaje mi się żebym zrobił coś mocno ingerującego pomimo to w Daying Light błąd
    Dostęp aplikacji DyingLightGame do sprzętu graficznego został zablokowany.
    To samo z Counter-Strike Global offensive
    Oczywiście dalej pojawiają się też
    Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.
    Jednak poprzednio zamiast dostępu widniała też informacja o odzyskaniu sprawności.

Po tym szaleństwo ( screeny niżej ) , jakieś totalne artefakty wreszcie na karcie graficznej miałem tylko Czarny ekran -> Monitor Brak sygnału wyłącznie -> Czarny ekran (jak gdyby złapał by jakiś sygnał) -> Monitor brak sygnału -> x3/4 Restart

Bios się ładował (zmieniłem na zintegrowana kartę graficzną i chodzi teraz ) pod karta graficzną nic.

Obiecane screeny:
    PS. Czy one świadczą typowo o karcie czy może np PCIE od płyty głównej albo jednak ten zasilacz ? Przypominam że to podobno nowa karta graficzna którą mi przydzielono po uwzględnieniu poprzedniej reklamacji, można mieć takiego pecha ?
    Wszystkie zdjęcia słabe, a te przy ciemnym ekranie robione słabszym telefonem bo akurat musiałem gadać przez swój telefon i w pośpiechu robiłem innym.

Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność

0
  • #8 10 Kwi 2015 22:03
    dmnp
    Poziom 8  

Z kartą będzie słabo w poprzedni pecet nie jest na tyle długi i jego zasilacz nie pozwoli na podłączenie tej grafiki, nie wiem gdzie to przetestować w tej chwili.

Co do napięcia
    Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność

Podczas obciążania procesora, nic się nie zmienia, podczas testy grafiki tyle że zintegrowanej, bo radona nie mogę odpalić, napięcie 12V z 12.21 spada do 12.19/12.18

Wracając do mojego pytania o PCIE może to być racja czy cała płyta by wtedy dawała o sobie znać.
    Chciałem przełożyć grafikę do drugiego PCIE (2x16) ale ten slot niżej ma mniej miejsca przez szufladki na dyski i nie wejdzie a niestety jest nitowana

Mogę jeszcze coś zrobić, wstępnie na co pada wyrok? Jak na tą grafikę postaram się gdzieś ją przetestować. Jeszcze zaraz pobawię z drugim dyskiem zainstaluje tam jakiegoś linuksa albo 7 na szybko.

0
  • #10 11 Kwi 2015 20:43
    dmnp
    Poziom 8  

Informacyjnie:
    Wywlekłem bebechy z innego peceta zostawiając zasilacz (stary nie pozwoliłby na podłączenie takiej grafiki) plus pamięć ta 4GB która właściwie była pod tym pecetem, ale dodałem ją do nowego.

Pod obciążeniem gry chodziła 2h30m na mniejszej ilości fpsów (120-170) dlatego że to ubuntu i openGL ale chodziła, spróbuję obciążyć jeszcze inna grą która też powodowała problemy a następnie zainstaluje windowsa 7 i sprawdzę ponownie.

Dodatkowo podłączyłem jeszcze wcześniej do nowego peceta stary dysk z tym ubuntu, było to samo, 5 minut i crash jedne co się różniło to to że przy tym crashu grafika nagle odpaliła wiatraczki od grafiki na moje na 100% po restarcie wszystko było OK.

BIOSu jeszcze nie aktualizowałem od karty graficznej.

Wychodzi więc na to że:
    Grafika, pamięć, zasilacz jest OK bo chodzi dobrze.
    Procesor z nowego obstawiam że też jest OK, bo podczas miesiąca w którym grafika była na reklamacji był obciążany razem ze zintegrowaną grafiką bardzo i długo.

Czyli zostaję dysk dla mnie mało wiarygodne żeby coś z nim było nie tak (plus brak błędów), oraz płyta główna można ją jakoś przetestować ?

0
  • #11 12 Kwi 2015 23:27
    dmnp
    Poziom 8  

Na windowsie 7 z SP1 z nie do końca doprowadzoną aktualizacją, sterownikiem z AMD i tymi service packami, directami które doinstalował steam do gry, gra chodziła ponad 2h (dying light) gdzie wcześniej na nowym PC chodziła maksymalnie 7m.

Jeżeli chodzi o konfiguracje to tak jak w przypadku linuksa, stara płyta, stary pecet, stary dysk, nowa grafika, nowy zasilacz.

Do tego dochodzi oczywiście sprawna nowa pamięć RAM oraz nowy procek.

Próbowałem różnych konfiguracji pod nowym pecetem zarówno od strony oprogramowania jak i sprzętu, w każdej z nich wspólna była tylko płyta główna, na nią więc stawiam.

Model w pierwszym poście, w teorii powinien sobie poradzić z tą konfiguracją.

Mam zamiar odesłać ja na reklamacje, pytanie tylko co mam wpisać?
    Nie wiem jak określić że grafika pod tą płytą działa tylko jeżeli jest niemal nieużywana zaś w trybie 3D lub obciążeniem gier już nie.
    Problemy z chipsetem, mostkiem południowym, po prostu niestabilność ?

Z góry dzięki.

0