Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator VARTA 63Ah 610a czy TOPLA 66Ah 570A

rejestration 10 Kwi 2015 11:50 1482 4
  • #1 10 Kwi 2015 11:50
    rejestration
    Poziom 2  

Witam,

Padł mi akumulator samochodowy i potrzebuję pomocy w doborze nowego.

Jeżdżę VW Golfem V 1.9TDI 105KM. Oryginalnie zamontowany akumulator to VARTA 12V 61Ah 330A DIN 540A EN/SAE. Akumulator był używany od nowości czyli od 2008r. czyli 7lat, więc dosyć dobry wynik.

I teraz pytanie: który z poniższych akumulatorów doradzilibyście aby wybrać?
    1.) VARTA 63Ah 610A (295zł)
    2.) TOPLA 66Ah 570A (260zł)

7 letnia wytrwałość dotychczasowego akumulatora Varty i renoma tej firmy na rynku nakazywałaby wybrać kolejną baterię tej właśnie firmy. Znajomy elektromechanik podpowiedział mi z kolei, że według jego rozeznania warte uwagi są akumulatory Topla, bo jakościowo bardzo dobre i w przystępnej cenie. Z kolei w jednej z większych lokalnych hurtowni motoryzacyjnych, powiedziano mi że kiedyś Topla faktycznie była dobra, teraz już trochę mniej i dlatego oni z nimi już nie współpracują i polecają Vartę. Co robić?

Dodam, że różnica cenowa 35zł nie stanowi dla mnie jakiegoś priorytetowego kryterium. Jeżeli coś ma być dobrej jakości, to wolę zapłacić te parę groszy więcej.

Zależy mi na czasie. Doradzicie coś?

Pozdrawiam.

Moderowany przez Pawel wawa:

Poprawiłem pisownię jednostek.

0 4
  • #2 10 Kwi 2015 12:04
    nasty_photon
    Poziom 22  

A jak wyglądają warunki gwarancji na te produkty?

1
  • #3 10 Kwi 2015 12:16
    rejestration
    Poziom 2  

nasty_photon napisał:

Szczerze mówiąc nie wiem, ale domyślam się że gwarancja jest standardowa producencka 24m-ce

0
  • #4 10 Kwi 2015 12:46
    nasty_photon
    Poziom 22  

rejestration napisał:
    nasty_photon napisał:

Szczerze mówiąc nie wiem, ale domyślam się że gwarancja jest standardowa producencka 24m-ce

Co to znaczy standardowa producencka 24m-ce? Nie ma czegoś takiego, jak "standardowa" gwarancja zarówno w sensie czasu trwania jak i warunków gwarancji. Gwarancja to świadczenie dobrowolne - warunki i czas trwania mogą być dowolne - nawet 3 dni od kupna. Dlatego ważne jest, abyś sprawdził ile wynosi okres gwarancji oraz jakie są WARUNKI, tzn. za jakie wady odpowiada producent, i jakie musisz spełnić warunki aby została ona uznana (np. instalacja w odpowiednim punkcie sprzedaży, sprawne ładowanie, etc.)
    Polacy nie mają żadnego pojęcia o prawach konsumenta, dlatego są i będą dymani przez sprzedawców i producentów.

0
  • #5 10 Kwi 2015 12:53
    bodom
    Poziom 30  

Wybierz ten cięższy. I nie sugeruj się tak bardzo prądami rozruchowymi (570A czy 610A)

1