Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Master - Odmowa gwarancji nowe auto 2015 r

klimas89 10 Apr 2015 13:10 4002 7
 • #1
  klimas89
  Level 10  
  Witam Wszystkich
  Mam bardzo poważny problem. Kupiłem w lutym nowe auto Renault Master plandeka 10 pal przy którym przy przebiegu 2800 km pojawił się problem, nie miał mocy i zapaliły się wszystkie kontrolki. Auto zostało ściągnięte przez Asistans do najbliższego serwisu, gdzie stwierdzili przegryzienie wiązki kabli przez jakiegoś szkodnika. Naprawy musiałem dokonać na własny koszt, w tym też serwisie kierowca zgłosił, że jest dziwny zapach jak spalonym sprzęgłem, sprawdzili to wszystko niby było OK i puścili kierowce w trasę. Zrobił kolejne 700km, przy przebiegu 3500km nagle coś strzeliło i zablokowały się wszystkie biegi. Ponownie kierowca wezwał Asistans i ściągnięto auto na serwis. Po 1.5 tyg oczekiwaniu dostałem telefon, że gwarancja nie została przyznana. Stwierdzili, że uszkodzenie jest z winy użytkownika (kierowca jeździł na uszkodzonym sprzęgle, wrzucał na siłę biegi i została przez to uszkodzona skrzynia biegów)
  Byłem z tym u prawnika wysłał pisma do RP i do firmy leasingowej, każdy milczy od 1.5 tygodnia. Nie wiem co robić, auto powinno jeździć i zarabiać. Od 3 tygodnia stoi na serwisie a leasing trzeba płacić.
  Proszę o jakieś wskazówki i pomoc. Może ktoś miał podobną sytuację?
 • #2
  leonov
  Level 42  
  Jeżeli prawnik nie pomógł, to raczej my też nie będziemy w stanie. Zostaje ci sąd.
 • #3
  klimas89
  Level 10  
  Sąd to moim zdaniem opcja ostateczna. Myślałem żeby to zgłosić do TVN Turbo. Auto ma przejechane dopiero 3500km od nowości.
  Sprawa jest bardzo dziwna i trudna.
 • #4
  Karrambaktm
  Level 10  
  na pewno nabranie rogłosu by pomogło w tej sytuacji , ale taki chory kraj wiec tu nic nie poradzisz tylko sąd
 • #5
  leonov
  Level 42  
  klimas89 wrote:
  Myślałem żeby to zgłosić do TVN Turbo
  Warto spróbować.
 • #6
  nasty_photon
  Level 22  
  klimas89 wrote:
  . Stwierdzili, że uszkodzenie jest z winy użytkownika (kierowca jeździł na uszkodzonym sprzęgle, wrzucał na siłę biegi i została przez to uszkodzona skrzynia biegów)


  Dziwne, bo przecież na sprzęgło też jest gwarancja. Skoro wada materiałowa sprzęgła spowodowała uszkodzenie skrzyni biegów to gwarant też odpowiada za następstwa usterki sprzęgła, czyli uszkodzenie skrzyni.
  W każdym razie, jak inni napisali: tutaj nie za bardzo można cokolwiek doradzić, pozostaje prasa specjalistyczna ew. telewizja a podjąć kroki sądowe i tak chyba będziesz musiał. Im wcześniej złożysz pozew tym szybciej sprawa się zakończy. Dokumentuj teraz wszystkie rozmowy, te telefoniczne nagrywaj, rozmawiaj z dyktafonem w kieszeni, zacznij dociekać na jakiej podstawie stwierdzili, że to sprzęgło się popsuło i jak mają zamiar udowodnić, że kierowca wiedział o tym, że sprzęgło jest uszkodzone.
 • #7
  wikia55
  Level 18  
  Czy jest ślad tego że kierowca zgłosił swąd?
  Czekaj na odzew z RP
 • #8
  klimas89
  Level 10  
  wikia55 wrote:
  Czy jest ślad tego że kierowca zgłosił swąd?
  Czekaj na odzew z RP


  Tak jest. Dzisiaj dostałem telefon, że jednak naprawa odbędzie się w ramach gwarancji. Sprawa na szczęście skończyła się dobrze. Dostali pismo, że sprawa trafi do telewizji a później do sądu i to chyba pomogło.

  Dzięki za pomoc