Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wycena za podłączenie instalacji.

10 Kwi 2015 14:44 2397 26
 • Poziom 10  
  Witam, jakiś czas temu elektryk/kolega robił mi instalację siły. Nie byłoby w tym nic dziwnego iż fakt ze do dzisiaj nie mogę się doprosić go o fakturę, poza tym po robocie chciał mi dać pełno jakiś gratów, dlatego myślę ze za dużo wziął za robotę i głupio mu samemu przed sobą.

  Proszę was o orientacyjna wycenę instalacji, później napiszę ile zapłaciłem.

  Wycena za podłączenie instalacji. Wycena za podłączenie instalacji. Wycena za podłączenie instalacji. Wycena za podłączenie instalacji. Wycena za podłączenie instalacji. Wycena za podłączenie instalacji. Wycena za podłączenie instalacji. Wycena za podłączenie instalacji. Wycena za podłączenie instalacji. Wycena za podłączenie instalacji.
 • IGE-XAO
 • Admin Elektroenergetyka
  I na co Tobie teraz ta wiedza.
  Na podstawie tych zdjęć nikt nie oszacuje kosztów robocizny i materiałów. Ja żadnej instalacji nie widzę.
  Możesz sobie orientacyjnie wyliczyć z KNR-ów. Jednak nie znając stawki roboczogodziny elektryka i cen materiałów z tamtego okresu marnie to widzę.
  Poza tym nie ma już czegoś takiego jak cena umowna, według prawa wykonawca daje cenę taką jaką chce, natomiast inwestor ma prawo zgodzić się lub nie.
  Podpisywałeś jakaś umowę z elektrykiem?
 • Poziom 10  
  Instalacja była robiona nie tak dawno a więc 3 miesiące temu. Chodzi ogólny koszt wyszacowania. Sprawdzałem w internecie części to kosztują one parę złotych, ja rozumiem ze to wszystko robi kwotę ale z tych części wychodzi kilkadziesiąt złotych a nie tysięcy.

  Chodzi o ogólne wyszacowanie wartości. Zdjęcia mogą być nie do końca wyraźnie więc opiszę co jest i zostało zrobione. Elektryk pracował w sumie 2 dni. Najpierw zamontował skrzynkę na licznik (mówił ze sama skrzynka kosztowała 600 zł) został zrobiony na górze hak, i poprowadzone kable w osłonie do góry 6 m i na bok do innego pomieszczenia 12 - 14 metrów, w drugim pomieszczeniu znajduje się rozdzielnia z widocznymi na zdjęciach elementami i to wszystko. Instalacja na najmniejszy przydział mocy czyli 14 KW.

  Przecież chyba jesteście wstanie określić wartość tych części ? Nie wierze żeby przez okres 3 miesięcy te części uległy jakimś gwałtownym zmianom cenowym.
 • Specjalista elektryk
  emirek1998 napisał:
  Sprawdzałem w internecie części to kosztują one parę złotych

  Robociznę pomóż x 2 i dodaj materiał oraz sprzęt i będziesz miał kwotę.
  A było wcześniej sprawdzić w internecie?
  PS
  Szkoda, że nie ma funkcji czasowego umieszczania wpisu.
 • Poziom 10  
  Ja tego nie mogę pojąć ? Na prawdę macie problem z odpowiadaniem na pytania ?
  Moderowany przez kkas12:

  3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.
  Proponuję powstrzymać się z tegob typu uwagami.


  Jeżeli ktoś postawiłby przede mną wytłoczkę jajek to mu powiem ze cena się waha w graniach 12 - 20 zł i dziękuje, z czym macie problem ? Nie obchodzi mnie koszt robocizny mam to w d**pie, chce wiedzieć ile kosztowały części orientacyjne bo mi facet faktury nie dał, czy to takie trudne do zrozumienia ? Nie wiem jaki to jest kabel dlatego podałem wam obciążenie, a instalacja nie była robiona na wyrost. Dobrze wiemy ze wystarczy tylko rzucić okiem żeby powiedzieć ile to jest warte, nie wiem czemu macie z tym problem.
 • Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci
  Łukasz-O napisał:
  No dobra, cena za całość 2.500zł + VAT
  Po raz pierwszy... Po raz drugi.... Kto da więcej??? :D


  Z projektem, pomiarami, robocizną, uruchomieniem i osprzętem? :D
 • Poziom 10  
  No i po co sobie kpiny robisz ? Myślisz ze jesteś fajny ? Tobie powinien moderator dać ostrzeżenie.
  Moderowany przez kkas12:

  3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.

  Kolego dzisiejszy dzień powinien być dniem zadumy nad kruchością ludzkiego życia a nie dniem parcia do konfrontacji osoby z roszczeniową postawą usiłującej przy okazji obrażać innych uczestników.
  Więc nie prowokuj moderatorów swymi tekstami i w dodatku pisząc im co mają robić.


  Pytałem się o same części a nie o całość. Nie mogę znaleść tej konkretnej skrzynki na licznik, ale podobne kosztują 200 - 300 zł także na razie do 600 zł daleko. Sam świadczyłem usługi z zakresu napraw elektronicznych i brałem uczciwe stawki, nie chodzi mi o ocenę ile wziął tylko pytam się ile kosztowały same części. Ta druga rodzielka która mam w garażu kosztuje około 50 zł, różnicówka 80 zł a reszta to kosztuje grosze. Ile mogą kosztować te osłony na kable ?

  Sam prowadzę firmę i nie wyjeżdżajcie mi z projektami i innymi bzdurami, dobrze wiemy jaka jest sytuacja w Polsce i jak się żyje, jak jesteś za drogi to nie masz zleceń i tyle. Śmieszy mnie to bo robię to samo co Wy tylko innej branży, ciekawe jak Wy cwaniaki walczycie o swoje. Tu się mądrujecie a sami biednemu Panu Kaziowi cenę za podłączenie gazu czy tam czegoś urywaliście. Polska to taki kraj, każdy ponad każdym.
 • IGE-XAO
 • Pomocny post
  Specjalista elektryk
  emirek1998 napisał:
  Pytałem się o same części a nie o całość.
  Najlepiej zapytać o to w hurtowni elektrycznej. Na zdjęciach nie widać przekroju przewodu i wielu innych elementów, które pewnie elektryk musiał zamontować.

  emirek1998 napisał:
  różnicówka 80 zł
  Gdzie kolega kupuje RCD 3f z Eatona po 80 zł? Jak będę potrzebował, to chętnie tam kupię.
 • Poziom 10  
  haneb napisał:
  Według cen internetowych koszt materiału na mniejszą rozdzielnicę to około 250zł.

  Z cennika Emitera 2013r. i numerku 2715 na naklejce mamy: Obrazek
  Chociaż ceny pewnie niższe o 30%.


  Dziękuje Ci dobry człowieku. Tu na prawdę nie chodzi o to żeby facetowi z gardła każdy grosz wyliczać tylko nie rozumiem takiego zachowania, fakturę przecież muszę mieć jako dokument, no i to dziwne zachowanie... Sam sobie gościu stworzył taką sytuacje, jakbym dostał fakturę do łapy było by inaczej a tak to myślę ze chce coś ukryć.

  Dodano po 5 [minuty]:

  TWK napisał:
  emirek1998 napisał:
  Pytałem się o same części a nie o całość.
  Najlepiej zapytać o to w hurtowni elektrycznej. Na zdjęciach nie widać przekroju przewodu i wielu innych elementów, które pewnie elektryk musiał zamontować.

  emirek1998 napisał:
  różnicówka 80 zł
  Gdzie kolega kupuje RCD 3f z Eatona po 80 zł? Jak będę potrzebował, to chętnie tam kupię.


  http://elektro-hurt.com/opis/id,1993123/from,ceneo/

  Poszukaj sobie w necie, jest tego pełno, ja wczoraj szukałem stycznik są po 100 zł a używki albo leżaki niektórzy oferują nawet po 20, 40 zł to jakiś mało ważnych zadań mogą być, nie trzeba przepłacać.
 • Pomocny post
  Admin Elektroenergetyka
  emirek1998 napisał:
  No i po co sobie kpiny robisz ? Myślisz ze jesteś fajny ? Tobie powinien moderator dać ostrzeżenie. Pytałem się o same części a nie o całość.


  A po te części trzeba jeszcze pojechać, przywieźć i wyładować. To też kosztuje i wlicza się w kosztorys.
  No ale to przecież powinieneś wiedzieć skoro prowadzisz działalność i naprawiasz sprzęty :D
  Nikt nie wie za ile Twój kolega kupił materiał. Może sprzedał swój który miał?

  Zakładam 1.500zł za materiał (bo nie chce mi się liczyć dokładnie), plus dniówka 500zł i wychodzi 2.500zł +VAT.
  Jak chcesz dokładną wycenę, prześlij mi obmiar i projekt. Oczywiście fakturę VAT za kosztorys wystawię.

  A swojego elektryka postrasz US - fakturka za robotę będzie niebawem :D
 • Poziom 10  
  Chłopaki, chce żebyś my się dobrze zrozumieli. Próbujemy z ojcem ustalić ile konkretnie zapłaciliśmy, bo było to tak robione od dupy strony bo to kolega ojca i on załatwiał z nim Ja z ojcem i się wszystko trochę rozjechało. Ojciec twierdzi ze dał mu 2100 zł a Ja przecież dawałem gościowi tysiąc złotych zadatku, tak ze wychodziło by ze dostał 3100 zł ale to dopiero ustalamy bo się nam zrobił trochę bałagan w papierach. Rozmowa odnośnie instalacji była przeprowadzana kilka krotnie, Ja mówiłem żeby mi nie tłumaczyć co ile kosztuje tylko powiedzieć mi ile mam kasy na to wyłożyć.

  Cały temat z ZE miał mnie kosztować 3 tys złotych. Teraz była obniżka i wyszło za napowietrzną instalacje 100 m ze trzeba będzie zapłacić 500 zł z groszami chyba 550 zł czy jakoś tak, po prostu jest obniżka. Już chyba rok czasu załatwiam z tym prądem i panowie byli już oglądać miesiąc temu, mieli już podłączać i do dzisiaj ich nie ma, nie wiem na co czekają, chyba na ładna pogodę, ale to już pomijam.

  Także całość kosztowałaby mnie nie 3 tyś jak było gadane tylko obecnie 3650 zł a wcześniej przed obniżką jak było ustalane (było 110 zł za 1KW) to by wyszło za 14 kw 1540 zł do ZE + 3100 zł to by dało 4640 zł.

  Ja nie miałem zamiaru gościa tak rozliczać ale teraz to nie wiemy czy mamy go traktować jako dobrego kumpla czy
  Moderowany przez kkas12:

  3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.

  Zakonotuj sobie kolego, że to był przedostatni wpis moderatora.


  Sam sobie stworzył nie jasną sytuacje tym głupim zachowaniem i gadaniem. Ja chce mieć instalacje zrobioną a nie stare ciuchy inne graty.

  Ale sami widzicie ze jeszcze przed samą robotą była mową : zamkniesz się w 3 tys w całości, a wtedy do samego zakładu musiałbym zanieść 1540 zł to wyszło by ze za domek powinno wyjść jedynie 1537 zł a wyszło więcej, zresztą sami widzicie ze ceny spadły, poza tym mamy tu hurtownie na wsi i sami mieliśmy duże upusty a on jako elektryk ma to jeszcze taniej, taniej niż w necie, ale to już jego sprawa. Mnie chodzi tylko o dotrzymanie słowa, bo nie lubię jak się robi ze mnie wariata.
 • Admin Elektroenergetyka
  Nie wiem, ja nic z tego nie rozumiem - szklanej kuli nie mam :|

  Elektryk na pewno liczył za swoją robotę - co go interesują koszty związane z opłatami do ZE? Może podał orientacyjne koszty?
  Jak się nie podpisuje umowy, nie kolekcjonuje pokwitowań, to tak niestety jest.
  Obawiam się, że trudno będzie dociec, co i za ile kupił.

  Jeśli jego robota miała kosztowć z materiałem 1537 zł (tak zrozumiałem) oznacza to, że zrobiłby praktycznie za darmo.
  Ja tam jeszcze widzę uziemienie i pewnie wbijane Galmary.

  O sprawach czysto technicznych nie dyskutuje, bo do kilku rzeczy można się przyczepić.
 • Pomocny post
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Galmarów nikt nie wbija na oko więc tu jest dodatkowa robota z pomiarem. 2500zł+VAT jest baaaardzo promocyjnie policzone.
 • Specjalista elektryk
  emirek1998 napisał:
  Cały temat z ZE miał mnie kosztować 3 tys złotych.

  Co masz na myśli pisząc ZE? Mylisz pojęcia. Opłata przyłączeniowa jes Twoim kosztem i nie ma nic wspólnego z robotami które jako Odbiorca musisz wykonać w celu przyłączenia. Czytaj ze zrozumieniem zakres obowiązków w warunkach i umowie przyłączeniowej.
  emirek1998 napisał:
  Także całość kosztowałaby mnie nie 3 tyś jak było gadane tylko obecnie 3650 zł a wcześniej przed obniżką jak było ustalane (było 110 zł za 1KW) to by wyszło za 14 kw 1540 zł do ZE + 3100 zł to by dało 4640 zł.

  emirek1998 napisał:
  Ale sami widzicie ze jeszcze przed samą robotą była mową : zamkniesz się w 3 tys w całości, a wtedy do samego zakładu musiałbym zanieść 1540 zł to wyszło by ze za domek powinno wyjść jedynie 1537 zł a wyszło więcej, zresztą sami widzicie ze ceny spadły, poza tym mamy tu hurtownie na wsi i sami mieliśmy duże upusty a on jako elektryk ma to jeszcze taniej, taniej niż w necie, ale to już jego sprawa.

  Kolejny błąd w rozumowaniu i pojęciu kompetencji Dostawca-Odbiorca. Wybacz, ale nie wiesz o czym piszesz.
  Łukasz-O napisał:
  Jeśli jego robota miała kosztowć z materiałem 1537 zł (tak zrozumiałem) oznacza to, że zrobiłby praktycznie za darmo.

  Dokładnie, masz rację. Bzdura.
  emirek1998 napisał:
  Sam prowadzę firmę

  Skoro tak to wiesz pewnie, że cena dla Ciebie w sklepie/hurtowni jest niższa od ceny dla Kowalskiego.
  Podobnie wygląda sytuacja elektryka. Robocizna z materiałem inaczej kosztuje niż sama robocizna z materiałami inwestora. Kapujesz?
  emirek1998 napisał:
  Sam prowadzę firmę i nie wyjeżdżajcie mi z projektami i innymi bzdurami, dobrze wiemy jaka jest sytuacja w Polsce i jak się żyje, jak jesteś za drogi to nie masz zleceń i tyle. Śmieszy mnie to bo robię to samo co Wy tylko innej branży, ciekawe jak Wy cwaniaki walczycie o swoje.

  No to wiesz pewnie, że DG prowadzona jest w celu uzyskania zysku a nie straty. W tej sytuacji powinieneś zadbać o aspekty formalno-prawne na papierze zanim elektryk wszedł na budowę. Dzisiaj to możesz sobie pierdnąć.
  emirek1998 napisał:
  Nie byłoby w tym nic dziwnego iż fakt ze do dzisiaj nie mogę się doprosić go o fakturę, poza tym po robocie chciał mi dać pełno jakiś gratów, dlatego myślę ze za dużo wziął za robotę i głupio mu samemu przed sobą.

  Elektryk faktury Ci nie wystawił bo robota nie jest skończona. Pozostaje jeszcze wykonać pomiary po podaniu napięcia przez Dostawcę.
  Jakie to graty chciała Ci dać? Worek po gipsie? Padniętą wiertarkę? A może złamaną szpachlę?
  Sorry za ironiczny post ale nerw mnie poniósł po analizie całego wątku.
 • Poziom 10  
  Widzę ze wywiązała się nie potrzebna dyskusja, dlatego cały czas przypominam ze tematem było oszacowanie samych materiałów bez robocizny.

  Dziękuje wszystkim którzy podali jakieś kwoty i odnieśli się pozytywnie do całej sprawy.

  Tak jak tłumaczę po raz setny sama kwota nie była dla mnie powodem do rozważań, muszę dojść do porozumienia z ojcem bo nie wiem ile on mu w końcu zapłacił, ale mowa była o 2100 zł zakładając ze materiały faktycznie wyszły 1500 zl to wziął 700 zł za robotę. Nie jestem elektrykiem ale uważam ze to jest dobra cena i nie mam zastrzeżeń co do niej. Chłopak musiał 2 razy przyjechać i będzie musiał przyjechać po raz 3 na podłączenie i podbicie papierów.

  Rozmawiałem ze znajomym który jest w tej sprawie obiektywny i powiedział mi ze płaci się za gniazdko, od punktu np 600 zł i to nie ma znaczenia czy to gniazdko ma 3 czy 10 metrów, ja to rozumiem.

  Wiecie o co mi chodzi ? Chce wiedzieć po prostu za co płace. Elektryk obiecał fakturę na materiały a jej nie dał. Być może jest zapracowany ale powinien nam o tym powiedzieć, a nie robić uniki. Tak jak wam mówiłem sam sobie stworzył niepotrzebnie dziwną sytuacje, jak by dał fakturę od razu i nie gadał o rzeczach to uznał bym sprawę za zamknięta i nie pisał tego tematu.

  Nie miejcie mi za złe, ze chce wiedzieć za co płace, mieliśmy kiedyś taki przypadek ze podłączaliśmy wodę do domu, facet był tak bezczelny ze policzył nawet rów który sami wykopaliśmy, byliśmy w szoku po prostu nie pamiętam ile on za tą wodę chciał, ale gadał z pamięci i z jakiś małej karteczki, ojciec zażądał faktury i z docelowej kwoty zrobiła się połowa, nie miejcie do mnie więc pretensji ze chce wiedzieć na czym stoję.

  Jeżeli 2100 zł to rewelacyjna cena to chwała mu za to i wyrazy uznania, ale powinien powiedzieć co ile kosztowało, żebym chociaż wiedział ze tanio policzył.

  PS. Chce jeszcze nadmienić ze mieszkam na wsi i są tu trochę inne stawki niż np w Warszawie, także na prawdę nie gorączkujcie się tak. Ja zadałem proste pytanie a wy zaczęliście mnie atakować.
 • Admin Elektroenergetyka
  emirek1998 napisał:
  Widzę ze wywiązała się nie potrzebna dyskusja, dlatego cały czas przypominam ze tematem było oszacowanie samych materiałów bez robocizny.

  Dziękuje wszystkim którzy podali jakieś kwoty i odnieśli się pozytywnie do całej sprawy.

  I już się mijasz z prawdą, gdyż w pierwszym poście pisałeś prośbę o oszacowanie kosztów instalacji.
  Nie dziw się takim podejściem przez wykonawców. Nie da się oszacować kosztów materiału który został już kupiony. W każdym sklepie ceny są inne i zmieniają się co chwile. Z dnia na dzień są różnego rodzaje promocje - raz na to raz na tamto.
  Znając obmiar jednemu dziś wyjdzie 1500zł, a innemu 1300zł lub 1800zł.
  Nie wiemy również czy część materiału elektryk miał na stanie i sprzedał po cenach jakie kupił wcześniej. Jakie i na co miał upusty itd...
  Posługiwanie się cenami ze sklepów internetowych jest zgubne.


  emirek1998 napisał:
  muszę dojść do porozumienia z ojcem bo nie wiem ile on mu w końcu zapłacił, ale mowa była o 2100 zł

  Skoro sam z Tatą nie możesz dojść do porozumienia ile i kto zapłacił, to my tym bardziej nie pomożemy.

  emirek1998 napisał:
  Rozmawiałem ze znajomym który jest w tej sprawie obiektywny i powiedział mi ze płaci się za gniazdko, od punktu np 600 zł i to nie ma znaczenia czy to gniazdko ma 3 czy 10 metrów, ja to rozumiem.

  Oj, każdy by tak chciał, niestety rzeczywistość jest bardziej brutalna. Twojego znajomego poniosła fantazja :D

  emirek1998 napisał:
  Wiecie o co mi chodzi ? Chce wiedzieć po prostu za co płace. Elektryk obiecał fakturę na materiały a jej nie dał. Być może jest zapracowany ale powinien nam o tym powiedzieć, a nie robić uniki. Tak jak wam mówiłem sam sobie stworzył niepotrzebnie dziwną sytuacje, jak by dał fakturę od razu i nie gadał o rzeczach to uznał bym sprawę za zamknięta i nie pisał tego tematu

  Jeśli sam z elektrykiem nie ustaliłeś za co płacisz (i z własnym Tatą) to my tym bardziej nie wiemy. Litości :D

  emirek1998 napisał:
  Nie miejcie mi za złe, ze chce wiedzieć za co płace, mieliśmy kiedyś taki przypadek ze podłączaliśmy wodę do domu, facet był tak bezczelny ze policzył nawet rów który sami wykopaliśmy, byliśmy w szoku po prostu nie pamiętam ile on za tą wodę chciał, ale gadał z pamięci i z jakiś małej karteczki, ojciec zażądał faktury i z docelowej kwoty zrobiła się połowa, nie miejcie do mnie więc pretensji ze chce wiedzieć na czym stoję

  Pretensje miejcie do siebie. Należało spisać umowę, podpartą o kosztorys wykonawcy, który opiera się z kolei na projekcie inwestora.

  emirek1998 napisał:
  Jeżeli 2100 zł to rewelacyjna cena to chwała mu za to i wyrazy uznania, ale powinien powiedzieć co ile kosztowało, żebym chociaż wiedział ze tanio policzył.

  Nie!
  Wykonawca sprzedał usługę wraz z materiałem. Jeśli cena Tobie odpowiada to OK. Jeśli nie, ustalacie inne warunki.
  Przeczytaj co pisał kolega opornik7
  opornik7 napisał:
  Robocizna z materiałem inaczej kosztuje niż sama robocizna z materiałami inwestora. Kapujesz?


  emirek1998 napisał:
  PS. Chce jeszcze nadmienić ze mieszkam na wsi i są tu trochę inne stawki niż np w Warszawie, także na prawdę nie gorączkujcie się tak. Ja zadałem proste pytanie a wy zaczęliście mnie atakować.

  Jak kupujesz paliwo na stacji benzynowej to ma znaczenie gdzie mieszkasz?
 • Specjalista elektryk
  Na koniec dodam jeszcze. Kup sobie program do kosztorysowania, Zuzię (2 290 zł
  (2 816,70 zł brutto) , Inwestprojekt Słuspsk lub inny (grosze kosztują :D ), zrób obmiar robót, kup jeszcze materiały np Sekocenbud ( SEKOCENBUD I kwartał 2015 na CD (ceny R, M, S) - wersja MAX 158 zł netto 194,34 zł brutto). Mając te materiały spokojnie zrobisz kosztorys i będziesz wielki ;)
  PS
  Zapomniałem o sprzęcie ale nie takim jednorazowym z marketu budowlanego dla domowego majsterkowicza. Jako biznesmen, masz pewnie pojęcie ile kosztuje.
 • Admin Elektroenergetyka
  opornik7 napisał:
  Na koniec dodam jeszcze. Kup sobie program do kosztorysowania, Zuzię (2 290 zł
  (2 816,70 zł brutto) , Inwestprojekt Słuspsk lub inny (grosze kosztują :D ), zrób obmiar robót, kup jeszcze materiały np Sekocenbud ( SEKOCENBUD I kwartał 2015 na CD (ceny R, M, S) - wersja MAX 158 zł netto 194,34 zł brutto). Mając te materiały spokojnie zrobisz kosztorys i będziesz wielki ;)


  Trochę dużo aby sprawdzić elektryka ;)
  Proponuję Sykala i wersję tylko na roboty elektryczne (po co przepłacać ;) ). Koszt o ile pamiętam 800 zł z groszami + VAT.
  W pakiecie ceny materiałów (katalogowe) i roboczogodzin na każde województwo i kwartał roku :D
  Tylko zysk ustalić i jazda... :D

  PS Za symulowałem podobne zlecenie i wyszło ponad 3 tysiące...
 • Poziom 28  
  Łukasz-O napisał:
  [
  PS Za symulowałem podobne zlecenie i wyszło ponad 3 tysiące...

  Ale to na wsi jak sam autor pisał to może trochę ziemniaków da to będzie taniej.
 • Specjalista elektryk
  Łukasz-O napisał:
  Proponuję Sykala i wersja tylko na roboty elektryczne (po co przepłacać

  Za chwilę na innym forum zacznie drążyć temat ocieplenia widoczny na zdjęciach i ta wersja psu na budę.
  Łukasz-O napisał:
  PS Za symulowałem podobne zlecenie i wyszło ponad 3 tysiące...

  na oko dla mnie to kwota realna. Do tego VAT i mamy sukces.
  Moment, materiały w internecie kosztowały parę złotych!
 • Admin Elektroenergetyka
  opornik7 napisał:

  Za chwilę na innym forum zacznie drążyć temat ocieplenia widoczny na zdjęciach i ta wersja psu na budę.

  Wyjątkowo rozumiem o co chodzi :D No cóż wszystko kosztuje - jaki standard takie koszty.

  opornik7 napisał:
  na oko dla mnie to kwota realna. Do tego VAT i mamy sukces.
  Moment, materiały w internecie kosztowały parę złotych!

  No właśnie...
 • Poziom 10  
  Widzę chłopaki ze nudzi wam się strasznie. Ty kolego opornik7 piszesz takie bzdury ze się to po prostu w głowie nie mieści, parę lat temu miałem taką fazę jak Ty teraz jednak bardzo szybko odkryłem ze to nie działa i zaprzestałem. Bardzo Cię proszę powstrzymaj się od wypowiedzi w moim temacie, bo tylko go spamujesz.

  Moderowany przez kkas12:

  3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
  3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.

  By ustrzec kolegę przed "nagrodą" temat zamykam.
  Definitywnie.


  Łukasz-O widzę ze się trochę zaangażowałeś w temat, mimo wszystko doceniam Twoją kulturę.

  Przyznaje ze popełniłem błąd, początkowo faktycznie pytałem o całą instalacje, sorry. Nie wiedziałem ze zrobi się z tego taka dyskusja jałowa, myślałem ze odpisze mi jedna osoba np w ten sposób :

  "słuchaj gościu koszt takiej instalacji waha się w granicach 2 - 4 tyś, no ale to oczywiście zależy od wielu czynników i regionu, na tych zdjęciach widzę części na około 1500 zł reszta to robocizna"


  Na prawdę nie dało się tak odpisać ? Trzeba było robić niepotrzebne wywody ?

  Tak jak powiedziałem elektryk sam stworzył sobie taką dziwną sytuacje i zarówno Ja jak i Tata oboje niezależnie zaczęliśmy się zastanawiać co jest grane i sprawdzać temat.

  Z pozoru to się wydaje wszystko niedrogie, ale łącznie robi sumę, słuchajcie Ja nie pamiętam wszystkiego z tak dużą dokładnością, ale coś mi świta ze właśnie elektryk coś wspominał ze za same materiały wyszło 1500 zł i dziękuje wszystkim osobom które pomogły to potwierdzić, faktycznie ta skrzynka kosztowała około 600 zł rozdzielka 250 zł no to wychodzi ze kable z osłonami plus hak kosztowały 650 zł i faktycznie to mogło tyle kosztować robota 600 zł i łącznie mamy 2100 zł, znajomy mówi ze takie roboty liczy się po całości a nie jako dniówki ale nawet jak to rozbijemy na te dwa dni to wychodzi 300 zł, czyli na prawdę bardzo przyzwoicie.

  Nie pisałem z elektrykiem umowy bo nie miałem na to czasu, nie ma mnie często w domu, gość już robił nam wcześniej instalacje i było ok dlatego mu zaufałem.

  Wszystko było załatwiane na szybko i może się po prostu nie dogadaliśmy z elektrykiem, może nie do końca coś zrozumiałem, najważniejsze ze teraz wiem ze to wszystko trzyma się kupy i ogólnie się zgadza. Dlatego założyłem temat żeby się zorientować nie chciałem pochopnie elektryka oskarżać o nic, po prostu wyszło dziwnie i tyle.
 • Poziom 28  
  emirek1998 napisał:

  "słuchaj gościu koszt takiej instalacji waha się w granicach 2 - 4 tyś, no ale to oczywiście zależy od wielu czynników i regionu, na tych zdjęciach widzę części na około 1500 zł reszta to robocizna" [/b]


  No to proszę i po temacie.