Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Bora - Nie ma zasilania na siłowniku klapy bagażnika

10 Apr 2015 16:05 1950 2
  • Level 2  
    Witam
    Nie działa mi siłownik klapy mówię tu o VW Bora, sprawdziłem kabel na zagięciu tam gdzie jest guma faktycznie niebieski przewód był urwany - sprawdziłem całą wiązkę polutowałem i nadal nie ma zasilania na siłowniku. Wszystkie mikrostyki sprawne , wiem że ta wiązka jest rozłączana na błotniku . Tu pojawia się moje pytanie do kolegów co i gdzie mogę sprawdzić więcej ?
    Przeczytałem że siłownik klapy sterowany jest przez moduł komfortu do przekaźnika - pytanie który jest to przekaźnik. Miernik podczas otwierania lub zamykania auta pokazuje zmianę z 0V na 0,05 V przy wtyczce siłownika w kostce na błotniku jest dokładnie to samo.
  • Level 16  
    Miernik odłóż do innych rzeczy, weź żarówke. Schemat w ręke i szukać. Schematu aktualnie nie mam pod ręką, więc musisz poszukać.
  • Level 2  
    Ponieważ nikt nie był w stanie sensownie mi poradzić napiszę dla potomnych jak rozwiązałem mój problem.
    Jeśli chcemy sprawdzić czy działa siłownik i prowadząca do niego wiązka kabli wystarczy na 18 pin 23 pinowej wtyczki zapodać na 1,5 sekundy "+" jeśli nam otworzy znaczy że problem jest w module komfortu , ja tak miałem.
    Rozebrałem moduł przeczyściłem preparatem do połączeń elektrycznych 3 przekaźniki obecne na płycie i problem rozwiązany bez wymiany modułu komfortu.